Jump to content
Българският форум за музиканти

Голям NOISE на активни мониторни колони


dawgsofia

Recommended Posts

Между другото ти пробва ли на същото място във вас същия монитор в същите контакти но друг PC но не лаптоп. Защото проблема може и да е в компютъра. според момчетата от които купих мойте казаха че може да е от дънната платка ? не пречи да се пробва разбира се. понеже както казах на моя лаптоп няма грам шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. На същото място, където попринцип е десктоп компютъра не съм пробвал с друг компютър или лабтоп. На същото място пробвам студийните монитори, но без включен аудио интерфейс от десктоп монитора, а други източници - китара, китарен усиловател, смартфон - шум няма. 

2. На същото място (в друго жилище), където е лабтопа пробвах десктоп компютъра с втория монитор на лабтопа - същия шум ! 

3. Когато използвам китарно кубе (aux in) като студиен монитор забелязвам, че при някои положения много тихо и кубето започва да произвежда същия шум!

По пътя на изключването и логиката - проблема идва от десктоп кутията! И по всички ведения засега - от видеокартата! Жалко че няма налично Behringer HD400 за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да напиша и в тази тема, че да има решение и тук. Да - Behringer-a HD 400 наистина реши проблема. Потвърждавам ! 

Специални благодарности на yamaha и Baby Thomas за насоките и съветите.

Наистина не стана и вероятно няма да стане ясно каква точно е причината за шума, но тази джаджа решава проблема в този случай. За такава цена си е доста добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам дали ще ви е от помощ но при мен подобен шум се получи след като ъпгрейднах лаптопа и смених диска с SSD, а стария HDD го слагах като допълнителен с помоща на един hdd caddy на мястото на CD-то, след махане на hdd cadyy със старото HDD от лаптоп-а шума ми изчезна. Мониторите са ми Genelec не знам дали има значение. Може да опитате и такива варианти ако имате възможност.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Като човек с дългогодишен опит в сервизирането на компютри, мисля че най-вероятната причина за проблема ти е захранването в компа...Не видях какво е в конфигурацията на компа, по-нагоре, но тази конфигурация си изисква доста мощно захранване (поне 650W Fortron или по-добро) - 12GB RAM....i5....външна видеокарта, 2xHDD ...

Съветвам те да провериш:

1. Всички свързани уреди, ТРЯБВА да се захранват от един токов кръг. Ако не си сигурен кой контакт от кой токов кръг е - включи всико в един и същ разклонител

2.Контакта ТРЯБВА да е нулиран - (земята и нулата в контакта трябва да са шунтирани - ако не знаеш дали е нулиран конткта и ако не си техник - попитай някой техник, но не проверявай ти!!!)

3. Ако шума продължава, опитай да намалиш натоварването на компа - изключи единият хард  и остави включена само една плочка памет, махни видеокартата и включи на вътрешната

4. Ако шума остава непроменен, то пробвай с друго "марково" захранване, поне 650W. Ако шума се промени (по-слаб, по-силен, по-нисък, по-висок.....)....направо си смени захранването

Още нещо съществено, което може да помогне е - кога се появява шума?

- при включване на компа

- при зареждане на W10

- или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тея 650 вата, майнинг риг ли ще строиш? :D

Процът дърпа 50W, видео картата 70W, другите неща по 5-10 вата. Целият комп при максимално натоварване гълта под 250 вата. Малко запас да сложим... Fortron 400W е напълно достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от плюсовете на марковите захранвания, освен реално изписване на мощността и използването на мед в трафовете им (затова са по-тежки) е, че се влагат хубави кондензатори, които е малко вероятно (но все пак възможно) да дефектират (обикновенно се надуват, когато изсъхне диелектрика вътре).....нека не обръщаме въпроса в какво захранване е необходимо....макар че със 250 вата не може да пръдне тоз комп....

dawgsofia , опитай нещата които ти препоръчах по-горе -  може и да не е от тях, но поне ще провериш дали всички те са изправни....пр. за зануленият контакт е 100000%задължително

....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Недей да "цитираш" непосредствено предходното мнение, моля. Не е необходимо, по-нечитаемо е, написано е в правилата, а и малко ми омръзна да ги чистя :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.