Jump to content
Българският форум за музиканти

Лими

Не на Страха

Recommended Posts

Ефективността на всяка една от ваксините в това да не изкараш два месеца в болница на кислород или по-зле е близо до сто процента.
Целта им не е да не се заразиш, а да не се гътнеш. 

• Like 6
  • Thanks 1

Аз пък съм на мнение, че е много, много вероятно, целта на тези, които са разработили Ковид 19 и същевременно "ваксини", е точно да се гътнат

повече хора. И ги приветствам в това им начинание. Така ще ускорят еволюцията, но дано все пак се ограничат само до доброволците.

Както Майката на 7-мият син на 7-мият син му каза - Ти имаш всичко необходимо в себе си!

И още нещо, очевидно има едни 25%, които са много съгласни един да ги краде безобразно, беугледно и безнаказно,

но ако някой друг, като първият ги краде по интелигентно и доброволно, залагайки на първичните им инстикти да печелят, като търкат хартийки,

въпросните 25% са много против втория, който е същият крадец като първият, само че, значително по-интелигентен крадец...

В крайна сметка еволюцията на технологиите трябва да доведе и до еволюция на Моло-питиците.

Ох, добре, че не е имало facebook като са открили ваксините срещу едрата шарка и срещу бяса.

• Like 4
  • Haha 2

Днес е починал Коритатор.  След като е бил ваксиниран.

Малко като заглавие на жълт вестник си го написал. Ваксиниран е бил преди месец, предстояла му е втора доза. Не знаем подробности все още, не ми се струва редно да спекулираш. 

Да, и аз го прочетох - бил с положителна проба за ковид, от ваксината бил само с първата доза и тия дни чакал за втората, обаче му станало му лошо, приели го в болница и дотам. А пише ли някъде с каква ваксина е бил?

Posted (edited)

CyberJene  с какво спекулирам? Ваксината би трябвало да спасява живот. Вече има доста починали от тн ваксини.

И МОЛЯ ТЕ, ИЗЯСНИ СИ КАКВО Е ВАКСИНА ( как се доказва, за какъв период от време ) и разликата с непроверените ....shiits , с които ваксинират сега хората, вероятно за да ги убият ( или в по-добрият случай, да ги ползват за тестване на непроверени ваксини, което пак си е  убийство).

Както казах , това е тест за интелигентност.

По неинтелигентните ще си платят.

Аз моят тест го минах успешно. И платих сериозна цена, но не и с живота си.

Темата все пак е - Не, на страха!

Откъде си толкова сигурен, че целта на вируса не е страха, който да вкара стадото доброволно в кошарата на масовата ваксинация, с неизвестно какво!?

Планетата е пренаселена, има нужда малко да се прочисти, естествен подбор се казва. ( в случая може и да не е съвсем естествен)

Ще оцелеят по-интелигентните и с по-добрата имунна система.

Просто е - грижете се за Щита, който Създателят Ви е дал.

ПС - За Коритаров - съжалявам, че съм му сбъркал името, светла му памет! RIP

Не са казали производител, по принцип масовата ваксина беше Астра Зенека.

Имам някакви съмнения, че "елита" се ваксинира с Файзер.

Но на мен ми е все тази, защото съм в голяма степен антиваксър, не, че не признавам доказани със декади, дори столетия ваксини.

НО, ОПРЕДЕЛЕНО - това, което предлагат в момента е супер съмнително.

Който иска да се ваксинира, на никой не искам да давам направление на живота, всеки сам си носи отговорност.

Edited by TONY
  • Like 2
  • Confused 1

^ Като говорим за интелегентност, интелегентните хора ползват статистиката. И не я взимат от жълтите медии, фейсбук и форумите а от места, на които работят професионалисти в точно тази област за която ти трябва статистика. Ако си съгласен до тук, продължаваме нататък.

Та като интелегентни хора, хайде да направим следното. Да видим колко хора са ваксинирани и колко от тях са умряли от ваксината. Като не взмем данните от жълтата преса. И да изчислим колко процента е смъртността от ваксини и да сравним с други болести и причини за смърт. И тогава като интелегентни хора, да направим някакви смислени заключения.

Дай сега пак като интелегентни хора да помислим защо страхът не е целта на вируса и изобщо дреме ли му на вируса за страха. Страхът е нормален за човека и служи да ни предпазва да не умрем. Така ни е заложено от Създателя. Ако погледнем статистиката (нали сме интелегентни) ще видим, че има болести с доста по-висока смъртност от корона вируса. Защо не ни е страх от тях а от короната? Защото се създава психоза най-вече от медиите на тази тема. За да не бъда разбран погрешно, не казвам, че медиите не трябва да ни информират. Казвам, че ние като хора това искаме от медиите. Да ни покажат колко хора са умрели от нещо от което ние не сме. Ама може, знае ли човек. И тук вече влизаме в територията на психологията.  

Дали целта му е да прочисти планетата? Аз на първо четене се сещам за около 50000 по-ефикасни и бързи начини да се затрие половината население на земята. А при короната до колкото знам (от статистиката) е 4% от заразените. Насилственото прочистване няма да промени нищо. Ще се навъдим пак като хлебарки. И в историята има безброй доказателства за това. Ако има толкова умни хора, които да са пуснали вируса за да се прочисти планетата, дали може да са пропуснали този огромен факт?

• Like 6

Posted (edited)

Според мен, най-големият проблем с ваксините е, че поради търговски войни и геополитически конфронтации, ваксинирането не можа да протече със скоростта, с която трябваше, в резултат на което вирусът имаше достатъчно време да направи значителни мутации. Ако стане така, че той започне да си променя и структурата на шипа, срещу който се проектират ваксините, ще се влезе в една вечна спирала на създаване на нови ваксини, ваксинационни кампании, агитации и още мутации. А ако ваксинирането не е на всяка цена вредно, то непрекъснатото ваксиниране е съвсем друг случай. Ако този сценарий се сбъдне, ще си имаме един по-смъртоносен грип постоянно.

Това (забавянето на ваксинирането) е резултат предимно на игрите на големите и всъщност много ясно показва, колко повече те мислят за джобовете си и за политическата линия, отколкото за благото на гражданите, за които уж все се грижат. Ще трябва отново да цитирам баща ми, който съвсем сериозно подмяташе:

"Грижата за човека е по-важна от самия човек".

Edited by Evtim Djerekarov
  • Like 4

Posted (edited)

Абсолютно съм съгласен с TONY, но само една поправка: За мен не е точно тест за интелигентност, а тест за осъзнатост! ОП-овете също могат да бъдат интелигентни, и то мнооого интелигентни... ;)

Edited by vanboy

Като се споменават статистики, вземете статистиката- случаи, починали, оздравели- за едната година, дето мина. В световен мащаб, то нали е пандемия. На база населението на Земята, колко е- 7.7 млрд. души. За една година с коронавируса са се срещнали 1.73% от населението на Земята. За смъртност- от тия 1.73% случаи си сметнете колко са писани за починали от коронавирус, ще получите смъртност около 2.2%. Вземете предвид, ако желаете: неточните пср и антигенни тестове; надписването на брой случаи на база резултати от тези тестове, както и обявените за починали от/със ковид- то вече това разделение не се прави, защо ли... /btw сзо допуска официално вписване на ковид в смъртен акт по предположение/ ; /малко отклонение- вчера попаднах на документ, издаден от NHS- Шотландия, по искане според техния закон за достъп до информация. За 2020 г., 280 души са починали единствено от коронавирус, без да са имали други заболявания; останалите, около 6500 починали, са имали и други заболявания, обявявани кой знае защо за придружаващи, а не водещи. При обща за страната смъртност и населението около 5 млн. души, това са нищожни числа/; дайте си сметка за кратките срокове, в които бяха създадени  ваксини за респираторно заболяване с ниска заболеваемост и ниска смъртност- за сравнение, истински, сериозни вирусни заболявания имат 60-70% смъртност; дайте си сметка как истерично ги натрапват медиите, като единственото спасение срещу ужасното заболяване; дайте си сметка, ако желаете, за носенето на маски, които до преди ковид истерията, бяха обявявани като негодна защита от вируси не само от наши специалисти /Кунчев, Мутафчийски, Кантарджиев/, ами от Сзо. Дайте си сметка, че същата Сзо отрече официално естествения имунитет след преболедуване. Дайте си сметка, че заради коронавируса, бяха променени критериите за обявяване на епидемия. Защото, по старите критерии, това не е епидемия.
Ако нищо от това не ви накара да се замислите, жалко. Докараха ваксини- ваксинирайте се, подчинете се безропотно на каквото ви наложат медицинските власти.

• Like 3

Предлагам да не сме специалисти по вирусология, имунология, епидемиология и биохимия или всички взети заедно, че някак не е сериозно, ако мога да го напиша възможно най-меко. И съответно с четене от Интернет няма как да се придобие някоя от тези специалности.

Ваксина може да се създаде за седмица - механизмите са известни, технологиите също - не сме 1921 година. Това, което отнема време са тестовете, отчитането и проверката на резултатите - най-вече поради логистични причини, които се преодоляват при наличие на достатъчен (в конкретния случай почти неограничен) ресурс.

Иначе и тезата и антитезата и синтеза са в ступор и крах.

Да живее конспирацията и тенденциозните публикации по знайни и незнайни сайтове, борещи се за вниманието на консуматора на тревожност и теми за "дъвчене" 😕 

• Like 3
  • Haha 1

Posted (edited)

НОЩ - R.I.P.
Както вече знаете НОЩ-ният щаб изненадващо и тихо бе разпуснат, което доказва неговата вредна и безсмислена дейност. Надявам се че скоро и призракът на манипулативно раздуханият истеричен страх ще изчезне заедно с безполезните лигавчета, обезобразяващи и подтискащи човечността до гротеска. Да гледаш подозрително, да не смееш да целунеш любим/а,  да не смееш да прегърнеш приятел или да подадеш миролюбива ръка на врага си.
За съжаление вирусът SARS2 няма да се "кротне" скоро, но поне научихме важни уроци. Разбрахме, че почти никъде по света не можем да разчитаме на тези дето ни управляват, защото много лесно се изкушават да ни сложат намордника на диктатурата за да запазят личните си властови и други блага.
Приятен и усмихнат ден на всички със слънчев поздрав от Бийтълс!

Edited by Лими
  • Like 2

НОЩ беше разпуснат заради политическия батак в момента. Нищо общо с нещата, които си написал с целия този тон на изкуствено пресилена еуфория и ментална бурлеска. Но то и поначало темата ти още със заглавието са си такива. 

Posted (edited)

Може да си прав, а и очаквах подобно мнение, въпреки че не виждам какво толкова лошо или тъпо съм написал до сега! Аз и затова още в началото усетих грешката си, че тук не е място за такава тема и предложих да ми я заключите, защото аз не мога и разбрах, че някои имат желание тази "бурлеска" (в превод: шегичка) да продължава. А това би ме изкушило да продължа с подобен "патос" без да ми пука от ирония или нападки, защото съм човек, не служил и обслужвал никога никому и затова рядко някой, някога е определял заплатата,  мислите и живота ми!

Ключът е в ръцете ви, защото вирусът вече чука и на тази врата! Пригответе маските!

Edited by Лими
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.