Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов усилвател до 1300 лева


Voidhanger

Recommended Posts

Абе има и други магазини - Music Division имат ENGL, H&K и т.н.; Factor имат Рандал и вероятно още други марки... Вероятно има и други по-малки магазини. Втора ръка пък има доста неща MMG... И да - имат китари, колкото за тест стават иначе ако държиш на 100% да си пробваш с твоите неща и кабинет ще трябва да мъкнеш... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От Бг няма да си купя нищо, дебна в един немски сайт да изпадне нещо интересно. Иначе за пробата може да се метна до там да видя тия Engl как са.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Voidhanger said:

От Бг няма да си купя нищо, дебна в един немски сайт да изпадне нещо интересно. Иначе за пробата може да се метна до там да видя тия Engl как са.

Скокни до Германия да си пробваш тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Voidhanger написа:

От Бг няма да си купя нищо, дебна в един немски сайт да изпадне нещо интересно. Иначе за пробата може да се метна до там да видя тия Engl как са.

Извинявам се, че се намесвам, но какво им е на българските търговци?

В смисъл, ако имате информация за некоректно отношение.....ще е полезно да се знае.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Nikolov_76 написа:

Извинявам се, че се намесвам, но какво им е на българските търговци?

В смисъл, ако имате информация за некоректно отношение.....ще е полезно да се знае.....

Нищо им няма, просто няма наличности и ми излиза по-евтино от Германия.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските търговци и аз ги избягвам доколкото е възможно.Това обаче не пречи да ходя да пробвам това,което имат и да се ебавам с тях.Даже обмислям да пробвам някоя стотарка усилена на 10 ще изтърпя някакси ако се навият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, synchu said:

Има усилватели и усилватели - и това, че при едни звучи по-добре усилено, отколкото при други (то при всички най-добре е, ако въобще има, Master Volume-а - да е на 50-60%) е въпрос на конкретен усилвател.

Аз имам едно количество усилватели без Master Volume и там, за да постигнеш някакъв драйв (ако усилвателя е проектиран за това) трябва доста да го усилиш - няма как да стане другояче.

 Още веднъж - 100 ватов усилвател е само 2 пъти по-шумен от 10 ватов, който 2 пъти по-шумен от 1 ватов най-просто казано. Отделен е въпросът колко един маркиран като 100 ватов усилвател е 100 вата (което така или иначе е разсейвана мощност и в 90% от случаите е по-скоро 80), но няма сособен мисъл да навлизаме в такива подробности. 

Всъщност, доколкото знам, повечето лампови китарни усилватели спокойно могат да изкарат по-голяма мощност, от колкото са маркирани. Аз имам, например, 50-ватов лампов комбо усилвател, който идва с 90-ватов вграден говорител. Причината е, че ватовете на усилвателя са максималната мощност, която може да изкара без изкривяване (т.е. за клийн тон, без кривене от крайното стъпало), но доста от ламповите китарни усилватели позволяват изкривяване и от крайното стъпало, при което реално използваш по-голяма мощност, от колкото пише (и тогава крайното стъпало вкарва изкривявания, които в този случай са желана част от китарния тон). Затова и говорителят издържа на по-голяма мощност от колкото е усилвателят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не избягвам български търговци, даже винаги проверявам първо по български магазини, като ми трябва нещо. Но, за съжаление, най-често ми излиза по-изгодно да поръчам от чужбина, дори и като си платя доставката. Дори като се опитам да се спазаря за някаква отстъпка, примерно купувам няколко неща, за близо 2000лв, и с два дена пазарлъци най-доброто което ми предлагат е 1.5% отстъпка. А в същото време,  да си поръчам всяко нещо поотделно, от различни места, и да си платя доставките, ми излиза по-евтино от тяхната цена с отстъпка. Аз искам да си дам парите на едно място, на един магазин, който харесвам, обаче ме карат да се чувствам като будала...

Имахме един случай, мой приятел търси усилвател, в томан струва триста и нещо си лева, в мюзик дивижъна е над 900, няма смисъл да го коментираме...

Съвсем наскоро бях видял да се продава втора ръка една харли бентън китара, с касова бележка от български магазин - 270лв, а тя от томан беше 170лв

Или пък тукашен дистрибутор дава срок за доставка 3-4 седмици, а от Германия идва за една седмица, как да не се възползваме?

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nickysn - това не е вярно по много параграфи, но първо - излизаме от темата и второ ще навлезем в (вероятно прекалени) технически детайли. Но пък е добър пример, как започват и продължават "градските легенди" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 ватовата глава на Маршал струва 780 лева с безплатна доставка от Музикер, а от единственото място в БГ, поне в нета - 809 лева с доставка 7 дни. Сега питането ми е - защо да го поръчвам от БГ магазин (даже не знам този магазин какъв е https://shop.visiarts.net/bg/shop/китари,-бас-китари,-усилватели/китари/guitar-heads/marshall-dsl20hr-detail, )като за същото време ще дойде от Музикер, но по-евтино?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е понякога да се купува от физическите БГ магазини, най-малкото не искаме да изчезнат напълно.

Динакорд (примерно) в последно време си сверяват цените с Томан и останалите популярни онлайн ритейлъри и много често имат същата, близка, а понякога (макар и рядко) и по-ниска цена за някои неща. Разбира се, други неща са им далеч от истината като цени, но това, според мен, изобщо не е с идеята "дай да прецакаме клиентите с по-дебели цени, че да забогатеем".

Според мен, с нашия и без друго малък пазар, в комбинация с ефектите от пандемията, такива магазини едвам оцеляват и аз лично не бих бил изобщо щастлив, ако изчезнат.
Само и единствено поради тази причина, каквото е на нормална цена и го има налично, винаги бих го купил от БГ магазин (физически, не онлайн). 

От друга страна, Гибсъните например, в МЦИ са от 2015-16, заседяли, на стари (дебели) цени. Няма как да си купя от тях, колкото и да ми се иска, затова се принудих да поръчвам от Томан, на сляпо. 

Друг пресен пример, пак с МЦИ:
Наумил съм си да си взема Marshall Silver Jubilee 2555X reissue, гледам, че го имат наличен в магазина в София, но цената много различна от западните магазини. Влизам там, обяснявам им, че парите са в джоба и много ми се иска на тях да ги дам, независимо, че стоката им седи от 2015-а изложена (не ме бърка това особено), но само ако ми направят цена като в Томан. Веднага отвориха сайта на Томан и се почна "а, ама той не е наличен там, затова са сложили толкоз ниска цена!". Викам "брей, добре че ми казахте, очаквана наличност 1-2 седмици, те редовно зареждат, за разлика от вас".
В крайна сметка не склониха да ми продадат заседялата си бройка на нормална цена като за нов... Е, как да им дам парите си в този случай?
Понеже съм нетърпелив, поръчах си го на "фалшивата ниска цена" от Session.de, където го имаха на склад, пристигна с безплатна доставка по UPS за 5 дни.

Та така с БГ магазините, харесва ми да се мотая в тях, искам да си давам парите на тях, ама понякога много се дърпат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, струва ми се, че разликата от 29 лева не е точно фрапираща...
 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.