Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов усилвател до 1300 лева


Voidhanger

Recommended Posts

Тъй като не останах особено очарован от транзистoрния Orange реших да разтегля бюджета и да се оборудвам с лампов усилвател.
Предпочитам варианта глава + кабинет и вече почти съм се спрял на нещо, но все пак реших да се допитам до всички вас, които имате повече опит от мен.

Бях се насочил към варианта Marshall DSL 1HR + празен кабинет Palmer 1х12 и говорител Celestion Creamback 65 W. Кабинета и говорителя най-вероятно няма да се променят, но относно главата, вместо едноватовата сериозно обмислям дали да не взема 20 ватовата.

Свири се всичко между блус и метъл. Вие сте.

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Недей, един приятел има DSL 20-ката и е куха, жужаща, стерилна... абе гаден звук просто. 
Иначе кофти за Оринджа, ама важното е, че си пробвал и си разбрал от 1-во лице, че не те кефи. 
Пък за метъл по-скоро бих си взел Peavey 6505, даже и 20 ватовия му вариант няма грешка. Виж за чисти ще те поизмъчи... абе направо ще се разминеш с чистите (което бе и причината, поради която го продадох). Иначе... Bugera, Jet City?
П.П Що не видиш 2-ра ръка някой Engl, те са сравнително универсални като звук?

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall DSL 20 HR гадна и жужаща глава? Сериозно? С какъв говорител свири твоя приятел? Това, което чух в тубата с Celestion Creamback 65 W никак жужащо и гадно не ми звучеше.
На Peavey гледам 6505+ mini head, така по картинки и ревюта в тубата не звучи никак зле дори и чистото. Engl Gigmaster 15 също е вариант, но в краен случай.
Тъпото е, че тука май няма къде да се пробват въпросните усилватели. Не робувам на марки, просто искам нещо що-годе прилично за тези пари. Да речем ,че кабинета ми струва 550 лева, 700 остават за усилвателя.

 

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 minutes ago, Voidhanger said:

Marshall DSL 20 HR гадна и жужаща глава? Сериозно?
На Peavey гледам 6505+ mini head, така по картинки и ревюта в тубата не звучи никак зле дори и чистото. Engl Gigmaster 15 също е вариант.
Тъпото е, че тука май няма къде да се пробват въпросните усилватели. Не робувам на марки, просто искам нещо що-годе прилично за тези пари. Да речем ,че кабинета ми струва 550 лева, 700 остават за усилвателя.

 

Ми аз не можах да го издуя много, беше 2 дена при мен, но като го сравнявах с Пийвито... да. Под жужаща нямам предвид шумна, а че самата кривня е една такава... безплътна. Просто характера на гейна е такъв. Но пък момчето си я харесва, де... 

П.П. Не знам и колко ще ти свърши работа за метъл също, защото колкото повече увеличаваш гейна, толкова по-мазно става, структурно си остава същия. Аз лично предпочитам High-gain усилвател с намален гейн, отколкото обратното. Слагаш му един TubeScreamer и заспива.

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще хвана да си спестя парите и ще си свиркам с Neural-ите на компа и това е. Явно всичко което не е 100 вата не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, Voidhanger said:

Ще хвана да си спестя парите и ще си свиркам с Neural-ите на компа и това е. Явно всичко което не е 100 вата не става.

Е, това е пък последното, което лично аз бих направил. 
Кой с каквото се уреди. :) Аз си взех 50 ватов Гарланд за смешни пари. Свири всичко, за което се сетиш, само трябва задкитарното устройство да има уменията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Annonnymоus написа:

Ми аз не можах да го издуя много, беше 2 дена при мен, но като го сравнявах с Пийвито... да. Под жужаща нямам предвид шумна, а че самата кривня е една такава... безплътна. Просто характера на гейна е такъв. Но пък момчето си я харесва, де... 

П.П. Не знам и колко ще ти свърши работа за метъл също, защото колкото повече увеличаваш гейна, толкова по-мазно става, структурно си остава същия. Аз лично предпочитам High-gain усилвател с намален гейн, отколкото обратното. Слагаш му един TubeScreamer и заспива.

По-голяма глупост можеше ли да напишеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блекстара хич не е лош вариант, има го и в 5W изпълнение. Имам обаче спомен, че имаше solid state gain stage, не че е голямата работа, ако те кефи как звучи.

Както ти казах и в друг наш разговор, всичко лампово над 5W е оverkill за домашно свирене, ако няма да има атенюатор.
Някои 20W глави слизат на по-малка мощност (5W или дори по-малко), най-често чрез превключване pentode<->triode, но това понякога прецаква тона (на някои модели).

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 minutes ago, GKuzmanov said:

По-голяма глупост можеше ли да напишеш?

Зависи от контекста.
Иначе на драго сърце бих прочел защо смяташ, че е глупост, не защото не допускам възможността да греша, а именно затова. Къде съм сбъркал, според теб, в опита си с въпросната глава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко трябва да е усилен един амп за да е овъркил.Щото аз,като гледам изходящия траф на моя е колкото целия 20 ватов амп.И казват,че били еднакви долу горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За домашно свирене 20 вата си е убийсвтено.

Погледни Laney IRT Studio, доколкото си спомням, има вграден атенюатор и може да се ползва около 1 ват мощност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, apoplexia написа:

За домашно свирене 20 вата си е убийсвтено.

Погледни Laney IRT Studio, доколкото си спомням, има вграден атенюатор и може да се ползва около 1 ват мощност

Хей, това Лейни не звучи никак зле! Ще прегледам по-обстойно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.