Jump to content
Българският форум за музиканти

Заслужава ли си да платя 18 Евро транспорт от DE онлайн магазин


Recommended Posts

Заслужава ли си да платя 18 Евро транспорт от Немски онлайн магазин за доставка до България? Или цената на доставка е по-ниска?

Ето това искам да си купя:
6 потенциометъра
 

pots.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно питаш? Нещо за качеството на потенциометрите ли?

Дали си заслужава, мисля, че сам можеш да прецениш за себе си, понеже е твърде субективно. За едни си заслужава, за други не си заслужава.

Аз бих взел повече потенциометри, за да не се окаже, че някой скоро дефектира и се наложи да се направи нова поръчка за 18 евро, за един-два потенциометъра. Големи потове на Alpha, примерно, има в MMG, бяха преди година по 5-6 кинта. Не знам какви стойности имат.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези неща, според мен абсолютно не. Ако ти се чака - от алито. И какви дефектирания на тези цени и от 'реномиран' магазин........ ??????
Ако не ти се чака - купи си потове от магазин за електроника. Копчето вече не знам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, emosms said:

За тези неща, според мен абсолютно не. Ако ти се чака - от алито. И какви дефектирания на тези цени и от 'реномиран' магазин........ ??????
Ако не ти се чака - купи си потове от магазин за електроника. Копчето вече не знам 

В България има 5 стандартни стойности, които се въртят по магазините и потенциометрите са в повечето случаи ..хм.. интересни. Тези от надАлиекспрес също. Дори Alpha нямат нищо общо като качество, за CTS, Bourns или пък PEC въобще да не говорим.

Има значение какви са потенциометрите. И може би варианта gabco.org е добър :) Иначе цената на доставката си е висока. А можеш да пробваш musikding.de, те имат и по-евтини варианти за доставка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би логаритмичните... Ако оригинален alpha pot е истински логаритмичен.

п.п. Само от любопитство, за какво ще е нужен 1 М логаритмичен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са - маркират ги на случаен принцип и слагат и един на 10'000 антилогаритмичен за цвят, и е тъпкано с фалшификати на елемент със стойност 40-50 макс цента на едро.... :)

Екстра са Alpha. Разбира се, че са логаритмични. Относително евтини са и са надеждни. Не са PEC level надеждни, но са и много по-евтини и достъпни, а и няма смисъл да са.

На всяко място в устройство, където има нужда от такъв - всякакви видове усилване, тон контроли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, emosms написа:

п.п. Само от любопитство, за какво ще е нужен 1 М логаритмичен?

https://ax84.com/archive/ax84.com/hioctane.html
Това ми трябват като потенциометри:
1 1Meg LOG
1 250K LIN
3 500K LOG
1 50K LIN
Най-накрая ще ги поръчам от Англия и ще им платя митото!

PS. Пробвах musikding.de - нямат наличности от това което търся!

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musikding.de
поръчах сбирщайн - Alpha, CTS, Bourns - назъбени и гладки оси... Каквото имаше на 24мм. 

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си избрал правилният магазин! В Banzzaimusic шипват до България, според теглото на пратката. В твоят случай щеше да ти излезе 7.95 евро(0-500гр.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да сипвам на Банзай-ци, обаче не помня кога последно поръчвах без нещо дето да е Backordered. Уж си оправиха "зелените хапчета" на сайта да отговарят на наличностите, обаче пак не е добре. Миналата година 7 месеца си чаках две от нещата. Преди няколко дни направихме една комбинирана поръчка и пак един от артикулите ще го чакаме да узрее. А не е като да купувам космически количества (примерно да искам 100 еднакви кондензатора), става дума за 1-5 бройки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 2/10/2021 at 5:51 PM, ciriljhonson said:

Не си избрал правилният магазин! В Banzzaimusic шипват до България, според теглото на пратката. В твоят случай щеше да ти излезе 7.95 евро(0-500гр.)

Тия са ми любимите  "Banzzaimusic". Поръчах си лампи от тях на 20-ти ноември миналата година за около 400 лв. пратиха ги по пощата без възможност за проследяване на пратката, дойдоха януари тази година. От 3 вида бяха уцелили само 1 от това което бях поръчал, демек "mystery box" и то грешката беше много груба. Побеснях и за около още две седмици ми отговориха на бясното писмо. След като върнах лампите обратно до тях и ми пратиха нови, които дойдоха вчера и има напредък, сега от 3 вида са уцелили 2, но нямам нерви вече да се занимавам с тях повече.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.