Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се грижите за пръстите на лявата си ръка.


Kanara27

Recommended Posts

Имам предвид че при упорито свирене по пръстите кожата загрубява и на места се бели, а на места остава доста твърд слой който не е приятен . Въпросът ми е как ги поддържате, някакви мазила, обелване на грубата кожа и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Правилния начин да си поддържаш ръката е с много свирене.

Иначе сериозно - единственото което е необходимо е да загряваш леко преди свирене и ако ръката заболи или я почувстваш изморена да спреш. Другото е вятър работа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах,ми както пръстите на дясната :)

Кво да ти кажа - ако китарата ти е ОК, в сми да не е много неудобна - да са и много високи струните и да са твърди - няма да имаш проблем.Обикновено тоя проблем е при по-начинаещите...като свириш редовно и посвириш поне година после няма да имаш проблем:recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е нормален процес. Върховете на пръстите загрубяват с времето.

Хубавото е, че след известно време престават да се белят :)

 

Единственото, което можеш да направиш е да си харесаш някой крем за ръце ;)

 

Поздрави

Редактирано от the_man_who
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си мазал пръстите с цел да ми омекне кожата. Кожата в началото е мека, после - от честия допир с твърдите и остри струни - тя загрубява. Това е процес, който тялото ти прави за твое улеснение - за да не те боли, когато свириш, да имаш по-точен контрол върху струната. Ако върховете на пръстите ти 'омекнат' (насила или от самосебеси) това напрактика те връща в първи клас, когато още не знаеше къде точно да натиснеш струната.

Здраве и успех. Ники.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като редовно си кълча и навехвам пръстите на лявата ръка като играя баскет, но много лесно се оправят на китарата. Като посвиря 2-3 дена и всичко е ок. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върховете на моите пръсти не са спирали да се белят от 15 години насам.

Грубият слой също се лющи, дори повече от здрава и непритрита кожа.

Образуването на тези неприятни люспи зависи много от това какво свириш, с какви струни и т.н.

По принцип решавам проблема като чопля повърхностния слой.

Ако не го махна, не чувствам нищо с върховете на пръстите, а това е важно за назалната хигиена, па и за свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

 

С каква цел искаш да белиш твърдата кожа? Защото тя е нещото, което ти е необходимо, за да свириш нормално - ако пръстите ти са винаги в мазоли и разкъсани кожи няма да ти е приятно. Веднъж като си загрубее няма връщане - трябва да спреш за няколко месеца, че да се почне отначало със загрубяването. А при мен освен на лявата, това го има и на дясната ръка - положението е същото общо взето. Така че си свири всеки ден равномерно и другото ще си се нагоди само - относно загрубяването, беленето на кожата и мазолите.

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет - не се мажи с никакви кремове, понеже от това кожата ти само ще омекне и тогава върховете на пръстите няма да спират да те болят. Остави ги да загрубеят - това въобще не пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен дори да не искам да махам грубата кожа, тя просто загрубява, умира и пада - представете си кожата на петите. Нещо такова е.

Ако са ми груби върховете, ми е терсене да свиря, не усещам какво правя по грифа.

Да не говорим, че е много неприятно да ти висят люспи от пръстите докато свириш.

Хайде, че задълбах в много кофти обяснения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важно, както вече казаха другите, е колко са ти високо струните от грифа и колко силно се налага да ги натискаш, докато свириш. А иначе - обикновено при начинаещите китаристи се забелязва този проблем, защото всеки начинаещ "стиска" много силно китарата докато свири, докато с времето не развие усет колко точно да натиска. Затова и пръстите загрубяват, така тялото се предпазва от контузии и реагира на напрежението, както например мускулите се втвърдяват и стават по-големи при редовни и по-големи натоварвания, нагажда се на новия режим. И аз в началото го имах този проблем, но не съм полагал особени грижи за тази груба кожа по върховете на пръстите. Дори си спомням че по едно време пръстите ми бяха толкова твърди, че нямаше разлика дали потропвам по масата с нокти или с върховете на пръстите - същото тракане се чуваше ^_^ Но с времето мина. Не знам дали заради това, че минах на по-хубави китари, или просто вече имам "тренинг". Но факт е, че мина без някакви специални грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.