Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на нов усилвател до 800 лева


Nikolov05

Recommended Posts

DSL15C няма как да се купи нов, не знам защо продължаваш да настояваш, овен ако не целиш да му продадеш твоя :)

В момента има DSL5CR и DSL20CR, като 20-ката не е никак лоша, само дето цената ѝ е около или малко под 1000 лв, а и задължително трябва да ѝ се смени говорителя, така, че отиваме в съвсем друга ценова категория.

Редактирано от GKuzmanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да де, заглавието на тема става подвеждащо, щото ако почнем да ти предлагаме втора ръка ампове..

Действай, както намериш за добре. В смисъл опита, се трупа така - взимаш нещо, ползваш, минаваш на други и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пробвай това може и да ти хареса с три канала имам такова има добри възможности най вече директния изход звучи прекрасно не слагам микрофон пред говорителя. Само че ще ти трябва и малка колона.  Също така можеш директно в копютъра да правиш реампинг и записи с  него става и на 1W мощност да свириш. Моето го направих да изглежда така ..

J06801000000000-00-500x500.jpg

28577803_10212279481365774_7348853412983279916_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един Orange Micro Terror би ти свършил страхотна работа :) Има достатъчно гейн, че да можеш да свириш и слейър, а като върнеш гейна докарва и много приличен крънч. Има го нов, не е скъп, имаш вход за mp3, което ще ти позволи да си вкараш синбек с който да свириш. Доста е силен (не мога да го усиля над 1 у дома с кабинет 1х12, и няма да мислиш за смяна на лампи поне 5-6 години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в същата ситуация като теб, нов китарист, решен да си ъпгрейдне усилвателя. Спрял съм се на малка лампова глава: Orange Micro Dark или Bugera G5 Infinium  с 12 инчов кабинет: Harley Benton G112 Vintage (най-евтиния от томан, но все пак е с  Celestion Vintage 30 говорител, който не е лош). И в двете ситуации надвишавам цената за безплататна доставка от томан и може директно от там. 

И двете глави имат "emulated cabinet" изход за слушалки, което за мен лично е голям плюс, защото ще мога да си дрънча и късно. И двете имат и fx loop за свързване на ефекти.

Аз лично в момента съм се насочил към Оринджа, Бугерата има 2 канала, футсуич и ривърб, но за някой който просто си дрънчи вкъщи може и без тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Оринджа при това положение, бугера просто не са качествени усилватели. Дори и да го докарат близо до звук това което копират, надеждността ѝм е пословично зле, и като изработка изглеждат евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, chris_barnes написа:

Оринджа при това положение, бугера просто не са качествени усилватели. Дори и да го докарат близо до звук това което копират, надеждността ѝм е пословично зле, и като изработка изглеждат евтино.

Имал си Бугера,дака е фира или просто така лаф да става.Очаквах някой да се изцепи,че е свирил на 120 ватова бугера и не го кефи и ще си купува 20 вата щото пише Маршал или Портокал на него ама и така става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм 2 пъти на репетиции. Първият път пръдна след час и нещо. Май беше някакъв бушон, но е факт че за 4 години дуал ректото никога не ме е оставяло нито на път нито на репетиции.

 

Има защо да са на цената на която са. И това не е само мое мнение, Fluff обясни в един от клиповете си, че Бугерата която е имал е звучала окей но постоянно е имал проблеми с нея.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надежността си е надеждност, без значение дали е 1 или 100 вата усилвателя :) не е въпроса в стотинките, а в това, че като ти сгъне на средата на участие усилвателя не е особено яко.

Много съм доволен от 1ватов Маршал MS-2 [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.12.2020 г. at 21:55, chris_barnes написа:

Надежността си е надеждност, без значение дали е 1 или 100 вата усилвателя :) не е въпроса в стотинките, а в това, че като ти сгъне на средата на участие усилвателя не е особено яко.

Много съм доволен от 1ватов Маршал MS-2 emoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Всеки амп може да сгъне по време на концерт,независимо колко струва.Естествено за скъпия боли повече.По гадно е да сгъне ампа и плейбека да продължи или обратното.На концерт се случват всякакви неща,затова големите групи ходят с екип и всичко необходимо,останалите с каквото имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време всички бягат от лампите, а големите 4х12 стакове и лампови глави седят за парлама, дори не ги включват.
Отзад се крие някой Kemper или AxeFX, ама така, ако може да не се вижда и всички са доволни.

Ламповата техника е капризна, чупи се и трудно може да се разчита на нея и това ще става все по-валидно с времето, колкото и да не ни се иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не съм съгласен! Един лампов амп ако е направен като хората ще те зарови. Това, че тук-там трябва да се смени някоя лампа (което е консуматив, както струни/палки) или след 15-20 години някой кондензатор не значи, че са ненадежни или боклуци и т.н. Има буквално милиони Маршал/Фендър и какви ли още не, които бачкат и се ползват идеално, въпреки, че са на 40-50 и повече години. А и някои от тях са далеч от добре направени.

Тия АхеФХ и т.н. колко време според теб ще ги ползваш? Кой ще ти го ремонтира извън-гаранционно? Колко хиляди ще сипеш за новата версия, която ще пуснат след 2-3 години? И накрая най-важното - не звучи като лампов усилвател, какъвто се стреми да имитира. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, за да е едно софтуерно решение дълговечно, трябва да е хардуерно независимо, защото след някоя друга петилетка тия фирми я ги има, я не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.