Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко история на форума...

Evtim Djerekarov
 Share

Recommended Posts

Преди 14 часа, Yo The Real написа:

За мен е тотално откачена работа да се смяташ за велик китарист, ако дори не свириш пред публика, но туй то - интернетът победи, истинския живот остана за нас загубеняците.

... ха, това ми напомня нещо

"Рок китаристите знаят три акорда и свирят пред хиляда човека.

Джаз китаристите знаят хиляда акорда и свирят пред трима човека"

• Like 1
  • Haha 1

Тия из Ютюб дето само с това се занимават са по-скоро забавни и говорещи по някакви теми, които те интересуват. И аз следя няколко. Но наистина качествено инфо е трудно да се намери и доста често има и очевидно грешни неща. Най-пресен пример - "научно-обоснованите" тестове на Glenn Fricker за това дали различните марки/модели лампи дават разлика в звука. За записи и смесване може да знае доста неща и да има какво да научи човек от него, но относно свирене и лампова апаратура е доста застрелян. Конкретно тези "научните" тестове, които показа, са супер малоумни и показват, че изобщо не е запознат с материята. Което не му пречи да твърди каквото си е намислил, че иска да докаже. :)

Друг голям проблем е, че над 90% от сравнения и демонстрации се правят с някакви процесорно-директно-импулсни дивотии и софтуери, което няма много общо с реалните условия и тези неща маскират голяма част от разликите. Гледах едно видео в което някакъв фен сравняваше как звучали две ТОТАЛНО различни като параметри и цена китари (да речем евтин Скуайър със сингли и PRS SE с хъмбъкери) и между двете нямаше грам разлика. Ама грам! За съжаление далеч не са един и два клипа, масово е така. А ако ти трябва да проучиш нещо за говорители или кабинети... шансът за успех клони към 0 при крайно големи стойности на Х. ;)

П.П. Пример (според мен) за човек, от който много може да се научи - Pete Thorn. Дали защото И свири по големи сцени и има изкомпозирани камара неща - не знам. Но е супер в час и откъм свирене и откъм апаратура и откъм запис и откъм представяне на информацията.

• Like 2

Преди 1 час, Baby Thomas написа:

П.П. Пример (според мен) за човек, от който много може да се научи - Pete Thorn. Дали защото И свири по големи сцени и има изкомпозирани камара неща - не знам. Но е супер в час и откъм свирене и откъм апаратура и откъм запис и откъм представяне на информацията.

Да, това е един от моите барометри.  Paul Davis също.

Edited by wiseppman

Сега погледнах, че съм открил форума април 2007.Спомням си, че доста време четях преди да започна да пиша.После ми стана мечта да знам толкова много колкото някои съфорумци и да натрупам толкова мнения.Вярно е че доста хора спряха да пишат и даже се учудих, че все още има доста хора които продължават.Това показва, че форума все още е полезен и дава отговори на много въпроси.Естествено доста от нещата са изговорени, но техниката постоянно се обновява и има млади и стари хора, които се занимават с музика и търсят съвет и информация.Пък и като нямаш среда в смисъл приятели, които да се вълнуват от тези въпроси, тук винаги има с кого да полафиш.

• Thanks 1