Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Здравейте , нов съм във форума. Искам да помоля за малко информация като стилове , ритми , бленди за roland e86 , понеже сложих usb а цялата информация ми е на дискети и не мога да я прехвърля в момента ,и не мога да пробвам този емулатор дали работи .Ще съм благодарен ако някой помогне.Благодаря , поздрави !

Email: promila_26@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , нов съм във форума. Искам да помоля за малко информация като стилове , ритми , бленди за roland e86 , понеже сложих usb а цялата информация ми е на дискети и не мога да я прехвърля в момента ,и не мога да пробвам този емулатор дали работи .Ще съм благодарен ако някой помогне.Благодаря , поздрави !

Email: promila_26@abv.bg

http://dox.bg/files/dw?a=911d0b32cd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,значи днес един наш колега ми прати един корг ис 50 да му заредя българска имформация и някакви перформери ако ми е възможно.Получих го и го поразгледах ,очукан със не добре работещи бутони но и ремонтиран и уж ъпдейтнат със усб емулатор.Конвертирах един стил със една програма набързо сложих във усб-то и пробвах да заредя на клавирчето.Поддава се мену за избор между лоад,сеив и утилюти.Щом избера лоад на един стил и натисна йес бутона клавира изписва моля изчакайте и след това някакъв надпис за грешка.Помислих че ще е по-смислено да пробвам да сеивна нещо просто за да пробвам емулатора но при сеива пак същата работа,менута и накрая грешка.Самия емулатор има две бутончета които сменят  трите цифри на емулатора но каквото и да напиша пак грешка и клавира няма възможност нито да лоадва,нито да записва нещо.

 

Как да заредя този клавир с патерни и как да помогна на човека?Моли ме да го откарам на майстор да му се оправи емулатора или да се сложи обратно работещо флопи аз си мисля че в крайна сметка самото разкарване и питане по майстори ще иска време и пари.Ако съм аз директно вземам един па клавир и си решавам проблема но не съм и естествено човека сигорно не разполага с пари а гиди мераци голями.За сега прибирам клавира и дано получа идеи какво да правя този човек и клавир.

:jazzband:  :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,значи днес един наш колега ми прати един корг ис 50 да му заредя българска имформация и някакви перформери ако ми е възможно.Получих го и го поразгледах ,очукан със не добре работещи бутони но и ремонтиран и уж ъпдейтнат със усб емулатор.Конвертирах един стил със една програма набързо сложих във усб-то и пробвах да заредя на клавирчето.Поддава се мену за избор между лоад,сеив и утилюти.Щом избера лоад на един стил и натисна йес бутона клавира изписва моля изчакайте и след това някакъв надпис за грешка.Помислих че ще е по-смислено да пробвам да сеивна нещо просто за да пробвам емулатора но при сеива пак същата работа,менута и накрая грешка.Самия емулатор има две бутончета които сменят  трите цифри на емулатора но каквото и да напиша пак грешка и клавира няма възможност нито да лоадва,нито да записва нещо.

 

Как да заредя този клавир с патерни и как да помогна на човека?Моли ме да го откарам на майстор да му се оправи емулатора или да се сложи обратно работещо флопи аз си мисля че в крайна сметка самото разкарване и питане по майстори ще иска време и пари.Ако съм аз директно вземам един па клавир и си решавам проблема но не съм и естествено човека сигорно не разполага с пари а гиди мераци голями.За сега прибирам клавира и дано получа идеи какво да правя този човек и клавир.

:jazzband:  :virtuoz:

Флашката се разделя на блокове, пълнят се с информация чрез софтуер.Флопи-емулаторът посочва кой блок да е избран, синтезаторът го възприема като дискета.

Ето видео:

https://www.youtube.com/watch?v=7639AR50xmM

 

Ето софтуер:

http://dox.bg/files/dw?a=fef28cdaf5

Редактирано от ilko tasev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Илко но на практика при мене нещо не се получават нещата нито с форматирането на флашката ,нито с клавира.Почвам да се питам дали въобще усб емулатора работи?На клипа от линка ти виждам че при форматирането на флаша софтуера създава множество дялове от по 1.44 мегабаита които се превключват от емулатора кой да се свърже със клавира и дефакто се разпознават тези дялове като флопи дискета от 1.44 м всеки дял.При мене софтуерчето създаде само един дял от 1.44 мб.Може да бъркам със софтуера и вече се изнервям и аз с тоз клавир щото напрактика не мога да му лоадна нищо или сеивна а собственика чака за полужително развитие.

 

Айде хората работещи със по-старички клавири и със емулатори,помогнете моля! Каде бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората работещи със по-старички клавири и със емулатори - просто да си сменят клавирите с по-нови които имат USB!  :yes:  :)  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и направихме.Човека ми прати пари а аз му поръчах употребяван корг па 800  за 1250 лв от ГЕМА МЮЗИК  чакам да ми го доставят за да го понаредя  за нашия колега или просто любител музикант от Смолян - Минчо.Ето го от снимката в онлайн магазина

product_6029.jpg

 

Другия клавир все още е при мене и аз определено не съм се предал с него.Успях да пригодя флашката така както е от клипчето на Илко Тасев просто отидох на другия компютър който е още със хп уиндоус.Програмата която форматира и подготвя флашката за  усб емулатор не работи под уиндоус 10 ,със хп стана.Но въпреки усилията ми и загубеното време клавирчето пак не разчита усб-то както и изписва при опитите ми да отвора миди или стил конвертиран и сложен  на  флашката.Според мене човека монтирал усб емулатора не си е свършил работата и клавира трябва да минне през сервиз и да се провери начина по който е свързан самия емулатор.KORG IS 50   e въпросния клавир и аз вече знам какво е това животно.Аз ще пробвам да му оправят емулатора и има също доста износвания на бутони на пич бенд и аз ще ги оправя тези неща само емулатора да проработи.Не ми е проблем да му приготва български стилове и патерни а също и перформери просто за да не бъде изхвърлен клавира и за да докажа на себе си ,че мога.Само да му оправя емулатора или флопи там нещо да има от каде да му сложа имформация.Още не съм се предал с клавира и се надявам да го оправя.

 

 

 

 

 

 

ккк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Линковете за стилове и мидита, които съм дал в дата.бг не работят.
Редактирано от ilko tasev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, напомням още един път имам доста БГ сетове за ПА 50-60-80 и ПА2хПро-ПА800 който желае да пише ще му пратя! :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.