Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

 

Здравейте, колеги.Някой може ли да ми каже сайт за сръбски, гръцки и поп фолк midi файлове.Трябва ми Трепни на Цеца.   Дай Skype ili e-mail   :)

 yu midi опитай там

 

Не е за мен, а за колегата acera  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, колеги.Някой може ли да ми каже сайт за сръбски, гръцки и поп фолк midi файлове.Трябва ми Трепни на Цеца.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя Па800 е с 256мб рам всички 16 страници за барабани са заети няма проблем просто понякога като свиря с китара или ел.саз тона се удължава и звучи грозно и се оправя чрез шифт и старт/стоп копчето мисля си че ако сложа 2.2 няма да прави този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така,Може барабаните да са пълни но има много свободни клавиши без да са активирани и може би за това издържа още.Аз искам да те посъветвам  като човек които се е занимавал със това нещо преди и имам много голям опит точно с това ъпдейтване на па 800 със голямия EXB 256 mb ram.Поздравявам те че имаш здрав ъпдейтнат и работещ па 800.Трябва да изтриеш поне 4-5 страници барабани и те да стоят винаги празни и считай това като застраховка.Дори мисля че ако направиш това клавира ще се оправи сам и ще се държи много по-надеждно.То всеки компютар е нормално допустимо понякога да забави или да забие при определени условия.Но спецялно при тебе мисля не е нормално този твой бъг и причината е на лице.Изтрий 4-5  страници и виж дали няма да се оправи клавира?Даже те съветвам освен да изтриеш тези барабани да сложиш един малък вентилатор мисля 6 см беше и 220 волтов който може лесно да поръчаш от VIKIWAT или ако не можеш да се справиш сам с монтажа да потърсиш компетентни хора да направят този монтаж за да има допълнително отнемане на температурата с поне 10-20 *C от всички процесори в блока.Процесори от процесорната платка,от рам платката и от дъното също.Много лесно става това само с едно вентилаторче което се стартира винаги при включване на клавира от бутона отзад.Демек бутончето подава ток и към вентилатора ето защо е хубаво да е вентилатора 220 волта а освен друго 220 волтовите са по-бързооборотни и по ефективни и не искат много акъл за да се пуснат.

       Ето ти решението колега,опитай и ще усетиш разлика в работата на  своя клавир от което и ти ще си много по уверен и спокоен.

Анека да те посъветвам и за рама също.Значи имаш голяма  256 мб рам и това е супер.Най-добре да свалиш мулти семпли от някой па 3 х като ги екстрактнеш директно от  семплера на  флашка.Мулти семплите от клавири с голям рам са по-големи като размер но също и свирят по-друг начин.Ако уцелиш добри и пълни мултисемпли ще усетиш разликата веднага в блендите и как преди като свириш високи тонове клавира пищи,писука и скарца а със по-пълни и истински мултисемпли блендите свирят много по-меко и чисто и ти дават ище повече хъс.Малките мулти семпли са орязани  от по-големи и ползват тонове от сорта С 3 до С 5 горе-долу.По -големите са по пълни и имат тонове и по-нагоре в резултат по пискливите моно бленди от сорта на  М3 саксове свирят много по приятновъв високите тонове.Но това правило важи за всички бленди.Може да са 5-10 бленди но да са пълните мултисемпли и да са хубави.

   Та за рам паметта ми беше мисълта да оставяш едни 10-15% свободни като резерв и застраховка също,щото и рам паметите също  натоварват и те клавира и може да забавят неговата реакция и да забие или по-вероятно ако напълним рам памет до дупка е много възможно да изгори самия рам платък и някой от чиповете му за  памет.Всеки компютар трябва да се профилактира,поддържа и под това нямам предвит да се отваря и чисти с компресор а да се чести като памет и софтуер и да охлажда до приемливи нива за самата машина.Ако клавира загрява и го усещаш това значи трябва охлаждане което специялно при па 800 е нужно особенно при ъпдетнат хардуер.Също да имаш предвид това за  барабаните което повярвай ми е причината за неизправност при много изгоряли ЦПУ бордове на па 800.Веднъж повреден па 800 по този начин е ясен признак ,че никои па 800 ЦПУ борд не може да издържи на така заредената ви в него имформация.Но не  голямия и пълен рам е причината а пълните барабани във USER DK.Нищо не ти пречи да пробваш моя съвет и метод като махнещ някои от барабаните си и да се убедиш сам ,че мойте съвети не са просто начин да си чеша езика .Но ако продължиш по този начин ще изпиташ неприятно трупане на опит скоро.Също като други твои колеги са се убедили в тези работи преди тебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да изтрия тези барабани след като ползвам всички имам толкова различни ритми които не пасват с всеки кит ужас сета е 254мб само семпли ще видя да поизчистя малко бледи но и те всички са хубави и плътни ще видя какво да направя мерси за отговора. Ти каза че имаш 2.2 версията за па800 може ли да ми я изпратиш или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и аз един въпрос или по-скоро молба към колегите най-вече с Ра3. 

Дали ще се намери някой, който да експортне заводските барабани и да ми ги прати? Става въпрос за Ambient китовете, другите ги има и при мен. Бих искал да ги заредя в моя Ра 900. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предложете някакви сетове ( по възможност хубави :D ) за Корг ПА 50/60/80/500 !

Ще съм ви много БЛАГОДАРЕН !

Аз имам, предполагам че искаш БГ сетове? Дай е.майл или Skype!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и аз един въпрос или по-скоро молба към колегите най-вече с Ра3. 

Дали ще се намери някой, който да експортне заводските барабани и да ми ги прати? Става въпрос за Ambient китовете, другите ги има и при мен. Бих искал да ги заредя в моя Ра 900. 

Как се екстрактват заводски /ROM/барабани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги, предложете някакви сетове ( по възможност хубави :D ) за Корг ПА 50/60/80/500 !

Ще съм ви много БЛАГОДАРЕН !

Аз имам, предполагам че искаш БГ сетове? Дай е.майл или Skype!  :)

 

skype : fsb-moskva

email : colby@mail.bg

Благодаря колега ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имам и аз един въпрос или по-скоро молба към колегите най-вече с Ра3. 

Дали ще се намери някой, който да експортне заводските барабани и да ми ги прати? Става въпрос за Ambient китовете, другите ги има и при мен. Бих искал да ги заредя в моя Ра 900. 

Как се екстрактват заводски /ROM/барабани?

 

Ами май няма да стане моята хватка толкова лесно... Трябва някой да ги е семплирал и чак тогава да могат да се зареждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш предвид ,че са RX technologies ,демек на един клавиш има по 5-6 семпъла при различна сила с която се натиска клавиша.Трябва сам да видиш и да си запишеш това което искаш да ползваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш предвид ,че са RX technologies ,демек на един клавиш има по 5-6 семпъла при различна сила с която се натиска клавиша.Трябва сам да видиш и да си запишеш това което искаш да ползваш!

Export-a става с програмата  "KORG PA Manager" :cheers2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ало-о-о тук говорим за барабани в ресурсите /вградените/ при па 3.Как ще ги извадя с корг па  мениджер?Тези вградени барабани не се записват като PCM във сейвнат сет. :nono:

Ще стане като се запишат звуците които най-много си харесал и ги инпортнеш в твоя семплер.Обаче трябва да се знае кое точно ти харесва за да се запише на един аудио файл само чистички дръм семпли.Би могло да се запишат и със функцията за запис в мп3 която има в клавира после да се изрежат желаните и да се конвертират във WAV и си готов да правиш желания кит комплект.

 

   Корг па мениджер има екстрактване но от сет и то от рамови семпли.Мартин иска семпли от рома а те не се записват във сет.То да беше само да отвориш и да цъкнеш на едно бутонче екстракт и готово ама говорим за много работа щото тези комплекти които Мартин си е харесал са доста към 2-3 страници че ако не са и повече.Един комплект има колко си клавиша повечето са със по 4-6 семпъла на клавиш.Все едно да изпиеш морето докато се давиш в него :yes:

  Може сам да запишеш само 10-20 семпъла които ти най-харесват със някои па 3 на една флашка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като имаш предвид ,че са RX technologies ,демек на един клавиш има по 5-6 семпъла при различна сила с която се натиска клавиша.Трябва сам да видиш и да си запишеш това което искаш да ползваш!

Export-a става с програмата  "KORG PA Manager" :cheers2:

 

Де да беше толкова лесно... Асан го е казал как става. И май няма друг начин.

 

Относно желаните от мен китове - става въпрос за 3 - 4 комплекта и то само каси, барабанчета и томове. Но това пак си е работа, не става с няколко цъкания.  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.