Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

Ако  корг па 600 не може да вземе имфо от  гем значи не разбираме нищо от клавири тука.Може да се вземе всичко от стилове зо звуци стига задклавишния инструмент да  знае кое как.Колкото до мп з записа и плейването аз съм имал 3 модела корг:ПА 50,ПА 800 И ПА 4 Х И ПЪРВИЯ САМО НЕ МОЖЕШЕ ДА ЗАПИСВА САМ.Другите 2 модела па 800 и па 4 х про записват и плейват без проблем.За па 800 трябва да има монтиран мп 3 борд.При па 600 мислех че има тази възможност.Не знам кое как но наистина колкото повече научавам за па 600 разбирам че е доста след па800 :yes: .

Сега разбирам и това  му куца и липсва.Имаше едни колеги които много се вдираха и искаха да изкарат па 600 за по-нов , за по-добър с повече възможности понеже па 800 се е  продавал за по ниска цена от нов  па 600 разбираш ли?

Искам да обърна внимание на тези господа да видим като почнат всички да продават  па 600 ще видим неговата стоиност  на втора ръка?

 

    Като човек и музикант който има па 4 аз и инженерите от  корг слагам  па 800 преди па 300,500,600 и след па 900.То не трябва да си професор за да видиш стълбицата тук нали?Със този мод и ъпдейт в рам който разработиха наши турски колеги всички разбрахте че па 800 е нарочно ограничен със 64 мб рам за да се търсят по-новите модели на корг които вече са били пуснати на пазара.Па 1 а по-късно и па 2. поради тази причина се правят и множеството уж нови и по -модерни па 600 и па 300.тези последните са възможно от най- лошите и не бих ги препоръчал.Те са ниско бюджетни и орязани версий на по-истинските модели.Рязнати са точно на местата от където да се  икономисат  повече пари и средства.Пример мп 3 борд,гласов процесор,вграден рам и може да има и доста още орязани хардуери и детайли.

Не може да записва сам нов семпъл!!!Защо ли?Навярно пак нещо е рязнато и липсва.Па 900 е вечи една стълбица по-нагоре от па 800 и това е видно и във цифрите на моделите.Само искам да споделя едно си фпечатление.Па 600 и па 900 са със едни и същи платки и заготовки,даже вътре на платките пише па 600 и па 900.Просто някой неща са заменени или липсват при па 600,като мп3 и вокалиста.Колкото повече се развива компанията корг толкоз повече се променят неините възгледи и разбирания.

 

  при па 800 оставя вратичка да може рам паметта да се замени но това развитие е заключено откъм софтуер.За да се даде възможност на новия па 800 със името па 2 х про които е същия па 800 със нищо повече освен малко по добрия си външен вид,метален корпус и малко по-бюджетен.Има много клипове в нета в които се вижда как се вкарва ос от па 900 на па 600 или от па 2 на па 800 но това са хора които по един или друг начин са свързани със самата компания корг или имат такива хора в обкражението си.

 

  Аз предпочитам да оставя тези задачи на хората които им е това работата и им се плаща за това.Най-евтино и лесно е да получиш най-новото като си го купиш от хората който го произвеждат и знаят  кое как.Всичко останало е шмекерии и мижитурски трикове на разни шарлатани.Не може да сравним звукът на един кронус ,стабилен масивен със най-новите технологии и тенденции със една кибритена кутиика със две схеми вътре.Достатъчно е да послушате едното и другото и ще ме разберете какво имам предвид.

 

  Като пример давам един  виртуоз,всички знаете или сте чували за него- Амза Таиров.Та за него искам да кажа докато работеше със корг със своя м3 музиката му беше №1 ,от извесно време вместо да вземе кронус той си добави в арсенала една джаджа която не прави нищо хубаво.Не съм чул един хубав звук от нея.То не е само запис и възпроизвеждане ганьо,има много други работи за да се получи магията.Слушаш уж същия глас е ама от едното звучи просто а от другото е истината...!!! :Piano:  :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В една друга тема писах, че ПА 600 няма МР3 Board - сбъркал съм тъй като този модел може да просвирва МР3 файлове само не може да ЗАПИСВА в такъв формат  Shift + Record! При ПА 800 всичко се свежда до VST'та/ Virtual Studio Technologyи програми, а после какво - рамта заминава, това онова не звучи както трябва, вокалиста нещо куца, еми да, дори вокалиста е с програма, докато при ПА 2x Про е с отделен CPU (процесор), отделен CPU за ефектите, а при ПА 800 пак с програма, за повече RАМ, Някой беше писал преди време, че нямало разлика във звука на ПА 800 и ПА 2х Про - разлика в звука ИМА! Все пак ПА 800 си остава актуален и железен клавир нищо че е от 2006г , особено ако намериш ELITE MODEL си много вътре в нещата!  :thumbs_up:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш за  па  300 нямам колега но ако искаш може да ти дам нещо от другите като па 50,60,80,500,и 600 ако може да отваряш последния?От двуцифрените и па 500 би трябвало да зареждаш без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх жалко :( но благодаря колега ! :)

Има начин да записваш в мр3 формат като смениш клавира с ПА 900, РА3х, ПА2х или ПА 800! ЗА ПА 800 съм дал пояснение в предишен мой пост! :yes::):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не записваш на пц?трябва ти само кабел от клавира или миксера до аудио ина на пц-то!Има много добри програми за многопистови записи то даже така е по-правилно щото много хора имат повече от един клавир или други инструменти,външни,акустични.Много лесно е  само трябва интерес и четене в нета.Аз предпочитам да записвам на  пц-то си удома.Самия софтуер дава много възможности да се постигнем  много по-хубав резултат и пройзведение!Освен  всичко е  и много по -нагледно и всичко минава пред погледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз от каде да знам вокалистите в различните модели със какво работят?Не е важно със какво работят може и със магия да работят но като запея през тях да ми хареса това което чувам.Аз не знам дали па 800 е със програми за рам но ако не сложиш платката за рама която е  256 мб или 128 нама да имаш семпли или памет за повече от 64 мб рам.Колкото до вокалистите на па 800 и па 2 х  всички вокал пресети  които съм зареждал на бившия па 800 от па 2 х си тръгваха без проблем.Няма нещо което да не съм можел да взема от сет на па 2 х  на па 800.Освен ако съм бил със стара о.с и сета от който искам да зареждам  е записан със  о.с от  по нов  ъпдейт,.тогава съм срещал  стилове които не ми се отварят  даже и такива записани от  па 800 със по нов  о.с.Виждал съм па 2 х вътре,платките и тези на па 800,какво да кажа?еднакво е  всичко!Ако не вярвате ня мене питайте в някой сервиз дето  минават  много клавири и виждат въпросните редовно!Ще ви кажат  същото като мене. 

    Аз не успорвам класата на па 2 х про :no:  то па 2 х си е друга класа ,той е от серията про х а тези са солидни,масивни здрави и при тях нищо не се  жали и всичко е най-...Па 800 е от  по-нискобюджетните като па 600,па 900 но от тази по ниско буджетна класа това което наи много ми харесва като модел е па 800. На втора ръка па 800 върви окуло 2000 лв средно,па 2х про въпреки здравината и преимуществото си от към материали на изработка на корпус и на бутони и всичко останало не е много по-нагоре от па 800.

 

 Ако трябва да избирам от па 800 и па 2х про бих взел  па 2 х про защото е малко по-със малко или много пред па 800. 

Знам разликато от  про х серията до другите модели от па 300 до па 900 :yes: .Неможе да мерим нещо метално изпипано със нещо чупливо и слабо.Освен всичко про х серията са били винаги по елегантни и газарски и на вид и на допир и на слух :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Защо не записваш на пц?трябва ти само кабел от клавира или миксера до аудио ина на пц-то!Има много добри програми за многопистови записи то даже така е по-правилно щото много хора имат повече от един клавир или други инструменти,външни,акустични.Много лесно е само трябва интерес и четене в нета.Аз предпочитам да записвам на пц-то си удома.Самия софтуер дава много възможности да се постигнем много по-хубав резултат и пройзведение!Освен всичко е и много по -нагледно и всичко минава пред погледа.

Ами аз по принцип си оставям клавира на работа защото всяка вечер съм там и не е много удобно постоянно да разкачам и закачам кабели пак и пак. Пък и на работа къде да го мъкна тоя компютър ? ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Еххх жалко :( но благодаря колега ! :)

Има начин да записваш в мр3 формат като смениш клавира с ПА 900, РА3х, ПА2х или ПА 800! ЗА ПА 800 съм дал пояснение в предишен мой пост! :yes::):cheers2:

 

Благодаря ти за предложението но за сега моя си ми е много удобен. :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК ползувай си го щом ти е удобен за сега, но след време ако решиш да да го смениш с по-висок клас от Х серията веднага ще усетиш разликата! :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК ползувай си го щом ти е удобен за сега, но след време ако решиш да да го смениш с по-висок клас от Х серията веднага ще усетиш разликата! :hooray:

 

Напълно съм съгласен с теб но просто за сега този си ми е идеален напред във времето може и да го сменя. ;) Аз скоро почнах да свиря по сериозно иначе до сега само в къщи и по банкети на приятели. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Juzi sound midi keebord enhansar вярно ли е че това нещо не можело да тръгне на pa600 и pa900 ? Бяха ми казали че имало някакви разминавания с мидитата не помня какво точно беше..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.