Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най-добре е сам да си направиш стилове за Ямаха, използвайки миди редактор като Сонар или по-добре Сибелиус. Форматът е SFF, става по следния начин:

Създаваш миди файл в желания от теб неравноделен стил в C-Dur, като сложиш съответните маркери за стила - главни A B ``секции`` и fills. Можещ просто да си ги изкопираш от готов стил, размерът е без значение. След това записваш готовия миди файл и последното действие е да му смениш разширението от *.mid на *.sty

Вече имаш готов стил :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е сам да си направиш стилове за Ямаха, използвайки миди редактор като Сонар или по-добре Сибелиус. Форматът е SFF, става по следния начин:

Създаваш миди файл в желания от теб неравноделен стил в C-Dur, като сложиш съответните маркери за стила - главни A B ``секции`` и fills. Можещ просто да си ги изкопираш от готов стил, размерът е без значение. След това записваш готовия миди файл и последното действие е да му смениш разширението от *.mid на *.sty

Вече имаш готов стил :)

 

Ама проблема при мене е че имам няколко стила с разшиpение ".sty" но не могат да се качат на клавира. Аз ги качвам с една програма Micrisoft Downloader и мидитата си са качват нормално, но стиловете не могат. Аз не знам дали изобщо може да се слагат стилове на този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А упътване (manual) за свирката нямаш ли си? Или от мрежата да си свалиш?

Имам упътване ама в него не пиши нищо за стиловете. Пише само как се пускат, как да имнастройвам темпо и таква неща. А не пише нещо за качване на стиловете, има само за качване на мидита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

По някаква причина старата тема с това заглавие се загуби някъде... Пишете в тая засега, докато се намери старата. Извинявам се предварително за загубата, ако не успеем да възстановим старата тема :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

От няколко дни имам Korg pa50, ще съм благодарен някой да прати бленди, стилове или направо сетове за него. Жанр - за тази свирка, както се досещате предполагам - чалга, народно, сръбско, румънско, турско....

Аз съм я взел от музикант и е заредена с хубав сет /право хоро няколко аранжимента, граовско, ръченици, дайчово, гръцко, кючек, 2/4, балади и т.н./, който успях да сейвна на дискетка.

 

Съвсем скоро ще намеря комп с флопи или ще си купя външно такова и който ми изпрати на пощата ще му връщам в отговор моя сет, един вид и размяна да правим, разнообразие да има и всеки по свой вкус да си зареди клавира.

 

Поздрави и благодаря предварително!

 

email: tnt2tnt@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой изпрати ли Ви нещо?  Аз имам едно старо Касио, но няма нищо нашо. Въобще много съм бос? Били ми предложил каква клавиатура да си купя? Сам да си свиря! Имам МИДИ кабел,  лаптоп, но незнам как да си сваля, ритми!  Ще бъда благодарен и на два три реда или линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте,колеги!Бих искал ако може някой да ми изпрати народни ритми за джем w k 2000 oriental..благодаря предварително.имейлът ми е  sofinceto89@abv.bg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да помоля да ми кажете как Мотив-а ми да запее нова песен? Трябват ми малко 80-тарски рок бленди и нещо по-съвременно за солиране. Има ли сайт за безплатно сваляне и каква програма се ползва. Вече имам MIDI - кабел.

Редактирано от Doctor Van Dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Въпроса ми е като на изостанал, но спокойно.. не съм напредвал за да изостана :yes:  Свиря на Yamaha Motif 8 и имам желанието синта да запее нова песен. Липсват ми някои 80-тарски бленди и нещо по-съвременно за солиране. Колкото и да Edit-вам моите бленди не мога да докарам горепосочените. Как да стане номера? Софтуер? Сайт?

Склонен съм и да опра до нещо платено от рода на до $100, стига да съм доволен. Можете ли да ми помогнете. Апропо: Вече имам MIDI-кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.