Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос по захранване за Boss GX-700 и обновяване на фирмуера


nonkapo

Recommended Posts

   Добър ден,

Попадна ми такъв процесор от Ибей, но без захранване. Засилил съм се да му намеря педал FC-200, но преди това искам да съм сигурен че работи. Над буксата пише 14волта АС(променлив). До колко може да се вярва на това? Ако наистина има вътрешно изправяне и филтрация, всеки трансформатор би ми свършил работа и няма да има нужда да давам грешни пари за "оригинален" китайски адаптер. Знам че ракове от този тип ползват общо захранване и до там.

Вторият въпрос е до колко има смисъл от смяна на чипа с фирмуера. Гледам оферти за по 17-18 долара, но не е обяснено функционалността ли се променя или само бъгове се оправят(повечето са на италиански)?!? Освен това чипа е запоен а не на цокъл, което си е риск.

Та ако някой е запознат в подробности, моля да сподели.

      Благодаря предварително за помощта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пише си 14vAC, 800mA. Явно вътре си има стабилизация и филтрация. И куплунгът изглежда стандартен...

Дет се вика и един най-прост траф да му сложиш - ще стане. Но е добре да вади примерно 1А и при такава консумация да не пада напрежението под около 14 волта. Нещо такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е от най стандартните, въпреки че изглежда така. Имам набор от накрайници за адаптер и най големият не става. Утре ще пообиколя магазините за електроника за да потърся. Докато рових из форума видях само един човек да се е похвалил че притежава такава машина. Щеше ми се той да сподели и евентуално замери на празен ход какво излиза от оригиналното захранване, за да си правя сметките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера отскочих то Електроинвест, понеже трансформатори на 14 волта са рядкост. Дори и те нямаха 14 та ми дадоха 14.5, но половин волт не би трябвало да е фатален а ако ме е шубе мога да развия няколко намотки и да го докарам до 14. Намерих и буксичката за захранване. Ще пиша за резултата, какъвто и да е той :-)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И така, Боса заработи. За съжаление трафа се оказа далеч от един ампер и след около 10 минути работа вградената му термозащита започва да го изключва. Оказа се че Комет нямат в наличност 15 волтовите тороидни трансформатори та ще трябва да поръчвам. Ще ви държа в течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

   Сагата с Боса приключи. Може би темата трябва да се прекръсти на "BOSS GX-700 - internal power supply mod" :-)). Тези дни ще постна малко снимки а сега обясненията. Вече не му трябва външно захранване. Идеята взех от тук->> https://www.guitargear.net.au/discussion/index.php?topic=52068.0

Операцията е приложена на модел SX-700, но дизайнът на GX-700 е почти идентичен. Както авторът отбелязва, вероятно в кутията умишлено е оставено място за вътрешно захранване, но поради съображения за по големи печалби или нещо друго ефекта си остава с външен адаптер.

Необходими инструменти и материали:

Отвертка звезда(филипс);

Дрелка със стъпаловидно свредло и нормалнмо свредло 2 или 3 мм(в зависимост от видиите които ще използувате;

Плоска и кръгла пила за метал;

Поялник не повече от 50 вата, тенол или калай и колофон;

Женска букса за компютърно захранване или такава за касетофон;

Две видии за метал със скрита(конусна) глава да кажем 10х3 или 15х3;

Тороиден трансформатор 14-15 волта не по малко от 800милиампера ток(отговаря на около 10VA).

   Един болт с гайка и шайба за закрепване на трансформатора.

 Май беше това. И не забравяйте че правите модификацията на своя отговорност. Ако не сте на ти с тоците по добре дайте на някой който знае какво прави да ви свърши работа.

Следва продължение...

 

 

 

Pwr.jpg

bit.jpg

Редактирано от nonkapo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.