Jump to content
Българският форум за музиканти

TONY

До къде съм под кривата круша.

Recommended Posts

E! Щом си готов, вече очакваме с нетърпение!

Качил съм микса на Гъгъл драйв-а ми, така че, ако имате и-мейл там, мога да Ви го шерна. (имам предвид, на които Ви познавам реално или виртуално)

Оказа се, че съм си слушал микса на VLC player- a  със вкл. компресор. Допълнително напомпан. 

Бисер, бе така добър да ми прати още няколко микс-а, най-вече с по-изнесени барабани, но е прав, че така почваш да слушаш повече барабаните, отколкото парчето. Така че, първият микс, е като първият тейк... обикновено та са най-добрите. (ей, говоря за записи)

Много важно е на какви колони слушаш като смесваш и мастерираш. Всичко по-долу от професионални студийни монитори ти дава грешна представа за това, какво правиш. 

Posted (edited)

Тук си малко в грешка. По-важно от самите монитори, е помещението, в което слушаш, а и опита, който имаш, вкл и до уши.

Мониторите са най-лесната част, събираш едни пари и ги купуваш.

Аз съм с доста прилични монитори  JBL 4208 - 8 inch bass/mid driver 

http://www.muzines.co.uk/articles/jbl-4208-near-field-monitors/1844

Бисер е с KRK 6 - 6  inch bass/mid driver.  Моите монитори не са по-лоши от неговите.

Но първо, има акустично третирано помещение.

И второ още по-важно,  той дълги години (поне 20) се развива активно в тази област.

Изградил си е правилни навици да слуша правилно, да работи правилно. 

Няма как да го стигна. По-добре и правилно, за напред, той да миксира парчетата и на Зомби и на Уран.

Стига съм борил вятърни мелници.

Както Рафо ме бе посъветвал - част от нещата ги делегирам на други хора.

( аз не се отказвам да си ръчкам вкъщи миксчета, кефи ма)

Дай си мейла, да ти споделя микса на парчето, да чуеш, как е. (като референт давам Живата вода)

или го ръчни Коце, комшии сте, ще ти го пусне. ( до края на месеца, мислим, да пробваме и да го пуснем с клип)

Просто си дадох сметка, че доста време се боря, като прасе с тиква...

Wasted years... 

Edited by TONY

Posted (edited)

Аз слушам записа на Alesis M1 и чувам, че соло-барабана и касата работят в почти еднакви честоти. Касата по правило е в диапазон от 30 до 80 херца, но при теб е в сходни честоти със соло барабана. Касата, ако е добре записана, пада  на около -3 dB от барабанчето, но тук не е така. Соло барабанчето се усеща само когато свири самостоятелно, усеща се от резонанса на пружините, но като се включи и касата при мен се чуват в много близък честотен диапазон. 

Edited by Panzergrenadier

Posted (edited)

Дори да не си наясно с честотния диапазон на отделните модули от барабанния сет, можеш да използваш сравнителни тракове и да настроиш компресията, децибелите и честотите по слух. 

Edited by Panzergrenadier

Предполагам, че продължаваш да коментираш домашният ми микс.

Тези барабани са семплирани, ясно е, че са необработени и ако смятам ( а смятам) да ги ползвам за Уран, ще трябва и допълнителна обработка.

Като му дойде времето за следващият запис на Уран ще го мислим.

Пратил съм ти на лс линк към финалният микс на това парче на Зомби бар. Предпочитам да коментираш него.

Въпросното парче , което  вече певеца прекръсти на Преходът 2021-ва. Аз направих някакъв опит за мастеринг или по скоро малко се намесих след микса,

сложих сатуратор, компресор, риъл лауд и 12 бандов еквилайзър, леко съм дигнал 1.6, 3, 5, 10 , 12 кХц.

Може да сравнявате с  микс проба 2.

Моят извод - определено Бисер е доста по-добър миксер от мен. Но все пак, бих искал барабаните от микс пробата да са на крайният запис,

естествено по -добре миксирани, от колкото в моят микс. Мисля този вариант да бъде карантинна версия, пък да запишем песента

с истински ампове, акустични барабани. Може би парчето си заслужава....

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.