Jump to content
Българският форум за музиканти

До къде съм под кривата круша.


TONY

Recommended Posts

Качил съм микса на Гъгъл драйв-а ми, така че, ако имате и-мейл там, мога да Ви го шерна. (имам предвид, на които Ви познавам реално или виртуално)

Оказа се, че съм си слушал микса на VLC player- a  със вкл. компресор. Допълнително напомпан. 

Бисер, бе така добър да ми прати още няколко микс-а, най-вече с по-изнесени барабани, но е прав, че така почваш да слушаш повече барабаните, отколкото парчето. Така че, първият микс, е като първият тейк... обикновено та са най-добрите. (ей, говоря за записи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много важно е на какви колони слушаш като смесваш и мастерираш. Всичко по-долу от професионални студийни монитори ти дава грешна представа за това, какво правиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тук си малко в грешка. По-важно от самите монитори, е помещението, в което слушаш, а и опита, който имаш, вкл и до уши.

Мониторите са най-лесната част, събираш едни пари и ги купуваш.

Аз съм с доста прилични монитори  JBL 4208 - 8 inch bass/mid driver 

http://www.muzines.co.uk/articles/jbl-4208-near-field-monitors/1844

 

Бисер е с KRK 6 - 6  inch bass/mid driver.  Моите монитори не са по-лоши от неговите.

Но първо, има акустично третирано помещение.

И второ още по-важно,  той дълги години (поне 20) се развива активно в тази област.

Изградил си е правилни навици да слуша правилно, да работи правилно. 

Няма как да го стигна. По-добре и правилно, за напред, той да миксира парчетата и на Зомби и на Уран.

 

Стига съм борил вятърни мелници.

Както Рафо ме бе посъветвал - част от нещата ги делегирам на други хора.

( аз не се отказвам да си ръчкам вкъщи миксчета, кефи ма)

Дай си мейла, да ти споделя микса на парчето, да чуеш, как е. (като референт давам Живата вода)

или го ръчни Коце, комшии сте, ще ти го пусне. ( до края на месеца, мислим, да пробваме и да го пуснем с клип)

Просто си дадох сметка, че доста време се боря, като прасе с тиква...

Wasted years... 

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слушам записа на Alesis M1 и чувам, че соло-барабана и касата работят в почти еднакви честоти. Касата по правило е в диапазон от 30 до 80 херца, но при теб е в сходни честоти със соло барабана. Касата, ако е добре записана, пада  на около -3 dB от барабанчето, но тук не е така. Соло барабанчето се усеща само когато свири самостоятелно, усеща се от резонанса на пружините, но като се включи и касата при мен се чуват в много близък честотен диапазон. 

Редактирано от Panzergrenadier
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да не си наясно с честотния диапазон на отделните модули от барабанния сет, можеш да използваш сравнителни тракове и да настроиш компресията, децибелите и честотите по слух. 

Редактирано от Panzergrenadier
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че продължаваш да коментираш домашният ми микс.

Тези барабани са семплирани, ясно е, че са необработени и ако смятам ( а смятам) да ги ползвам за Уран, ще трябва и допълнителна обработка.

Като му дойде времето за следващият запис на Уран ще го мислим.

Пратил съм ти на лс линк към финалният микс на това парче на Зомби бар. Предпочитам да коментираш него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Въпросното парче , което  вече певеца прекръсти на Преходът 2021-ва. Аз направих някакъв опит за мастеринг или по скоро малко се намесих след микса,

сложих сатуратор, компресор, риъл лауд и 12 бандов еквилайзър, леко съм дигнал 1.6, 3, 5, 10 , 12 кХц.

Може да сравнявате с  микс проба 2.

Моят извод - определено Бисер е доста по-добър миксер от мен. Но все пак, бих искал барабаните от микс пробата да са на крайният запис,

естествено по -добре миксирани, от колкото в моят микс. Мисля този вариант да бъде карантинна версия, пък да запишем песента

с истински ампове, акустични барабани. Може би парчето си заслужава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Месец след предният пост ( не знам дали някой му е обърнал внимание), днес записах  нов инструментал, на първото авторско парче на Уран.

Казвайте мнения, критики. Китари, бас, барабани (засега само програмиране, след няколко години, може би и да си ги изсвиря) - аз.

ТЪРСЯ И НЯКОЙ ДА ГО ИЗПЕЕ!  (ако намеря добър певец ще се стигне и до студиен запис)

Ако някой има връзка с певеца, който е изпял първият вариант, казва се Мартин (от Русе), нека му каже, че съм направил нов вариант и искам да го изпее пак, дори и срещу малко възнаграждение!

Ето старият вариант, може и да стравните, колко съм се развил за 8 години.

 

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

За два, три дни ( което означава няколко часа), ми се наложи да направя едно интро, което да има водеща слайд китара. Първо го изкомпозирах на гитар про, а след това почнах да си уча партията.

Като трябваше да преодолея разни трудности свързани със слайд китарата.

1. Мютване

2. Интониране

3. Да си направя подходящ звук на китарата ( това е третият звук, който постигнах, вероятно ако продължавам да търся, може би ще имам и по-добър резултат)

 

Това, което ме интересува е - каква или какви визуални картини изникват пред Вас, като слушате това

кратко интро?  - 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Това със слайд интрото стана добре.  Ще го чуете в новото, едноимено парче на групата ми Зомби бар.

 

Ревизирах си миксовете на Уран. Просто вече имам различен поглед как да си мастерирам песните.

И доколкото е възможно да ги пооправя. За жалост Евтим ми затри траковете на Уран с една инициализация, така че, каквото съм смесвал на времето, това е.

Сега просто бъзикам старите миксове, с опит за корекция с мастеринг.

Ето парчето Звездоброец, вече мисля, че може да се слуша и да се хареса.

И ако искате, може да харесате или не, страницата на Уран във фейса...скоро ще имаме

първите 100 лайка. Забавлявам се. Уран в момента е недействаща група.

Ето и текста, че на припева нарочно съм сложил на Тефата ефект, все едно пее от космоса. ( или поне това ми е била идеята, ако е успешна)

Звездоброец 

Падаща звезда
над хоризонта се задава
може би една мечта
твоя, тя да сбъдне

Над хоризонта да летиш
да се рееш сред звездите
Други форми на живот 
там да откриеш

Аз стоя на брега 
и броя звездите
Странен свят 
пред мен се яви

Аз се срещнах с тях
някъде в косомоса
неземни хора 
пред мен са сега

Етерна тишина 
Вселената обгръща
Синята планета -
родната ни къща

Сред милиард звезди
не сме сами..
Полети и ти с мен
на крилата на метите!


Сред милиард звезди
милиард звезди
Не сме сами, Не сме сами!

соло китара

Аз стоя на брега 
и броя звездите
Странен свят 
пред мен се яви

Аз се срещнах с тях
някъде в косомоса
неземни хора 
пред мен са сега

Звезден кораб лети
към Галактика нова
Пред мен са светове непознати
и нови земи!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Бойна песен за Дойран
Първата Световна
1916-та
за отбрана се готвят
нашите войски
Там, на Дойран
окопи копаят
ден и нощ не спират
не яли дори!
Смърт.Черна. Дебне,
сега Адът се отваря,
точно под нас!
Пред и зад нас
снаряди гърмят
куршуми, осколки
и бомби хвърчат
Команда издават -
по пет на нож!
В АТАКА - НАПРЕД!
Врагът е на метри вече пред нас...
Стреляш, убиваш....
МИЛОСТ НЕ ЗНАЙ!
Знамето наше, вее се гордо!
Войните пеят за победа!
Владимир Вазов е стратегът
Войните наши - храбри ОРЛИ!
И пада другарят ти верен до теб
на парчета разкъсан е от снаряд
Врагът е вече пред теб
НАМУШКАЙ ГО ТИ!
И пада пронизан в гърдите
и моли за живот, със кървяща уста
нямаш време да мислиш
УБИВАШ НАРЕД!
2-ра пехотна, атаки отблъска
позиции брани 4 дни
врагът по многоброен е 10 пъти
НЕ ЩЕ НИ УМЛАШАТ И 20 ДОРИ!
........
Вятър пее войнишка песен
на Дойран, живота, отне ни смърта.
Мило либе, моля те, помни ме!
КОСТИ ЩЕ ОСТАВЯ ТУК НА ДОЙРАН
Пред и зад нас
снаряди гърмят
Команда издават -
по пет на нож!
В АТАКА - НАПРЕД!
И хукваме вкупом в атака напред
Врагът е на метри вече пред нас...
Стреляш, убиваш....
МИЛОСТ НЕ ЗНАЙ!
Знамето наше, вее се гордо!
Войните пеят за победа!
Владимир Вазов е стратегът
Спечелил ни битките за Дойран
И пада другарят ти верен до теб
на парчета разкъсан е от снаряд
Врагът е вече пред теб
НАМУШКАЙ ГО ТИ!
И пада пронизан в гърдите
и моли за живот, със кървяща уста
нямаш време да мислиш
УБИВАШ НАРЕД!
..............................
В атака напред
Като един
Снаряди гърмят
осколки хвърчат
Най-сладката смърт
е тази сега
ЗА ЧЕСТ И РОДИНА
ЗА СВОБОДА!
.................
И ще паднем в боя
Всички, като един
Безименни герои
ХРАБРИ, КАТО ОРЛИ!
Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Последно правя китарни инструментали, един път като желание, именно да правя такива

и втори път, Уран продължава да няма певец, което ми отваря свободно време...

В идеалният случай, ще има работещ Уран и отделно инструментален проект.

 

Вчера, като си пуснах готовите до тук инструментали, един певец и приятел с който правихме 2009-та трибют на Мейдън , сподели че композицинно много е харесал инструменталите, но има забележки за микса, мастеринга ми.

На този етап, предполагам това е, което мога. 

Забележки и насоки за развитие се приемат.

Въпроса е дали има развитие, спрямо записите на Уран ( или само така ми се струва)

и доколко новите записи вършат работа....като за демо. Евентуално и как са спрямо

условно "студийните' на Уран - Шепа дъжд и Роден от огън.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има известно развитие в качеството на продукцията, браво! :thumbup:

В "Султан":

  • Барабаните са окей като тон, но им липсва агресия, особено на касата
  • Баса ми трябваше доста зор, докато го чуя … подбрал ли си правилния усилвател? Има достатъчно добри VST-та.
  • китарите са рехави - какво ползваш за тях? Аз бих изтествал нещо на Neural DSP или поне Ignite Emissary с добри IR-s.

В "Born Again":

  • баса има повече присъствие, но барабаните звучат много компютъризирано, все едно MT Power Drum Kit 1 без никаква обработка. Ако ползваш тези от "Султан" като тон и вложиш малко време да ги mix-неш, ще се получи по-добър резултат
  • Липсва обем в ритъм китарите - в цялата композиция преобладават барабани, бас китара и соло китарата, има липсващо звено. Общо взето проблема е подобен като при "Султан".

Продукцията и изсвирването няма да ги коментирам, защото е извън компетенцията ми, а и ми се ще да се подобри вече записаното. Като цяло си тръгнал в правилна посока, но засега все още е на ниво демо!

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "Султан":

  • Барабаните са окей като тон, но им липсва агресия, особено на касата
  • Баса ми трябваше доста зор, докато го чуя … подбрал ли си правилния усилвател? Има достатъчно добри VST-та.

Тук барабаните и баса са извирени и записани при Бисер. Бисер освен , че записва, си е барбанист с доста стаж, 

отделно е и като метроном. Звука на баса, беше комбинация от вст и звук от амп. Това няма да го повтарям по натам...Евентуално, ако Бисер иска, бих го помолил да свири барабаните.

 

За "Born Again": - имаш отличен 6, барабаните са точно  MT Power Drum Kit 1 без никаква обработка. 

Общо взето съм ги правил, по това, какво мога да изсвиря ( в къщи, когато се упражнявам на ел кит - Роланд кв1, там има функция да си тестваш, колко си акуратен, докарвам между 60 -90% акуратност, ако се науча да постигам винаги 90% акуратност, ще ми е достатъчно, това по натам) ( в същност има един момент, на който барабаните са с дабъл бас , условно съм си го кръстил Тони МакАлпайнски такт, това не мога да го изсвиря в момента, така, че действително в общи линии си композирам барабаните, съобразявайки се какво свиря).

Китарите са като звук, така, както ми харесват, разбира се не съм се влюбил точно в тези звуци, а са просто тези, които съм намерил в момента на запис. Специално за пълнеж китарите, гледах да не прекалявам. Първоначално, беше само една лийд китара, като пауър трио. Още бях в Зомби, пуснах им бекинга и им изсирих основната китара.

Естествено , казаха като теб - липсват допълнителни китари... добавих, без да се оливам.... ти казваш, че пак е малко, има празно. Ще помисля, за още.

 

Ако кажем, че вече мога да постигна приличен резулт за демо запис, това е ок.

Примерно да доизмисля и запиша общо 8, 10, 12 инструментала. И ще имам албум в демо вариант.

Да кажем, това би могло да се случи за година , година и нещо.

Предполагам, до тогава ще съм почнал да се записвам на барабани.

Другият вариант - познат барбанист да запише (познявам поне няколко добри барабанисти).

А при повече кинти и ако много ме апе кучето, дори бих наел една корейка, на която съм много фен 

( в момента нот реали).. едва ли ще надобрея толкова, че да си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.