Jump to content
Българският форум за музиканти

Stone Cold


Recommended Posts

Заради доброто старо време, когато поствахме много музика, джемехме, правехме усилватели и камиончета и ги тествахме... бе готино беше.

Сега фейса и някакви нови платформи завзеха сцената. Стар съм аз за тях :)

С Ванката (Иван Иванов, а.к.а., някога в тоя форум, Anomandrus) се запознахме ... пак покрай форума. Пишехме разни мъдри мнения скрити зад никове, и накрая решихме да пием по кафе (не по бира, защото сме работни хора) на живо. Разменихме телефони, чухме се, проведохме следния култов разговор (цитирам по памет) "Здравей Яворе / Здрасти Иване / Ами хайде накрая да пием по кафе бе мен, стига сме чатили по форуми / Яко, къде ти е офиса? / На Булевард "Х" / Я, и моя е на Булевард "Х"... на кой номер? / Ами на номер "Y" / Така ли? И аз съм на номер "Y".... (мълчание) .... Ти на кой етаж си бе човек?! / На четвъртия / Ами аз съм на шестия....

Те така те. Истинска история. Оттогава сме приятели. Само с чатене по форумите и нета се стига ей до такива абсурди. Да се познаваш с някого на здравей-здрасти на живо и да имате тонове за какво да си говорите, пък да не го знаете. 

Мои са китарите, баса, перкусиите, мандолината и хармониката. 

Ванката намачка барабаните, добави китари и пя яко. И написа текста. Преди да го изпее, разбира се (шегуф). След това миксира, мастерира и спретна клип. Три-в-едно, и се добро :)

Хаирлия да е. Слушайте на воля, безплатно е. Ако ви хареса, ашколсун и тешшекюр едерим :) Ако не ви хареса, пак ашколсун и сполай за времето :) Злите езици твърдят че по някое си радио щяло да се чуе скоро, но ние не им вярваме. Важното е музика да има. И да сме здрави. И да сме повече зад китарите, и по-малко зад клавиатурите. Толкоз от мен.

Старото куче Явор, а.к.а. Jabs 

Неписал от години, пък какво му стана 'неска, не знам. Умили се :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам. Има още един-двама мохикани дет сигурно шсе умилят и те... ама нищо. Лошо няма. Наздраве мОмци !

Я апропо единия мохикан админ ако се появи да удари едно рамо клипчето да се вижда в поста че така или иначе не се научих как да го правя. Алоу, Synchu, на тебе говорим :P 

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Много добре е станало. И това, което всъщност ме изненада най-много е стила в който пее Ванката :) понеже съм свикнал на някакви други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, jabs said:

Заради доброто старо време, когато поствахме много музика, джемехме, правехме усилватели и камиончета и ги тествахме... бе готино беше.

Е що старо - някои още правим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино парче, много ми хареса, евалата пичове! Историята за запознанството също е култова :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Пичове, ако цитирам Hillbilly от форума, вие не сте за "територията"! :) Музика, пеене, звук, клип - всичко на супер ниво, браво! Всеки един елемент от това, което чух и видях, заслужава внимание. Особено ме впечатли пеенето, не за друго, а защото не се чува типичния българкски акцент при пеене на английски текстове. Казвам го като човек, прекарал половината си живот в чужбина и с С2 сертификат по английски, не че ми трябва :). Свалям шапка за труда ви и крайния резултат, браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я,чак сега го видях/чух.Супер е според мен,то тук трудно се чува нещо по-различно от чегъртане на метъл,та затова няма коментари може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско момчета, пиша и от името на двамата Caballeros... ако знаете какво парче се готви в кухнята, ще отвее това :)

Акустична китара, пиано, глас и бас :) Stay tuned както се казва :)

Апропо Stone Cold вече звуча по Z-Rock, дано и новото го последва :)

 

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустична китара, пиано, глас и бас..Е как без жица бе?В смисъл,че свирите готино,не некви дабълхенди и арпежи разбирам под "жици"☺️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.