Jump to content
Българският форум за музиканти

Понижаване атаката на активен хъм?


hegemarth

Recommended Posts

Здравейте! 

От два дни съм собственик на един Harley Benton LP с активни адаптери.

Направи ми впечатление, че има доста силна атака. Да, нисък клас китара е, но се чудя дали няма някакъв начин да се спадне малко силата.

Имам нужда, защото при дробене на акорди с драйв става страшен мазаляк. Един тон се чува силно, друг се губи, трети лекичко се обажда. Особено на по-ниските тонове направо боботи. 

Порових се из нета, пише, че смъкването на адаптерите по-ниско от струните би оказало такъв ефект, но тъй като китарата тези дни не е при мен, реших да се допитам и тук за някой друг "tip".

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марка и модел на адаптерите, output level?

"Смъкването", т.е. отдалечаването от струните ще спомогне донякъде да изчистиш тона. Но ако става въпрос за евтини китайски изделия не може да се има големи очаквания. Ако китарата като изработка и материал те удовлетворява просто подмени електрониката с по-качествена.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката е "Roswell" (не ми е позната, не знам дали са добри по принцип).

За напрежение нищо не пише, но предполагам са 25kOhm. Единия с Алнико магнит, другия керамичен.

В събота ще ги смъкна, пък ще видим. Дано ме удовлетвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Ламби said:

Направо махни батерията и ще заработят,като пасивни.

Имаш наблюдения върху точно тези адаптери ли?
Защото някои активни спират да работят, като нямат захранване.

Пасивният адаптер все пак има доста по-високо изходно напрежение на бобината, по-висок импеданс и т.н. Все неща, които няма как прозрачно да се "отразят" през предусилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдения към тези адаптри нямам,нямам и никакво намерение да се занимавам с такива.Китайските са си пасивни с батерия за тешкарлък.Все пак мечтания тон не са само адаптрите цяла верига е.Те са само малка част.Става забавно,когато всичко по веригата е смотано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Harley Benton 450 plus LD. С пасивни адаптери същата марка. Водят ги Alnico. Мерил съм ги, и двата са малко над 8 килоома. Почти еднакви са. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш запиши директно в компютъра (със звукова карта, която има иснтрументален вход с висок импеданс), как звучат адаптерите. Така ще мога да дам поне някои насоки какво може да направиш, като чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.