Jump to content
Българският форум за музиканти

избор и монтаж на двуточково тремоло


Recommended Posts

Аз не мога да разбера цялото това упражнение за какво ти е и какво очакваш да се получи? Между другото въпросното тремоло на "Gotoh" е брутално добро. Пипал съм такова монтирано на Ibanez RG и останах доста впечатлен. Като начало е доста качествено от към изработка, отделно е много добре балансирано, това което не ми харесва, е че ръчката е от този тип монтаж "висящ" и не може, като си я нагласиш някъде да си остане там без да се завърти на долу, а аз съм си свикнал така...

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами AXL страт китарката, като изключим труда, откъм части е евтина преработка, за упражнение.

Китайската я взех за 200 лв чисто нова, и се надявам отвора за заключващото тремоло да пасне...
Иначе, за втория проект са вложени повече пари за части. Gotoh тремолото струва колкото цялата китара.
Самата китарка, звука ме изненада честно казано. Мислих да сменям сърцевините на адаптерите с алнико, но няма нужда.

Освен втора употреба, и то с много голям късмет да хванеш нещо изгодно (масово се иска почти цена като ново в базарите), НЕ може да купиш китара със свестен флойд за 400-500 лв.

За справка - оригиналния floyd rose има детайли (седла и т.н.), които са от не стоманена сплав...
Не искам в един момент да имам елементарни проблеми с изпускане на резби и тем подобни глупости, защото маркетинговите отдели на фирмите за китарен хардуеър са решили произвеждат лайна, на супер надути цени.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поне,когато си купуваш истинска китара с тремоло ще знаеш какво да гледаш.Далеч съм от мисълта,че каквото и да правиш китарата ти ще се доближи до някое ЕСП м1000 примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще държи тремолото на тази. Хванал съм се вече... Китара с хубаво тремоло - 1000 + лв. Но такава ще си купя, когато засвиря поне като Шишков :D. Засега не ми трябва.

Иначе, в базарите изскочи страхотен страт, с много хубаво тремоло, незаключващо обаче, за 400. Хонер или подобно, но изчезна бързо.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете тремолота са почти идентични, като габарити, и центровете на опорните болтове съвпадат:

IMG-20201202-211102-2.jpg

 В общи линии, следват стандарт. Обаче болтовете за заключване на струните на японското, са малко по-дълги:

IMG-20201202-211116-2.jpg

Мислих просто да ги сменя, но нз откъде ще намеря такива, по-къси:

IMG-20201202-211743-2.jpg

Идеи ???

Така че може би ще копам отвора, да го разширя назад:

IMG-20201202-210859-2.jpg

Има водеща метална планка, спрямо чиито размери, и местоположение, ще си хвана 'база':

IMG-20201202-212318-2.jpg

А разликата в опорните болтове е брутална:

IMG-20201202-211414-3.jpg

Но диаметрите на шийките, където ляга тремолото, съвпадат.

Болтовете на Gotoh имат миниболтче вътре, което ги 'заключва' , след настройка.

А при китайското тремоло на axl страта, сложих тефлонова лента за подобна цел.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, на японското, болтовете за захващане на струните са задно, а не горно разположени, и затова стърчат ('другия' вид 'флойд').

Ето китайското:

IMG-20201202-210829.jpg

Май бая тр. да изкопам, и няма да е със същия цвят вътре, ама за тази китара изобщо не е фатално :)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето и парите,които ще загубиш ще са повече от готова китара.За да засвириш,като някой трябват упражнения и постоянство на приличен инструмент.Едно е да я извадиш от куфара и да свириш пет часа съвсем друго да я настройваш четири часа и да свириш един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ламби, подфорумът е "Изработка и ремонт", а не "Базар" или "Моята гледна точка за луната, звездите, алкохола и всичко от живота".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е абсолютно прав в случая, просто пропуска факта, че има хора на които повече им харесва да чоплят от колкото да свирят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гледна точка е,че не може без машини да се построят пирамиди,с поялник не може да се сглоби компютър,от кофти джибри не може да св свари ракия,мъж не може да забременее,но опитите продължават .безуспешно.Така стоят нещата сори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опс към аетора на темата,така и така си се хванал да си правиш китара с тремоло вземи един гибсън мелоди мейкър.Китарата е направо със стопбар и след дълбане всякко тремоло ще и пасне.Заеби ами ако всичко е наред надписа гибсън,серийния номер и мейд ин уса ще са автентични.Друг е въпроса,че всичко останало е леща и боб.Аи наздраве и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хванал съм се вече, не бях правил такова нещо. Няма и да правя друг път, предполагам.

Време и пари - 210 лв за китарката и 220 за тремолото gotoh. На работата имам възможност да си правя разни приспособления.

Настройката - по принцип смяната на струните на заключващо тремоло е шибана работа. Страта с китайското, незаключващо тремоло, е една идея по-лесно, но пак го има момента с баланса на пружините. Щом то държи в плаващо положение, и се връща в строй, без никакви заключвания, в японското не се съмнявам.

Даже мисля да си взема още едно китайско със стоманен блок. Ако се изяжда с времето и стигне положение, да не може да се оправи с пила, да имам резерва :D. Стига да го намеря пак за 50-60 лв.

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах  серийния номер и мейд ин уса кво ме грее.

Рисейл цена може би. Сед като си дал сума ти пари, вероятно са важни такива подробности...

Виж, препечен явор, гриф с карбонови ивици, вече ми звучи интересно. Мъкнеш китарата навън при -10, отиваш някъде на +25, вадиш, и не се занимаваш с настройки ;)

Но моите китари не са за продажба. Не струват скъпо, барабар с частите, и знам какво представляват. За колкото струват, само с голям късмет мога да намеря нещо интересно, измежду обявите 'като нова', не е свирено', и магазинска цена.

Ако толкова ме запали някаква друга китара, живот и здраве ще си я купя.

Синята китара - по-принцип исках чарвел/джаксън хава, осемдесетарско-деведесетарска. Евентуално пиви рейзър.

Джаксън произвеждат пълни лайна в момента. Чарвел ми е доста над бюджета. Пиви не знам откъде. На старо има разна долнопробна скрап, ако има нещо качествено от тези марки, ще е пара. И пак не се знае хардуеъра му колко е износен..

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Ламби said:

Опс към аетора на темата,така и така си се хванал да си правиш китара с тремоло вземи един гибсън мелоди мейкър.Китарата е направо със стопбар и след дълбане всякко тремоло ще и пасне.Заеби ами ако всичко е наред надписа гибсън,серийния номер и мейд ин уса ще са автентични.Друг е въпроса,че всичко останало е леща и боб.Аи наздраве и успех.

То си е измислено "Floyd Rose FRX" само дето притежателите на подобен тип инструменти са далеч от тази идея...

FRTX01000S_1024x1024.jpg?v=1511379467

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е добре любител да си прави експерименти с оригинален интрумент, където пазарната цена се диктува от други критерии :D.

По-добре с китайско копие (дървенията им е съвсем прилична) или най-много някой епифон.

Приставката за рутиране:

IMG-20201205-122436-2.jpg

Нужна е малка кант фреза (~450 w), за такива дреболии. На старо има под сто лева, аз ползвам служебна. Бих си купил, като уважаваш себе си домашен майстор, но скоро няма да ми трябва..

Самия шаблон е изработен от текстолит, на цнц. Може да се поръча от черна стомана, на лазерно рязане, и е доста евтино.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.