Jump to content
Българският форум за музиканти

Пращене на активна електроника


hegemarth

Recommended Posts

Здравейте! От известно време имам нова  Harley Benton Less Paul с активни адаптери. 

Не свирих близо месец на нея и онзи ден я включвам и се започна едно ужасно пращене на чист канал.

Не е от кубето, не е от кабели, защото като включа другата ми китара (пасивна), няма проблем.

Някакви идеи от какво може да е и как вероятно да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От батерията няма да е по скоро прави късо някъде.Най вероятно буксата където влиза кабела,ключа за превключване на адаптрите или окабеляването на батерията и потенциометрите.Ако батерията е изтощена китарата започва да звучи по глубо,но не пращи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако месец не е седяла с вкаран жак в нея ? 

Аз залагам на батерия защото ми се е случвало абсолютно същото с EMG 81/85

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията я сменях, но безрезултатно. Имах проблем със суича, смених го, но пак без резултат. Всичко друго ми изглежда наред. Няма разхлабени кабели, спойките са добри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръскай със почистващ спрей за контакти навсякъде по токопроводите и платките.

Аз ползвам G-20 dry contact cleaner, но има и други видове за тази цел.

Редактирано от Лими
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че китарата е нова. Нищо й нямаше. И в един прекрасен миг, когато я включих, тя пращеше. Разбирам, че адаптерите са нискобюджетни, но от няма нищо да се прецакат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.