Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на адаптери!


Recommended Posts

Здравейте колеги, закупих си DP228 и DP227 за "ъпгрейт" на една от китарите ми. Разгледах Music men JP6 с каква конфигурацията е и набързо си начертах топология ама днес в работата се разрових в нета "какво ми трябваше" и намерих това ЦЪК та колкото и да го гледам бриджа е завързан на обратно а източника на инфо е сериозен.

Защо е така или бирите са ми много и аз бъркам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата снимка е стандартно вързан Dimarzio "както мислех да го направя", а на следващата от линка, който пуснах в първия пост.

IMG_20191213_122518.jpg

IMG_20191213_122321.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.researchgate.net/figure/Pickup-position-effect-based-on-standing-waves-adapted-from-30-31_fig2_234034228

Може би за да изпъкват определени хармоници и да се гони определен разпознаваем тон.

Просто предположение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си ги вържа и по двата начина за тест. Визирайки името на човека за който са правени със сигурност няма нищо случайно, но много зависи и от инструмента дето ще бъдат хакнати!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата, доколото виждам е, че ще е обратна фазата. Не знам, дали няма да постигнеш същия ефект, Ако на първата скица вържеш R към земя, а G към out. Напреженията на двете бобини се сумират, така че дали ще имаш 4+5 или 5+4 е все тая. Свързването на бобините и в двата случая е същото. По-скоро, разликата между втората схема и вариантът, който предлагам е, дали ще се гаси или ще се добавя брума (колкото и да е малко при хъмбъкерите) когато ДВА адаптера звучат заедно. Иначе, няма как да дефазираш бобините на един хъмбъкер, без да прецакаш humbucking ефекта, доколкото помня.

 

 

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно но в хартийките, които са дали вътре при адаптерите е описано стандартното, което е на първата картинка, а в сайта на Dimarzio единствената схема за свързване на двата адаптера е тази от линка в първия пост. Със сигурност има някаква идея, иначе не виждам смисъл да го качват. Без да гледам нищо мога да си ги завържа в тази конфигурация по стандартен начин ЦЪК 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, аз това се опитвам, да ти обясня, че "някаквата идея" може да се изчерпа в следните варианти:

 

За самият адаптер:

-Звук във фаза, брум противофазно (хъмбъкер).

-Звук противофазно (дефазиран звук от самия адаптер), брум във фаза (повече брум от сингъл коил)

 

За комбинация от адаптери:

-Звук във фаза, брум противофазно (малко по-добре от хъмбъкер, когато звучат двата).

-Звук противофазно, брум противофазно (носов звук);

-Звук във фаза, брум във фаза (маалко повече брум отколкото при сам хъмбъкер).

-Звук противофазно, брум във фаза (много по-добре отколкото противофазно свързване на самия хъмбъкер, но все пак, най-лошата комбинация).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.