Jump to content
Българският форум за музиканти

Шум от ел. мрежата шуми в мониторните колони.


xVEGANx

Recommended Posts

Здравейте, мониторите ми са Yamaha HS50M.  Установих, че тихия, дразнещ шум, който издават не е от звуковия интерфейс. Включих само захранващите кабели за тока, в контакти и разкачих всички останали кабели. Провторих процедурата разнасяйки колоните в целия апартамент да ги тествам на всичи контакти.  Все същото. Отзад на колоната като променям volume или друго не оказва никакво влияние на силата на шума - нито по-слаб, нито по-силен става. (това при включен само захранващ кабел). Пак казвам разкачени са кабелите за звуковия интерфейс и има закачени само захранващите към контакти из апартамента. Та установих, че проблема е от ел. мрежата - няма откъде друга да е просто. 

Ел. мрежата ми е бушони. Някои ме посъветваха да си взема стабилизатор за напрежението.  Други обаче ми казаха, че ако заземяващата ми система е TN-C нямало да ми помогне стабилизатор за напрежението. 

Звънях на ЧЕЗ по теефона, отказаха да ми дадат инфо дали трафопоста на 3-4метра от блока е заземен като TN-C или друга система за заземяване. Писах им имейл и на всичките оставени адреси, до 30дневен срок  са длъжни да отговорят, но може да е нещо неглижирано и недаващо информация . Моля помагайде!  Как да излекувма кооните от шума?

Редактирано от xVEGANx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://zawita-ot-tokovi-udari.pazaruvaj.com/apc/line-r-1200va-230v-le1200i-p43392021/# - това нещо дали би ми решило проблема?

Редактирано от xVEGANx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@DJack Този стабилизатор на напрежение с кобинирана пренапреженова защита по никакъв начин няма да му помогне ако, няма добра заземителна инсталация.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Шума който чуваш от говорителите ли е или от трансформаторите вътре?

Шума брум ли е(50-100 херца) или бял шум(широк спектър)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.