Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на процесор към лампов усилвател


jorotomov

Recommended Posts

Здравейте,

Имам питане, което за много от вас ще им се стори елементарно, но за мен е важно да разбера как става.

Искам да свържа процесор Line 6 POD 500X с лампов усилвател Mesa Boogie dual rectifire през Send-Return и да позвам някой ефекти от процесора (дилей, ревърб, хорус), а драйвовете да използвам от Месата. Питането ми е как трябва да стане самото свързване и може ли нещо да прецакам, понеже усилвателя не е мой, в репетиционна е.

Благодаря предварително,

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Send  на усилвателя, отива в imput  на Line6- с кабел, иначе няма да иде :) 

out на Line 6(този с жаковете-единия от left or Right) отива в Return  на усилвателя.

Логически е така, свирил съм по този начин и съм използвал същия Line 6, най-вече за периферия на усилвателя.

Така, че ръгай кабелите и Рокинрол :) 

Редактирано от nolly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, jorotomov said:

Здравейте,

Имам питане, което за много от вас ще им се стори елементарно, но за мен е важно да разбера как става.

Искам да свържа процесор Line 6 POD 500X с лампов усилвател Mesa Boogie dual rectifire през Send-Return и да позвам някой ефекти от процесора (дилей, ревърб, хорус), а драйвовете да използвам от Месата. Питането ми е как трябва да стане самото свързване и може ли нещо да прецакам, понеже усилвателя не е мой, в репетиционна е.

Благодаря предварително,

Жоро

Най-добре да го свържеш по 4-кабелния метод,като FX-Loop на процесора го слагаш преди модулиращите ефекти.

038456080.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Като цяло не е добра идея да слагаш процесор на лампово кубе - скапва се тона, най-вече защото има цифрова към аналогова конверсия и после обратно. Не че аналоговите ефекти не променят тона, но при тях е някакси по естествено. Реално ти трябват 3-4 камиончета - ревърб, дилей, хорус и нойс гейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна идея да го ползваш с Месата. Аз също ползвах HD500, пак с лампа, но с доста по-бюджетен усилвател - H&K Tubemeister 18.

Добре, че е тази тема, за да разбера горното връзване с 4 кабела, защото ми реши всички проблеми. На практика блокира всичките врътки на усилвателя и всичко управлявам вече от процесора.

Само със сенд ритърн прави доста проблеми, особено ако ползваш синт ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт моя опит с процесори и големи глави съм заключил, че е най добра тази комбинация, когато проца е преди ампа на чистия му канал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.