Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Здравейте !

Имам следният въпрос :

Искам да използвам в една песен два гласа единият да е чист а другият с леко Дист звучене (приличащо на радио глас) ако може някой да ме посъветва в "Adobe Audition" кой ефект точно да използвам и в какво количество .

Ще му бъда много благодарен !

 

Приятен ден .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Лично аз не бих препоръчал използването на вградените ефекти на която и да е програма. Не че няма добри неща, но ако става дума за вокал, бих си натеглил един куп VST ефекти и бих експериментирал с тях. А пък на Адоб дистъра точно е пълен боклук

 

 

 

smile.gif Сори, аз забравих да уточня. В Адобе-то 3.0 версия. Просто ако някой се сети за някой плъгин-гейт (не нойз-гейт) ще му бъда благодарен. Другите неща, които ми трябват ги има във версията и доста добре работят.

 

Waves имат прекрасни неща, що се отнася до динамична обработка. Мен поне ми уйдисват :) В замундата по едно време беше излязъл Waves Mercury или нещо от сорта. Добра порция ВСТ-та са.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграй си с multiband compressor-а - с него може да постигнеш такъв ефект. Ще трябва и един bandpass филтър, който да ореже ниските и високите и да останат само среди - примерно от 200-300хц до 6-7кхц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да си искарам весететата на тая машина ? :surprise: От VST плъгин менеджра нещо не виждам начин по който да става :surprise: От къде се задава път на папката , където ми са VST инструментите ? :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм мерси , разбрах как става , но като натискам по клавиатурата не дава звук , а издава звук само , когато напиша нота и курсора мине през нея :huh: къв е тоя трик :surprise: така е супер трудно и бавно да си нагласиш инструмента :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Абе колеги , някой знае ли дали може да се слагат луп точки (Loop points) на аудио семплите .. така че после от друг семплер (контакт напримар) да ги пуска без да свършват (тоест колкото е миди нотата) и как става номера ? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,

 

Ползвам Adobe Audition предимно за обработка на готови файлове от много време, преди Cool Edit PRO. Наскоро обаче ми се появи един проблем. С точно определени файлове записани от един и същ юзер се получава следния проблем. При приключването на обработката, примерно честотна корекция, след затваряне и сейфване на файла, ако преди това записа е бил с битрейт 128kbit/sec, след това става с 42 kbit/sec. Преди да го забележа си съсипах няколко парчета. Това става само с определени файлове без да съм променял нищо в настройките на програмата. Пробвах различни начини за го сейфна и все същото. След като съм го обработил си се чува прекрасно и по нищо не ти дава индикация че ще го запише така. После при тоя битрейт е жива трагедия. Ще се радвам ако някой може да ми даде идея как да се справя с този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да запазваш в уейв файлове. Най-умното решение. И нищо под 256 килобита за секунда. Моето решение е 48 киохерца уавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да запазваш в уейв файлове. Най-умното решение. И нищо под 256 килобита за секунда. Моето решение е 48 киохерца уавка.

Намерих решението. Тъй като файловете са били с битрейт 126 килобита при повторното компресиране поради липса на заложена такава скорост в програмата ги сваля до една от най низките - 42. Това явно е слабост на програмата но не е голям проблем. Просто трябва да се погледне скоростта преди да се обработи файла дали не е в нестандартна някаква. При запазване по ръчно избрана скорост от менюто си ги компресира както трябва.

 

И не знам до колко има смисъл да ги компресирам на 256 килобита ако първоначално са си били 128. Вярно че 128 е орязано от към високи ни той така си е бил първоначално. Има някаква логика ако съм качил високите тонове да го компресирам примерно на 160 килобита но едва ли на повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко рекомпресиране внася все повече артефакти в звука - затова се нарича компресия със загуби. За работни файлове е недопустимо да използваш такъв вид компресия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Може ли да помогнете с линк, от който да инсталирам Cool edit , доколкото знам е безплатна. Нов съм в работата с програмата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има безплатна версия, но във форума е забранено да се разменят линкове за безплатните версии на платения софтуер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.