Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно дигитално пиано


Mimo

Recommended Posts

Тъй като не съм запознат с тази марка, а и тук обикновено не я препоръчваме при въпроси за покупка на пиано, реших да погледна какво пише в мануала. Ръководството е доста кратко, а динамиката може да се изменя в 6 различни степени (няма опция за цялостно изключване). Опитайте да смените някоя от другите 5 степени и вижте проблемните клавиши по същия начин ли се държат. Ако проблемът си стои на всяка от 6-те степени, преди да го носите на майстор, опитайте се първо да направите "ресет" на пианото - надали ще има ефект, но теоретично има някаква минимална вероятност нещо да се е бъгнало и ресетът да го оправи. Успех!

 

 

AR.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова не се купуват Артезии, Хемингуеи, Томани и други подобни куче марка "пиана". За две години свирене- смяна на гумичките с графитни контакти, скъсани са. Който ви го е пробутал това пиано, сега го търсете да ви продаде гумена лента с контакти- обикновено са на октава. Ето така изглеждат-
https://replacementremotecontrols.com/yamaha-v341360r-keyboard-12-key-rubber-contact/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! Бих искала да си купя дигитално пиано, но нямам никакво мнение за този тип пиана. Бих искала пианото да се доближава максимално до акустично. И ако ми препоръчате и от къде да го купя, ще съм благодарна. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-близо до акустичните пиана са т.нар. хибридни пиана, които имат истинска механика от роял и цифрово генериран звук, например Yamaha AvantGrand N1X, аз имам такова. Предвид че не е споменат бюджет, предполагам, че цената няма значение за вас, затова препоръчвам него, то е на цена около 15000лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързия отговор.

Имах желание да корегирам предния си пост именно заради това да вмъкна бюджет. 15 000 за съжаление са непосилни за мен. Бюджетът ми е до 1500-1600лв. Удобно ли е да ми предложите нещо, което би могло да бъде горе-долу добро и да е на тази цена? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и обикновено тези инструменти тежат над 100 килограма, което ги прави почти стационарни. ;)

 

Мисля, че Наталия зададе въпроса доста общо, без никакви подробности кой и за какво ще ползва пианото и затова получи такъв отговор. Ако е за малко дете, на което учителката му е казала да си свири нещата вкъщи, се купува един клас инструмент ; ако е професионален пианист, който иска да премине от акустичен на електронен инструмент, тогава изборът е в съвсем друг ценови диапазон и т.н.

Иначе изпитаните онлайн магазини за покупка на музикални инструменти са Динакорд, Мюзикер, Томан, но когато решите какъв точно вид и клас пиано е подходящо за целта, тогава се проверява в сайтовете какво имат в наличност и в кой сайт цената е най-ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Наталия На Ваше място бих прегледал тези две теми, скоро бистрихме там какво, как и що ... След като придобиете представа, можете да питате конкретни неща. :) 

 

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че не дадох много информация.
Аз съм завършила музикално образование преди малко повече от 10 години. Свирила съм на пиано в училищна и по-зряла възраст общо около 17 години. Животът ми така се стече, че се отдалечих от музиката, но винаги съм си мислила, как някой ден ще свиря на пиано и ще имам такова, само за мен. И дойде този момент. Имах акустично в детството ми. И през годините съм свирила само на такова. За това търся този звук и допир. Но не знаех, че това е толкова сложна и скъпа наука. Писала съм и в предния пост, че бюджетът ми е 1500-1600лв. Ако успея да се доближа максимално до това, което искам, бих била много щастлива. 
Благодарна съм ви за всички насоки. Ориентирана съм къде да чета вече. Ако имам още въпроси, ще ги задам отново тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 1500лв аз бих препоръчал Roland FP30X, Kawai ES110 или Yamaha P125. 
 

P.S. За мен дигиталното пиано, което има най-добро съотношение цена/качество и което не е много скъпо, но пък е възможно най-добро за възможно най-малко пари, е Yamaha P515. Да, двойно на бюджета е за 3000лв, но просто е инструмент, който за мен е минимумът за отлично дигитално пиано, който няма да разочарова дори взискателни класически пианисти и аз познавам сериозни такива (в западни форуми), които го ползват вкъщи.

Никое дигитално пиано не може да замести акустичното. Дори хибридните не могат. Всеки трябва да опита и да прецени за себе си. Ако не живеех в апартамент, щях да имам акустичен роял. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих добавил още един модел на KAWAI, който е малко над определения бюджет, но определено си заслужава цената от 1900 лв. - ES520.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.