Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно


beatle

Recommended Posts

Здравейте,може ли някой да ми каже как да си включа басчето към компа,щото кубе нямам и пари нямам а съм чувал,че има някакви системи дето си го включвам към ПЦ-то и си чегърташ без ядове!Ще съм много благодарен ако ми помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , значи , за да си включиш баса в компютъра ще ти трябва кабел , от едната страна със голям моно жак за баса, и от другата страна на кабела малък , такъв като за слушалки.После включваш във мик-а на аудио картата(по принцип червения вход) и после си увеличаваш звука от аудио контролите , ако е много слаб сигнала , можеш да дадеш бууст, и да увеличиш мик-а толкова , че да няма пукане и кривене.Не е за пепоръчване да набузваш много, колонките могат да си отидат :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли някой да ми каже как да си включа басчето към компа,щото кубе нямам и пари нямам а съм чувал,че има някакви системи дето си го включвам към ПЦ-то и си чегърташ без ядове!Ще съм много благодарен ако ми помогнете!

 

 

Ами като за начало ти трябва кабел за китара и един малък накрайник за кабела, от голямо мъжко да излиза малко мъжко...:D

Продават ги навсякъде по битаците. Най много да те одерът с 50 стинки до левче за него :)

Ръчкаш кабела отзад в компа дето ти е буксата за микрофона...( ко не знаеш точно къде е ... не се бърка и да сбъркаш няколко пъти, тъй че ръчкай смело!) При мен буксата е розова, но незнам дали тоа е стандарт или не!

Отваряш си Volume Control-а (долу в дясно дето има едно тъпанче ) и на Recording тряаа да отметнеш Line-Out ако не ме лъже паметта...и остава само да си включиш тонколонките или слушалките ( ко имаш зли съседи ) и да дерзаеш!!!

И аз бях така в началото преди да си взема кубе...я в компа я в стария магнетофон я в касетофона дето тонколоните му почнаха да стържат след време и се едно бях с постоянен дистер :)

Айде успех :D

 

ПС: Малко го пообесних улигофренски с малко повече разясняване...ама... Дано не съм пропуснал нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично от време на време ползвам ПС-то за да свиря..защото също нямам кубе и свиря на колоните ми на компютъра които не са особенно малки..Та,аз позлвам Guitar Rig 2.1 много добра програма която не е само за басс китара става също и за други китари :) Просто включваш китарата кам пс-то със кабела за китара и на края и слагаш един жак като за този на микрофона и свириш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да кажа. От години свиря в компа. Само да те посъветвам;Ако решиш да ползвш и някаква записваща програма не забравяй да и изключиш мониторинга и зщото обикновенните карти имат доста закъснение(латенция) и тогава ще си чуваш звука и закъснението му. Успех :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.