Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

^ Това са наилонки за класическа китара ако не се бъркам?

Иначе от няколко месеца се кротнах на Ърнибол пауър слинки .11 - .48 в стандартен строй и за двете ел. китарки (леспол и страт), ама тънички идат малко.Оглеждам се вече за .12, а защо не и по-дебелички.Вах тоя блус да го еВа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах за елка, тоз рокаджийския модел. Супер са първия ден. На 3-тия ден обаче бяха за кофата. :wacko:

 

spongebob обаче беше много доволен от flatwound джаз моделите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен струните са само и единствено Elixir! Защо: Много ама чувствително много по-добър звук и обертонове,много дълъг живот,не детонират и не потъмняват никога,много рядко се късат (и то при китари с флойд).Общо взето всичките ми колеги,които са пробвали Elixir никога вече не могат да се върнат на останалите боклуци,въпреки че Elixir-а са три пъти по-скъпи от тях! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това са наилонки за класическа китара ако не се бъркам?

 

Аха, найлонки са! Басовите са върха - много хубав звук вадят и са издръжливи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ърниболки 9ки, но отвсякъде ме бомбандират с препоръки за тея еликсири... ще взема да пробвам някой ден. Това, което търся сега е DR Pure Blues, ако някой знае къде ги има по София, да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За акустичната ползвам Elixir NanoWeb 12-ки и съм супер доволен, като звук ми допадат най-много и издържат месеци. Последно като сменях струните нямах пари за еликсир и взех ThomasVinchi да ги пробвам, бяха добре няколко дни и след това звука стана един заглъхнал, особено на 6та и 5та струна... Сега си поръчах DR ExtraLife Black Beauties и за акустичната и за електрическата но не са ми ги донесли още.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.