Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

За теми като тази трябва да си направя емотикон "Не на Дърварио!" :hysterical:

 

 

Edit: Готово, свършихме нещо полезно и днес: daddario.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е до научаване, а до пробване. Като пробваш това и онова ще решиш сам за себе си кое те кефи. Ако Дадарио бяха толкова гадни, никой нямаше да ги ползва. Има хора на мнение, че Еликсирите звучат пластмасово. Та всеки с вкусовете си. Има една тема кой какви струни предпочита с 27 страници различни мнения, щото всеки има различни вкусове и критерии. Аз съм избрал за себе си Еликсир, защото имат дълъг живот, а ме мързи да сменям често струни.

 

Трябва да има емотикон със 5 стотинки, също и с 2 или 1 за "големите разбирачи" като мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво се дължи това толкова тежкото оплюване на D'Addario във форума, но аз винаги с такива струни карам и съм много доволен. Най-различни размери съм пробвал, не съм имал проблеми никога и ме изкарват по доста време. Разбира се, това са мои наблюдения, иначе си зависи от интензитета на свиренето, от това колко ти се потят ръцете. Един приятел примерно, който доста се поти като свири, сравнително бързо му ръждясват всякакви струни. От звука също нямам оплаквания, а и съм чувал, че някои от големите музиканти също свирят с D'Addario, така че това по-скоро си е до вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е аз като си слагам Дърварио като няма Ърни Бол и съм доволен какво? :P

Понякога и кеф да се возиш и на Москвич.

 

Mario_Facepalm_Ava_mote_by_Artemendo.gifMario is not pleased with D'Addario haters.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elixir са по-трайни струни от D'Addario заради специално нано покритие което се използва точно с тази цел. Съответно са и по-скъпи. Иначе относно звука, трябва да пробваш и да прецениш сам за себе си. Ernie Ball също са добри струни, имай ги в предвид и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elixir не съм ги пробвал.Аз попринцип свиря с D'addario ,но наскоро си купих Ernie Ball и трябва да кажа че ми харесаха доста повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам какво им е нано покриетието на еликсира ама в моите ръце остана точно 2 семици :thumbdown:

Свиря от години със струни D'Addario и съм изключително доволен :thumbs_up:

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си тия дето са ти на сърце, и по цена... Аз с двете марки нямам допирни точки и не мога да се изкажа за качество. Преди бях с Ърни Бол а сега съм с Дийн Маркли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно лично наблюдение на база примерно последната 1 година ... :).

Понеже свиря с 2 или 3 различни китари ми се налага често да сменям струни и съм слагал Elixir, D'Addario, Earnie Ball, SIT, Dunlop ...

Elixir - честно казано ми харесаха най-малко от всички останали, именно заради покритието още при първо слагане нямат звънтящия тон на чисто нови нормални струни, на мен ми се струват леко по-тънки от стандартните и "мазни" на усещане, което определено не ми харесва ... в допълнение на това много по-лесно късам първа струна (нещо, което принципно не ми се случва често).

D'Addario - като звук са ОК, но може би издържат най-малко от всички ...

Dunlop и SIT са като цяло ок, но нищо повече (SIT преди време ми бяха любимите струни).

За мен личният фаворит от изброените е Earnie Ball най-вече като усещане и тон, като издръжливост са прилични :-).

 

За да е по-обективно мнението свиря с 10-46 стандартно в E или drop D, 11-48 за Eb, ако свиря редовно сменям струни всяка седмица, преди лайф също задължително ... за мен поне струните с coated покритие не са особен вариант и предпочитам да ползвам нормални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и да свира на бас съм пробвал Дадарио.Не открих никаква разлика със Стаг,даже напротив.1-ва струна от Дадариото се скъса след 1 месец ползване а Стага още държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадарио са свестни струни. Нямам лоши впечатления от тях, но пък Еликсир никога не съм пробвал и не мога да сравня. За сметка на това ще вкарам в играта GHS ;)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с някакви фендърски, ето така изглеждат:

 

FENDER_Strings.jpg

 

Подходих много скептично, щото в магазина имаше само дадарио, а спешно ми трябваше резервен комплект. Та взех го де, и в общи линии се изненадах приятно. Сега един агент ми внесе Ърни Бол от Амстердам, да mythbust-на разликата с източноевропейския пазар :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.