Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

  • 1 month later...

Край, това беше последния Ърни Бол, който сложих на ел. китарата ми! Не знам, пичове, ама установих, че от всички до сега използвани Ърни Бол нямам здрава първа струна - заради мен или не, всички са скъсани... Като се има предвид, че до сега съм ползвал 5-6 комплекта ърнита. Днес се случи същата работа, сложих си новите струни, всичко ок, настроих ги - посвирих за около час и след няколко бенда пак се скъса първа! Айде, то ако е одъртела вече разбирам, па тя си е чистак новак :) Или аз съм голям късметлия, или просто аз не ги слагам нещо като хората, най-паранормалното обаче е, че само с Ърни бол стават такива номера, ползвал съм и други - Fender, GHS, D'Addario, по няколко комплекта от тях и такива проблеми - не. Гледам, че вие нямате оплаквания от тях... значи в мен е целия проблем явно или все попадам на недъгави струни, или съм пълен некадърник. :P Следващия път мисля да опитам Еликсирите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Може би проблемът наистина е в тебе. Аз ползвах два комплекта струни. Първият се скъса първа струна, но след около три месеца, вторият още е здрав. Ако обаче си решил да си вземеш още един комплект на чичко Ърни, има специална серия Reinforced (подсилени), в които 1, 2 и 3-та струна се водят подсилени, колко са подсилени не знам, така се водят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря в drop C. Преди ползвах Ernie Ball Beefy Slinky .011-.054, но откакто сложих Elixir Nanoweb Light .010-.052, просто осъзнах каква огромна пръчка са Ernie Ball - повече не бих си купил струни на тази марка. И все пак да не забравяме, че за парите за един комплект Еликсир, може да се купят два Ърни...но Ърни след месец както и да ги пазя и търкам след всяка песен, просто не стават :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кухарката обикновено й слагам Д'Адарио, 12-53, на електрическата - 10-46, Д'Адарио или Ърни Бол, каквото намеря. Гледам да ги сменям по-честичко (на 2-3 седмици примерно, при активно свирене) :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря в drop C. Преди ползвах Ernie Ball Beefy Slinky .011-.054, но откакто сложих Elixir Nanoweb Light .010-.052, просто осъзнах каква огромна пръчка са Ernie Ball - повече не бих си купил струни на тази марка. И все пак да не забравяме, че за парите за един комплект Еликсир, може да се купят два Ърни...но Ърни след месец както и да ги пазя и търкам след всяка песен, просто не стават :)

 

A откакто на моите Elixir им се разнищи покринието там, където удрям с перцето, мисля повече да не си взимам такива страхотни струни. Мислех, че в мен е проблема, докато същото не се случи и с другия китарист на групата ми. Може пък много силно да ги удряме, знам ли :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A откакто на моите Elixir им се разнищи покринието там, където удрям с перцето, мисля повече да не си взимам такива страхотни струни. Мислех, че в мен е проблема, докато същото не се случи и с другия китарист на групата ми. Може пък много силно да ги удряме, знам ли :greenangel:

 

Това е нормално. Пише го на сайтовете на всички струни с подобни покрития...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой виждал ли е по българските магазини сигначър комплекта на Кери Кинг, този в който има допълнителна 7ма струна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E и аз искам с елекси, обаче нямам пари да си взимам когато ми потрябват, ся като ми почне стипендията чак тогава мога да си купя. Това, че аз и други ползваме Earnie не ни прави балъци, просто всеки е намерил най-доброто за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ernie Ball 0.10-0.46

може и 0.10-0.52 за Drop D

Незнам какво ги правите, но аз не съм късал струна от доста време... особено като се има предвид, че не галя струните и основно ползвам флойд роуз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

djbnz, EAmechaniX, да бях написал някъде, че Ърни са за балъци - кефите им се - ползвайте ги. Откакто пиша в този форум, едно нещо още не мога да проумея, а именно защо когато човек изрази собственото си мнение, всеки си мисли, че се опитва да го натякне. Дали ми пука, че Джеймс и Кърк свирят с Ърни? Дали като сложа нови струни на китарата си те идват да свирят на нея? Ме е*аси свиря от 7-8 години активно, нямам ли право да знам коя марка струни ми е харесала много повече от друга??? Не се заяждам - живи и здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.