Jump to content
Българският форум за музиканти

Безжична система + верига


Yo The Real

Recommended Posts

Здравейте!

Понеже ставам все по-безжичен, с безжични слушалки, смарт часовници и т.н., си мисля скорошните месеци най-накрая да си изпълня една отдавнашна закана да си купя и безжична система за китара. Гледам, че са на достъпни цени и има и в Динакорд.

Това, което ме интересува обаче е как става връзването на досегашната ми верига от педали? Имам драйв, лууп, дилей, уами и уа-уа. Нищо кой-знае какво, но все пак искам да знам как точно ще стане връзката, ако си взема безжичната система.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как има на приемника изходен жак и от него вкарваш в самото начало на веригата.

инак от безжичните системи горещо ти препоръчвам Line 6 Relay, която и да е от серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам Line6 Relay 30, най-евтината Relay версия, обаче я ползвам от поне 5 години и съм напълно доволен. Даже бях нашравил някъде ревю из форума, сравнена със скъпи и евтини кабели. 

Няма никаква философия, просто трябва да намериш място къде да сложиш приемника в педалборда и от приемника с кабел в първия ефект от системата. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръгай с жицата не се занимавай с глупости. У къщи до кухнята ли ще ходиш? Моя Line6 прашасва, ако имаш мераци. Тва е за сцена да си подскачаш :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки случай гледай да пише про на кутията.На пръв поглед изглежда,че веригата се опростява,но не е така.Трябва да включиш приемника в мрежата и в ампа,предавателя с нови батерии в китарата.Така кабелите вместо да намалеят стават с един повече,но щетите по тях се минимализират и двата са по 50см и не се спъваш в тях.Закрепването на предавателя към колана е винаги с тиксо защото щипката ми се вижда гадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста оплаквания от релето G30 - калпави закопчалка за колан и капачка за батериите. За звука няма оплаквания.

Препоръчват да си намериш някое китайско кожено калъфче и да  го приспособиш за устройството.

Аз така мисля да направя.

Успех !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми вкарахте мухата с това Relay G 30 ...че го има и на склад в динакорд.

Ей ше ви убивам!  Жена ми вече ще се разведе с мен!  :rolleyes::)

Поредните 300 кинта.... хахаххах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.musicworld.bg/bg/c_678/i_59420/Alesis_Guitar_Link_Wireless.html

А това някой пробвал ли го е? Бюджетно е, пък изглежда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.08.2018 г. at 16:36, Mar4enko написа:

Има доста оплаквания от релето G30 - калпави закопчалка за колан и капачка за батериите. За звука няма оплаквания.

Препоръчват да си намериш някое китайско кожено калъфче и да  го приспособиш за устройството.

 

Потвърждавам оплакванията за капачката на батериите. Там си трябва тиксо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, аз ползвам relay G10 на line 6 - никакви проблеми, но приемника е големичък, зарядна батерия, държи над три часа... А също и бюджетния Harley Benton Airborne Instrument за вкъщи - много компактен, но не много надежден, няколко пъти други устройства му блокират сигнала, също зарядни батерии, държат около два - три часа. Яко си е, но не е евтино... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.