Jump to content
Българският форум за музиканти

EMG 81TW/89R смяна?


apoplexia

Recommended Posts

Приевет :)

 

Днес ми пристигна Шектъра с посочените по-горе ЕМГ-та, които нещо не ме радват особено. Бях наясно още преди покупката, че ще обмислям подмяна. Не са лоши като цяло, доста отчетливи при тоновете, но някак си нямат присъствие, нещо им липсва. Сравнявам с другата китара, на която са монтирани SD Custom 5 SH-14/SD 59 SH-1N, пасивни.  Дънканите се губят при отделните тонове, но са много плътни и ясни, докато ЕМГ мътнеят при рифовете.

Прочетох, че SD Blackouts не са съвместими поради 5 (при ЕМГ) срещу 3 (СД) пина ( надявам се не бъркам в термина).

 

Според Вас, има ли смисъл от смяна на горепосочените адаптери, (за мен има смисъл), и какво бихте ми препоръчали?

Дали може да се монтират хъмбъкери без опция за сплит в система за такава? Предложения от лагера на СД, или bare knuckle, или нешо друго, което да звучи по-ясно, по-плътно, и съответно съвместимо с електрониката? Това, при все, че мога сам да си ги подменя (поялник е само познато понятие, не бих рискувал).

Има ли възможност за поставяне на пасивни микрофони, там опциите са повече?

Това ми е първият достъп до активни, дори не знам дали съм прав в исканията си.

Извинявам се предварително, ако се повдигнат сериозни спорове кое е по-добро, просто търся оптимално решение за себе си :)

 

Поздрави,

Ангел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на адаптери си е забавление за китаристите, но и загуба на време понякога.

На мен ми се е случвало да сменя адаптери и после да си върна старите.

Смисъла, ти си го определяш.

Според мен избързваш, след като китарата ти е нова. Посвири повечко, може пък да ти хареса така, както е.

След като, вече си сигурен, че искаш промяна, направи я. Пък и винаги имаш опцията, да върнеш старото положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :)

 

Определено ще посвиря , но ми се иска да проуча възможностите с какво бих могъл да заменя адаптерите, поне този на моста. Не знам зашо, но нещо все ме дърпа към СД. Суеверие, предполагам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми работа като си взема нова китара е да ѝ сложа чисто нови, читави струни (на мен само Еликсир ми харесват), да посвиря няколко седмици и чак тогава да мисля какво бих променил. Това да ти дойде китара и веднага да направиш план какво ще ѝ смениш и на мен ми се е случвало, но не е рационално мислене и препоръката ми е да го караш по-бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да определеено Тони е прав да посвириш шърво и тогава да сменяш

Ако тръгнеш да сменяш обаче вземи предвид от какви дървета, каква е зглобката и т.н. подробности  за китарата

Пример от моя опит

изключитлено много се равам на Bare Knuckle Warpig адаптери

и бях поставил на сегашната ми китара

но реших да променя нещо защото имаше леко несъответствие в звука, който търся

промених адаптера със SD Nazgul

и изведнъж нещата си дойдоха на местото

така, че сега остава да пробвам дали Lundgren M7 нема да е още по-подходящ за конкретната китара

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е Шектъра? И защо не си го взе с адаптри каквито ти харесват.Поне при Шектър има всякакви дървении,конструкции и адаптри.Само ключовете на моя поне бяха гадни и ги смених със Шалер заключващи.Ако има опция да го върнеш и да си вземеш друг е по разумно.Моя е цяло парче дърво и все едно е пълен с камъни.

Редактирано от Ламби
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е купена от човек, не то магазин, така че не мога да я върна. Иначе е Schecter Hellraiser C-1

 

Определено ще ги набримча тез ЕМГ-та. Въпросът ми е какъв тип активни адаптери биха били съответни за подмяната на тези като връзки, там жички и прочие, чисто технически. (много съм зле с тези понятия ). Относно вече до конкретен модел, ще се чете , слуша, тества при възможност.

 

SD Nazgul  е много красив от към звук (някой ден ще се реша да сложа Black Winter сета).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EMG ползват т.нар. solderless система. Така че, ако искаш да сменяш адаптрите и не ти се рискува с поялник всичко на EMG би трябвало да ти свърши работа.

От гледна точка на звук всичко опира до вкус, експерименти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма чак толкова голяма разлика м/у активни ЕМГ и СД. Имам китари и с двата вида и разликата е минимална (поне за мен). Ако тотално не ти допадат ЕМГ, по-добре да ги смениш с пасивен хай-гейн сет, но това означава и напълно ново окабеляване и потове. Ако искаш да ги смениш с други ЕМГ схемата е същата заради 5 pin  връзката, совен ако имаш инсталиран по-новата система без запояване, но щом ти е втора ръка китарата едва ли.

 Аз лично на твое място бих еспериментирал с нек адаптера (89R) в бридж позицията. 89 е на пракитка 85 + допълнителен сингъл вътре в него ,които се делят посредством пуш-пула. 85 е супер приятен бридж адаптер (поне за мен) + имаш опцията за ссингъл на бридж позиция, което за някои китарист е голям плюс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :)

Според ревютата, ЕМГ-тата  се откачат и се закачат други, т.е. няма поялник.

След няколко часа играчка с EQ, пущините докараха звук. Вярно, няма я остротата и динамиката на Дънканите, но пък покриват някои неща, които при последните липсват. На първо време наистина ше разменя местата на ЕМГ, с цел експеримент.

Благодаря много за помощта, беше от голяма полза да си изясня доста неща.

Свирене му е майката :)

 

Поздрави,

Ангел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.