Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

пробвах и с търсачката в форума но не намерих инфо та питане ,записвам си с гитар риг -а някакви неща ,после искам да го конвертирам в мп3 формат -някоя работаща и изпробвана програмка /фри разбира се/ не ползваме кракнати неща....:)

Благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пробвах и с търсачката в форума но не намерих инфо та питане ,записвам си с гитар риг -а някакви неща ,после искам да го конвертирам в мп3 формат -някоя работаща и изпробвана програмка /фри разбира се/ не ползваме кракнати неща.... :)

Благодаря предварително...

има много но пробвай с тази-MP4 to MP3 Convertor V3.1.21 :cheers2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах и с търсачката в форума но не намерих инфо та питане ,записвам си с гитар риг -а някакви неща ,после искам да го конвертирам в мп3 формат -някоя работаща и изпробвана програмка /фри разбира се/ не ползваме кракнати неща.... :)

Благодаря предварително...

има много но пробвай с тази-MP4 to MP3 Convertor V3.1.21

 

тханкс :)

днес те търсих ей тъй да те чуя ама нещо нямаше конекшън...

зънни утре един телифон....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, отскоро имам някакъв проблем с Guitar Rig 5. Явно саунд картата не получава достатъчно силен сигнал. Изпробвах още 2 кабела, но с тях положението беше същото. Ето два записа с увеличен и намален Gate:

 

http://soundcloud.com/zhelyazkoff/gate-min

http://soundcloud.com/zhelyazkoff/gate-max

 

Ще се радвам, ако някой може да помогне.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Здравейте, съфорумници! Наскоро реших да пробвам гитар риг 4 и 5 , но и при двете нямам никакъв input. С уин 7 и вградена карта риълтек съм. Гитар риг 3 си върви добре с асио, но 4 и 5 не искат. Та въпросът ми е дали с вградена карта някой е успял да ги накара да бачкат 4ката и 5цата. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз ''подкарвам'' 5-тата версия без да правя нищо особено ( както и 3-тата преди това) на лаптоп със скапана звукова карта, а и предполагам и много други. Въпрос на настройки е. Не съм спец по настройките; забелязал съм, че трябва да се включи китарата в лаптопа преди да се пусни програмата; и друго - като включиш китарата - Уиндоуса изкарва едно прозорче и те пита както как да разглежда входа в който си включил китарата - даваш му да е ''line in''. Това е което правя. И третото е да идеш в настройките на самата програма и да му зададеш да използва Asio4all драйвъра, който значително намалява латенцията. Спомням си, че по дифолт беше активоран някакъв деуг драйвър, с който латенцията беше кололо половин секунда, не ставаше дори и за свирене на акорди. Вероятно има много други настройки,както по Уиндоуса така и по самата програма, които оказват влияние, но това са някои от базовите за да може да се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата се включва в микрофонен вход, не линеен. В настройките нагласяш драйвъра да е АСИО, както каза колегата. Избираш за входно и изходно устройство да е въпросната аудио карта и това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На основния въпрос отговарям с "да". Със обикновена, вградена звукова карта се подкарва Г4 без проблем. Гложди ме само горното твърдение, така изпляскано със замах, и бих желал на свой ред да попитам защо не в линеен ами в микрофонен вход трябва да се включва китарата ? Върти се един технически термин с гръмкото наименование "импеданс" и се чудя дали пък няма нещо общо в този случай ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито линейният нито микрофонният вход на вградена звукова карта са подходящи за включване на музикален инструмент с висок импеданс като китара с пасивен адаптер. Освен това на микрофонният вход "излиза" захранване, което е необходимо за електретните микрофони, които са се наложили като "стандарт" при компютрите.

 

Линейният е по-правилният от грешните ;)

 

Най-евтиният вариант за съгласуване е някакво "камионче" което Hе е с True Baypass... да кажем OD. Допълнителен плюс е, че може да се използва и за Boost вместо такъв от софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След време да не се появи тема, в която авторът да казва "...еми включвам китарата във входа за микрофона на скайп, ама много гаден звук излиза..." Не се сдържах просто. Извинявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Искам малко помощ...Наскоро си изтеглих Гитар Риг 5, но като си пусна малко гейн започва ужасно да ми пращи...моля ви кажете как да го спра...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.