Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Абе днеска (понеже трябва да уча) ми дойде гениалната идея да пробвам да прекарам китарата през процесора, но само да усиля сигнала, без да го променям, и после да видим кво става в Guitar Rig-a. Еми съвсем друга работа е. Значи тоя метълския патч на Налбантов имаше малко шум, ама той си е по-скоро хард рок, а не метъл. На горерски пантерския патч звукна брутално, чак се уплаших че има много гейн :green: Ама пък имаше и много шум*, да еба. Не е като преди, ама има. Само ако се намери един честотен филтър да реже шума и ще стане супер.

 

При тва пробата беше с процесора, дето хич не го знам с кви изходни нива е. Скоро ще пробвам и най-вероятно ще поръчам на Фена да ми направи един DI Box. Предполагам с нещо ще е още по добре.

 

 

 

 

* Не знам кво е бял шум, ама май е тва - постоянен шум в по-високите честоти, който НЕ е от китарата. А за нойз гейта на GR-а мога да кажа само :(:pray::pray: Бахти ужасното нещо. Махам го винаги, щото само преебава тона. Никакъв състейн, а как тъпо реже не ми се говори. Спектрален анализатор + честотен филтър му е майката, ама не знам дали има риъй тайм :think:

 

Ще ъпдейтвам като пробвам с DI Box-a.

(Вие през тва време врънкайте Фена да действа по бързо :no: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ау какъв съвпадение, днес и аз барах Guitar Rig. :pray:

Номерът е следния: намаляш изходните и входните нива на вскички модули и намаляш гейна.

Шумът намалява, но си далеч от тежък звук, оти немаш никъв гейн. Предполагам, че поне за пост обработка на аналогов дистер ще е добро.

Бай дъ уей, какъв ти е процесорът и знаеш ли нещо за изходните му стойности (волтажи, омажи и пр.)?

Защото това, дето си го направил е успешен резултат на моите многобройни експерименти да сложа предусилвател, с цел изравняване на входни нива, импенданси и прочее.

Ще продължа да мъча с други предусилватели, па дано да изкараме жица от тая пластмаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
При тва пробата беше с процесора, дето хич не го знам с кви изходни нива е.

:no:

 

А пък аз като няма да изкарвам жица, кво ми пука че няма шум. То и като спра звука пак няма шум :green:

Никви предусилватели - 30 кинта на Фена и си готов. Не съм пробвал още де, ама поне като с процесора ще е, а би трябвало и по-добре.

 

П.П. Все пак процесора е Zoom Player 3000. Ако ти се рови в нета и мен ще ми е любопитно да ми кажеш кви са ми нивата :pray:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим у нетя кво вади твойта сапунерка и ще пробваме с подобни стойности на входа.

За другото си прав - и на мен не ми трябва безшумен звук, който да няма пауър дори за хард рок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ще видим у нетя кво вади твойта сапунерка и ще пробваме с подобни стойности на входа.

За другото си прав - и на мен не ми трябва безшумен звук, който да няма пауър дори за хард рок.

the_gorer извини ме ,че те питам тука и така , ама с Какви Кабели и Адаптери свириш ,че все не ти стават нещата ?

Почти всички софтуерни Plug Ins при мен успяват да изкривят китарата ми до Нормален Metal Sound :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим у нетя кво вади твойта сапунерка и ще пробваме с подобни стойности на входа.

За другото си прав - и на мен не ми трябва безшумен звук, който да няма пауър дори за хард рок.

the_gorer извини ме ,че те питам тука и така , ама с Какви Кабели и Адаптери свириш ,че все не ти стават нещата ?

Почти всички софтуерни Plug Ins при мен успяват да изкривят китарата ми до Нормален Metal Sound :think:

Кабели - Dynacord. Само преходниците ми от голям към малък жак са други, но не са ментета. Метален корпус, позлатени. Пробвал съм с всичките - не е от тях.

Адаптерите на Асасина ми са щатски, честно казано не знам марката. Може да се поровя из нета. Пробвах и с оня Ibanez, дето е за продан. Неговите адаптери също не ги знам какви са, но са по-добри от на Кремоната, които (предполагам) са български.

Пробвахме и с баса на един френд (LAG), след това пробвахме у тях, на неговия комп и след това пробвахме и у един фен, Рошавия го викат. И двамата са електричари и направиха всичко възможно да се избегнат каквито и да е смущения.

Без резултат.

Пробвахме с натакъманяване на входни импенданси (това, което прави Di Box-а), с слагане на предусилватели (китарни и некитарни) и с няколко вида кабели.

Ташунко Сапа. Воят си е там и на китарата, и на баса (който прекарахме през китарен патч)

Същото важи не само за GuitarRig, а и за останалите софтуерни ПРЪДНИ, които ми се търкалят по харда. Общо над 15 плъгина за китара.

Изводите, до които стигнах: или трябва да се инвестира луда пара в компютърен хардуер (безсмислен ход, при положение, че за много по-малко си вземаш Line6 POD) или аз и другите момчета сме извратеняци, които си внушават, че чуват шумове, или семплите, с пет тона шум и виене, които постнах във форума, са фалшифицирани от много умел тонрежисьор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото важи не само за GuitarRig, а и за останалите софтуерни ПРЪДНИ, които ми се търкалят по харда. Общо над 15 плъгина за китара.

Изводите, до които стигнах: или трябва да се инвестира луда пара в компютърен хардуер (безсмислен ход, при положение, че за много по-малко си вземаш Line6 POD) или аз и другите момчета сме извратеняци, които си внушават, че чуват шумове, или семплите, с пет тона шум и виене, които постнах във форума, са фалшифицирани от много умел тонрежисьор.

Да ти кажа честно, не знам какъв звук търсиш и как точно го правиш, но аз като Собственик на Line 6 POD Pro,Pro Tools и Китара Washburn ,ще ти кажа ,че

ако имам проблем с Шумове и Брумове,то ги имам - Без значение дали записвам с Line 6 или директно китара в Pro Toolsa ,слагайки инсърт някой Софтуерен Plug In като Guitar Rig,Amplitube или на Nomad Factory Rock Legens :think:

 

... Нивата са Важни, но аз съм си направил извода,че повечето Брак е в Кабелите :D

Може и да греша, не съм сигурен...

 

За всеки случай си Поръчах на Приятели от Англия и USA да ми донесат по 2-3 кабела и сега Всичко,което правя ,го правя с Тези 5-6 Кабели, които ми донесоха ;)

Сега нямам Проблеми,но преди често ми се случваше Гадно бръмчене да ми прецаква Чудесно изсвирени неща :metalist:

Не твърдя ,че БГ кабелите за нищо не стават и ,че само скъпите Вносни кабели вършат работа, но при мен така се Получи ;)

 

Само мога да ти пожелая по-скоро да си решиш проблемите и по-скоро да чуем някоя твоя Бруталийка :no::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря, ще обмисля варианта с кабелите.

Някой спомена, че имало значение дори накъде ги включваш (което аз лично не мога да осъзная, но може и да е така)

Междудругото, освен с Dynacord, свиря и с оригиналните кабели на китарите.

 

ЕДИТ: В момента дърпам Guitar Combos. Ще видим този пък плъгин какво ще обади. :think:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

просто идея/трик: направете си custom terminated кабели които помагат за noise rejection --особенно с моно източници (китари и от сорта...) --> взима се микрофонен балансиран кабел и се слага TRS (1/4) от едната страна, а от другата TS (1/4), като небалансирания конектор (TS) влиза в китарата а балансирания в картата..... :ph34r:

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъзикнем въпроса с кабелите, но съм забелязал, че GuitarRig и другите пръдни шумят и вият дори без да има включен какъвто и да е кабел на входа на картата... :think: Освен това, кабелите ми не са самоделки, а специално балансирани за електрическа китара.

Една от теориите е, че дори шума от самата карта е достатъчен на софтуерните емулатори за да се превъзбудят. А безшумни карти няма - на моята S/N е 98 децибела, мисля че толкова е и на Creative Live. Някой в тази тема каза, че с Live нещата са ОК. Ако цялата работа е от вградния шум на картата, тогава не виждам защо при мен и при другите авери да не с е получи добър саунд. Излиза, че или само аз обръщам внимание на шума, или на останалите момчета комповете са еднакво скапани и затова при всичките се получава ташакларъ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъзикнем въпроса с кабелите, но съм забелязал, че GuitarRig и другите пръдни шумят и вият дори без да има включен какъвто и да е кабел на входа на картата... :think:

true, true гейна и кривоча кат дигнеш и си вият сами си свирят даже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peshoy2k много кратко и лаконично описа проблема, евала!

Цялата работа се върти около кофтажа, че щом засилим малко нещата в посока "Метъл", започва вой и писък, шум и проклятия.

А без гейн и без волюм педал, нещата стигат най-много до тежкия период на Ролинг Стоунс. :P

Нечем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Nalbantov, имаш ли възможност да постнеш кратък риф, с брутален дет-метълски саунд, записан чрез GuitarRig (или чрез друг емулатор)?

Особено важно е да чуем заглъхването на палм-мютинга - дали малко преди отрязването му от нойз-гейта се чува бекграунд шум или не.

Наскоро успях да го докарам почти да не се чува шум, но това стана чрез екстермено засилване на Тreshold-а на нойз гейта (почти на границата на позитивния сигнал), а това съсипа самия мютинг, защото му отряза дъното и се чуваше като бъзкане на мушици, а не като плътен удар. :hello:

 

ЕДИТ: Иска ми се да чуя дали може да се докара звука на грайнда на Dylan_101 или на Mизерника обичуарито.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.