Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно струни


beatle

Recommended Posts

Здравейте,имам един бас орфендър с тяло на цигулка,който се опитвам да ремонтирам,та въпроса ми е продават ли се някъде гладки струни,и каде? Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така наречените томастик струни.

Честн да кажа не съм виждал в БГ да ги продават тия неща.

 

А защо точно с такива струни искаш да свириш ?

 

Те имат доста по-мътен тон.

Препоръчвам ти да си сложиш нормални струни за бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехееее..преди имах томастик за ел.китара ама сезатрийа някъде...а и на пъвия си бас имах такива ама никак не бях очарован...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност са флет уунд (flat wound) струни, гладките, понеже аз в момента съм с Томастик, които са си стандартни round wound. Иначе на мен много ми харесват гладките, аз бях почнал да свиря на такива и после ми беше малко странно чувството като преминах на нормалните. След което установих, че свиренето е по-лесно:greenball: Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно,"Томастик" са марка струни,превърнали се в нарицателно,иначе самият тип такива струни,каквито явно имаш предвид се наричат flat wound,както спомена колегата Danihell. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

beatle, GHS и LaBella (вероятно и др. марки, но за тези съм сигурен) имат такива модели струни. При Капъша можеш да си поръчаш Томастик (които имат и гладки, естествено!), но не съм сигурен дали при неговите цени и срокове за доставка няма да е по-добре да пазаруваш от Интернет. Потърси!

 

 

имам един бас орфендър с тяло на цигулка

 

Направо не си представям по-подходящ модел за гладки струни :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи то аз на баса имах 4 такива,после 3,сега 2,незнам повече ме кефи-до колкото мога да кажа от собствен опит-защото баса го разцъквам от около месец и полувина...

Та колко ще ми излезнат едни такива струни "Томастик"?

Също така ми трябват и ключета-днеска ходих до малкия цум ма там имаха някви дето не ме изкефиха-за орфендър не ставаха :) даже.

Мерси за всичко до тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз имах такива преди , бях ги взел от Пловдив за около 15 лева доколкото си спомянм , ама хич не ми харесаха...смисъл специално този тип "Томастик"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.