Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов двубой : Fender Bassbreaker 15c Vs Marshall DSL 15C


DaftFunk

Recommended Posts

  Реших да направя сравнение на два взаимно конкуриращи се ампа / комбота които са ситуирани в бюджетния клас на ламповите комбо усилватели  / тоест под 700 евро. /

  Двете комбота имат почти една и съща цена и мощност. И двете са подходящи за домашен пкрактис, репетиционна / студио или гигове в малки клубове.

 

                            MARSHALL DSL15C                FENDER Bassbreaker 15 Combo

 Цена :                 около 1200 / 1300 лв                около 1200 лв

 Speaker :            1x12'' Celestion G12E                v1x12'' Ceelestion G12V-70

 Channels             2                                                 1

 Preaamp             3x 12AX7                                    3x  12AX7

 Power Aamp   :   1x 12AX7 ,  2x6V6                      2 x EL84

 Effects :               дигитателн reverb                     дигитален reverb

 

connectors :       

  footswitch            Yes /incl/                                    No

  ext. speak.           Yes                                            Yes / recording output

  FX loop                No                                              Yes

  attenuation :        15 / 7.5  W                                  not avaliable

                                                                                 

  Specials :            deep switch                                bright switch

                              classic gain / ultra gain              3 gain structures / low/ mid / high

 

 

 Лоши отзиви :    оплаквания от качеството        оплакване :ефект луупа има хъм и бъз

                            на гейн каналите

 

Добри отзиви:    мултифункционален амп           кристален клийн звук и цитирам "най-добрият"

                            удобен както за клийн така       гейн звук който някога Фендер са изкарвали.

                            и за модерни гейн звуци.          + вградения ривърб е доста убедителен.

                                                                                

 

Свободни сте да коментирате.

И дано се намерят хора с реални впечатления. Такива които са пробвали амповете.

 

 

 

                                                                                                              

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си направил е текстов двубой :)

Нито ни става ясно кое как звучи нито нищо. Абе караш ни да сравняваме текст, което аз лично не мога да направя, защото няма смисъл. 

Вземи запиши нещо, дай да чуем и тогава пак с уговорката, че всичко е субективно може да се коментира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такова видео в ютюб няма. Има сравнение между Bassbreaker и Bluesbreaker. Както и между DSL и HotRod Delux. Но точно между DSL и Bassbreaker просто няма провено. Варианта е да поустна отделни видея за всеки амп.

И двете комбота ги има м софийския шоурум но за съжаление ние от провинцията с нашия динакорд с големина на гарсониера няма как да ги сравним лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е зададен правилно въпросът тогава. Кажи че искаш мнения от потребители на тези два усилвателя. 

Така както си го написал излиза, че ти ги сравняваш, ама някой друг да даде мнение... объркана работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам впечатления само от Басбрейкъра и то е вярно има гейн, но не звучи като Фендер усилвател. Ако искам усилвател с хубав гейн, ще си взема Пиви или Енгл. Фендерския звук е чист, с малко крънч и вече с педалчета правиш каквото искаш. Мое лично мнение. Не че е лош усилвател, просто не е този звук на Фендер , който аз очаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че не звучи като типичен Финде. В сравнение с блус джуниър например няма толкова ботъм енд. Плюс това класическият финдер звук е базиран на 6L6 и 6V6 лампа, а класическия Маршал има EL34 лампа. Докато тук и двата ампа са воиснати с EL84 лампи коета и в двата случая е натипично за характерния им звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

marshall-dsl15c-guitar-valve-amp-combo-_

Само тествам слагането на снимки.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Това няма особено голямо значение - въпрос на дизайн и изпълнение на самия усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че ходих в Динакорд и пробвах и двете комбота и с ръка на сърцето мога да кажа, че Bassbreaker 15c е феноменален амп!!!!! 

Отличен чист звук и тук идва черешката на тортата : При лоу и мидиум структура на гейна и умерен левел на самия гейн  това усилвателче изкара най-размазващия крънч и богати хармоники от сингъл коилите на телекастера който някога  съм чувал от 15 ватово комбо.. Аз бях направо втрещен.

В заключение мога да кажа, че DSL 15 може само да ,му носи куфарите на Bassbreaker. Всъщност 90 процента от 15 ватовите комбота могат да бъдат издухани от този усилвател.!

Покланям се на Фендер за великолепния амп които изкараха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.