Jump to content
Българският форум за музиканти

Качество на звука


misho.d

Recommended Posts

 

Ха ,аз се чудя на колегите що се занимават?Най-голямата глупост която съм чувал.

ха така ба асан баба обади и ти без тебя просто темата неа прикличи

 

Ето как си груб.Не сме съгласни с тебе защото миксерите си имат поне по три честотни корекций на всеки вход. Тези три честотни корекций всъщност са EQ айде сега не стигат ли че искаш още един външен еквалайзер преди тез три EQ-та.Нещо много размотавка излишна се получава,не мислиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, един възпитан и интелигентен колега не би отговорил по този начин... пууу... мааму стара... това говори за липса на елементарна култура при изказване включително и предните постове които аз и Асан сме дали за пример! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става тук, какво сте ревнали какви са тези меки работи. Твърд съм бил груб съм бил. Докторе, Асан ага, я се стегнете малко.

Винаги съм казвал че казармата липсва  КА-ЗАР-МА-ТА. Какво сте се отпуснали като....... как не ви е срам бе обърна ли сте форума на чат и ревете ли ревете.

Тук трябват точни и еднозначни отговори, да се помага на всеки колега изпаднал в беда, а не мън мън и шикалкавене.

Много мога да пиша аз но не е тук мястото. :angry:  :angry:  :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти ли ще ни учиш нас на кой да помагаме?Я се научи да приказваш като ВЪЗПИТАН възрастен човек!Много ми пука какви щоротий ще връзваш.Като не разбираш български добре.Аз не съм длъжен да помагам на никой,помагам на хора дето знаят какво приказват не на животни.Цървула си е цървул и се гледа кой какви сме и да ходил съм в казарма,бях граничар.Аз ако взема всеки да слушам със такива излишни шашми да ни учи  как да връзваме клавирите?Нима само ти имаш право на мнение и да бръщолевиш простотий?Това го умее всеки.Не ме наричаи повече със разни термини защото си имам име,ти не може се разпореждаш  кой да пише тука.Аз повече за такива бездарни хора кат тебе и пръст няма мръдна но просто си защитавам мнението и позицията.Докат има мераклий клавиристи и докато се допитват тука за помощ и т.н. ще има и такива кат нас компетентни хора да помагат.Кат знаеш връзваи си както ти е кеф,ама качество ще вадиш с твоите мидоли .Ние приказваме по конкретни питания без да засягаме никого тук.Щом си такъв разбирач си купи хубав клавир със еквалайзер  и апаратура  тогава приказваи за качество на звука на мене вече "ми дреме" за твоите фантастики и хрумвания.Ти ще ни учиш на качество ?Какво мислиш че кат са направиш на луд и ще ни промениш мнението или ще пишем по твойта гайда?Най-много си покажеш кривите рога, ти ги видят всички.Вие не се нуждаете от помощ а искате да ни учите на качество нас

 

   Айде чао и не ме предизвиквай да ти приказвам още истини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо и Асан, и другите, придържайте се към темата и без лични обиди или подигравки, защото ще ви пратя да си почивате.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кибер тук важи поговорката - каквото почукало такова се обадило. Прав си от своя страна като модератор, но както се задават въпросите такива са и отговорите. Тук не сме стадо овце за да нямаме най-малкото уважение един към друг. Целта е да си помагаме когато някой попита даден въпрос, но същия с питанката не може да се държи неуважително към хората с по-голям опит, не съм ли прав ?

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво  ще се разправям с тоз професионалист повече?Изтърпях го на два-три поста ,че то не разбира да му говоря по темата,разбира да обижда и да се прави на луд.Ако такива са клавиристите в България прости,завистливи кат него хич не искам и да ги чувам.Какво мнение защитава?Миксера си има еквалайзер на всеки вход има ли смисъл още работи да се връзват преди този вход?

 

  От миксери отидохме на казарми ,на меки и твърди работи.Еи не ми се прави на луд и на ощипан!Ти не може да говориш за " качество на звук", защото качеството е скъпо удоволствие и освен скъпо иска и опит и знания.Да наистина имаш нужда от малко казарма и елементарно възпитание ,да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ясно кой е започнал първи, Асан написа на Мишо, че темата му е пълна глупост и се чудел защо някой отговаря на Мишо. Съответно Мишо отговори в същия тон и от там малко по малко нещата ескалираха. И двамата имат вина, затова пак ви казвам, дръжте се прилично :) Всички.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане - когато не си съгласен с нещо и не виждаш смисъл да отговаряш, не пиши, пропускай. Виждам, че продължаваш.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко по темата може да се обясни много точно-ясно и разбираемо с едно изречение , но за хората с основни и елементарни познания в материята характеристика на звука, и теоритично и практически, та дори и да не се навлиза в подробности за всички параметри на звука като коефициент на нелинейни изкривявания,динамичен обхват,честотен обхват,съотношение сигнал/шум и всичко останало...

 

Звук или честота,която съществува в честотната лента винаги можеш да я намалиш,увеличиш или премахнеш, но такава която несъществува -отсъства от звуковия честотен спектър( а ти misho.d искаш и очакваш да чуеш),колкото и еквалайзери и DSP-та да закачиш, твоята пак няма да стане, а ще чуеш един буламач пълен с нелинейни изкривявания и премодулирани обертонове от съществуващите честоти.

 

Дано, поне аз да успях елементарно и накратко да осъзная човека.

 

Хубав и спорен ден колеги.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава да говорим по темата за да се види наистина че е глупост.Нали всеки миксер има по три честоти а микрофонните моно входове си имат и мидоли?Тези честотни корекций не са ли EQ/ЕКВАЛАЙЗЕР?Точно това казвам,че няма нужда от излишни машинаций.Все едно да пътуваме със две  дърпащи се коли за да дадем повече скорост на двете брички.Една истинска върши повече работа.

 

Модераторе темата е много интересна за мене ,събеседника е зле без елементарни познания по темата.

 

 

 По-ясно няма как да бъде и спирам диалога с колегата Мишо

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.