Jump to content
Българският форум за музиканти

Сиромашки Les Paul


ThrasherDge

Recommended Posts

След кратко проучване в нета (и пресушване) - мисля, че Ibanez AR-420 също да влезе като опция. Знаете ли в коя държава се произвеждат и дали top-a е veneer?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ARX300 - но това си е Айбаниз артист, не е Лес Пол.

Не казвам, че не е алтернатива де.

Интересното покрай нея е , че и бях слагал едни Гибсън бърстбъкери.

Кое е интересното, свирих малко време с тях, вкл и на един(ственият ми) концерт с Паралакс.

След което, реших да върна оригиналните адаптери и реших, че с тях ми харесва повече.

Вероятно са войснати точно за тази китара.

Така че, не предвиждай ъпдейт- тези новите артисти си звучат добре по техен си начин.

А след това бърстбъкерите ги купи от мен един съфорумник, като преди това ги пробва на

неговият си стар японски Артист. Там гибсънските адаптери просто светнаха, на инглиш му казват shine.

 

ПС - разбойника, за да не се обажда на слабо време, продавам и Гибсън бърстбъкери про, които са малко по-различни от

стандартните бърстбъкери. и не е необходимо да им правя реклама, щото си има достатъчно интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Притежавам два негови Лес Пола...

Твоето и на Джим "притежаването" ги знаем много добре. :yes:

Пък слабото време е голяма работа, особено ако знаеш кога и как да го използваш (както разбойника в случая). :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ибанец Арт  си е нещо като Леспол дабъл-кют модел,не са много известни,как да е,Винтидж ,пак копие ,имах по едно време такава и звучеше добре,но трябва да се сменят адаптерите- мътнеят,поне за моя слух,аз я продадох,защото ме дразнеше тънкия гриф,та ходи разгледай в някой магазин и си избери..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пристрастен към Ибанеца, защото имам такъв, вярно 35 годишен..

 

Но свирих и на новите, за мен това е много интересна китара, която си вади типичния тежък махагонов звук, но заради интересната електроника вади доста интересна палитра от звуци. На мен доста ми харесва  и външния вид, но то си е въпрос на вкус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност да пазаруваш от ebay UK, наскоро разглеждах доста добри на външен вид Токай втора употеба в ценовия диапазон, който си упоменал. Още ме е яд, че мой приятел наскоро продаде един такъв за 250 паунда, а беше с фолиото по адаптерите още.

 

има и китайски модели при Токай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трашър,не се прави на Явор,а отивай в магазина и пробвай,стига тия избори по картинка,дори и гадже е опасно да харесаш по снимка.

Никой няма да ти каже коя китара е за теб,виждаш всеки споделя опита си с тези китари които притежава.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако имаш възможност да пазаруваш от ebay UK, наскоро разглеждах доста добри на външен вид Токай втора употеба в ценовия диапазон, който си упоменал. Още ме е яд, че мой приятел наскоро продаде един такъв за 250 паунда, а беше с фолиото по адаптерите още.

 

има и китайски модели при Токай

 

Точно за китайските говорим, японските са друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не съм пробвал точно китайски Токай, ама по КОРЕЙСКА версия на Греко (бюджетен аналог на японска серия), китайски токай трябва да е 10 пъти по-добре от Епифони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ESP LTD и PRS къде ги забравихте? Пич, както Евстати каза, отивай в магазина, кажи си бюджета и ще ти дадат няколко марки да си пробваш на спокойствие. Аз лично бих ти препоръчал Епи стандарт и после да си купиш адаптери за 4-500 лв. (с потенциалометрите де). Ама това съм аз. Друг ще каже, че PRS SE 245 е по-добрия вариант. Затова отдели си един уикенд и посети 2-3 магазина в София (и без това си оттам) - никой няма да ти откаже съдействие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP едва ли може да си позволи.LTD са супер зле поне евтините.Добре изглеждащ ламинат, обаче ужасен за свирене и много фалшив.Имах такава лес пол форма.PRS дори евтините са доста скъпи и въобще нямат нищо общо с LES PAUL форма и звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ESP LTD и PRS къде ги забравихте? Пич, както Евстати каза, отивай в магазина, кажи си бюджета и ще ти дадат няколко марки да си пробваш на спокойствие. Аз лично бих ти препоръчал Епи стандарт и после да си купиш адаптери за 4-500 лв. (с потенциалометрите де). Ама това съм аз. Друг ще каже, че PRS SE 245 е по-добрия вариант. Затова отдели си един уикенд и посети 2-3 магазина в София (и без това си оттам) - никой няма да ти откаже съдействие.

 

Така и ще направя, писах тук, за да чуя мнението на по-опитните. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP едва ли може да си позволи.LTD са супер зле поне евтините.Добре изглеждащ ламинат, обаче ужасен за свирене и много фалшив.Имах такава лес пол форма.PRS дори евтините са доста скъпи и въобще нямат нищо общо с LES PAUL форма и звук.

 

Това не значи, че не могат да му харесат, а и мисля, че SE серията има доста повече общо по форма и звук, отколкото Ибанеца по-нагоре. и е под 900 лв., което е напълно в рамките на бюджета на колегата.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rfipPVe0Cxo

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.