Jump to content
Българският форум за музиканти

Шуърче Sm58 с Мексиканска шпула


f1_sound

Recommended Posts

Здравейте днес попаднах в един магазин в Пловдив на Шуърче sm58 с Мексиканска шпула :blink:

и останах учуден щото цената му е към 50 лв мисля не съм сигурен точно, но там беше някъде,

може и по малко, на фасон е едно към едно с оригинала който имам, малко е по лек, има си прекъсвач,

абе с една дума някой замервал ли го е чистотоно каква е разликата от Оригиналния см58

изобщо някой ако го има и ползва какви са впечатленията му /то че разлика ще има ама допустима ли е за тази разлика, защото цената е стряскаща/

Много ми е интересно да разбера B)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе - 50 лева ли станаха,бяха 90 - брях! :blink: Един колега си взе 2 броя и гордо ми ги домъкна за проба - резултатът беше стряскащ ;) мисля,че успя да изкара няколко дни,преди да им смени шпулите с някакакви други ментета пак B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От думите ти разбирам че нестават за нищо така ли, защото нямам ка да ги пробвам и да ги чуя,

дай инфо за пробата огромна ли е разликата от оргинала :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То нямаше прилика,отделно че изгоряха за нула време, но колегата използва телата и с монакорските шпули поне ставаха за кръчмарска работа. Въобще не очаквай да намериш каквото и да било качество от тези ``SM58``-ци,каквито и да са :blink:

ЕДИТ - как смяташ да купуваш микрофон без да го пробваш? Има и един основен принцип - микрофон се пробва при нулеви корекции,за да разбереш как звучи.Поздрави!

Редактирано от steeltanto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти как смяташ, ще го купя ли преди да го чуя все пак от доста годинки се занимавам с записчета ;)

просто питах някой попадъл като теб да си каже мнението, за да

не си правя трудът да го предплащам с уговорка, да си го нося в студиото, и да го пробвам, след това

да го връщам , мнооо бензин , че и магазина ми е далече от студиото :blink:

 

Иначе пак мерси че ми спести това губенена време Поздрави B)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за оня Шур с копчето при Наско на "Ив.Вазов", нали? :greenangel: Знаеш ли от кога седи там на 50 лв.... и като махнеш 20% (стандартната печалба на Наско) остава 40 лв. - мислиш ли, че някой ще се раздели с Шур SM58 за тази цена... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, говоря за Чисто нов във Викиват

Ееее...тогава 101% е ясно за какво става дума, като знам Викиват на какви цени продават по принцип, че щом си имат собствена парична единица (1V=2 лв). :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно са менте.

 

http://www.audiolux.info/

 

 

Тенкс гайс, :unsure: то на мен ми е ясно че са менте ама беше ми любопитно колко са

далече от оригинала, това питах и вече се разбрах, то на линка от Разбойника е дадено ясно,

защото някъква нотка на съмнение, чисто човешка,

се появи и си мисля ами ако са ги докарали горе долу да риличат по звук, то тогава за тези пари,

е напрево без пари, та това имах в предвид, знае ли човек какво да очаква от китаец и мексиканец, то китайците

в космуса отидоха :metalist: Ама явно много ми се иска, ама то пуста широмашия :rolleyes:

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе днес бях във Викиват и видях SM58 за 198 лв. (на таблото заедно с останалите 30-тина микрофона) - къде си ги гледал за 50 лв.? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същото място където си бил, ама казваш че искаш от пунтажа на този шуар, тогава

продавачката ще ти го извади и ще те стресира с цената, вече е 36лв :)

един приател ми се обади запъхтял днес, че го е видял във викивад днес да.... повтарям 35лв

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окончателната цена която току що ми каза моя човек щото му се обадих сега е 36лв

но и по негови думи микрофона за нищо не ставъл затова аз благодаря за мненията :)

 

Модовете могат да турват катанеца на темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
остава 40 лв. - мислиш ли, че някой ще се раздели с Шур SM58 за тази цена... :rolleyes:

И аз се чудех кой ще се раздели със Celestion G12-65 ('83 година според маркировката) за 45 кинта,ама уви,за толкос го взех от дупката. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.