Jump to content
Българският форум за музиканти

Лими

Мюзикаутор vs БНР

Recommended Posts

:greenball:

:yes: Брей, какъв кеф и такова спокойствие! :ok: От сто години не ми се бе случвало това! :music:По цял ден си слушам страхотна музика и се чувствам великолепно - безгрижен бохем от 20-те години на миналият, та и дори на по-миналият век!(не, че досега не можех) :virtuoz:       :beer:

Вече ми се Гадеше от фалшиви и немощно импотентни гласчета, като на Прея, Венци, Графа и тем подобни "изсмукани" еднодневки, та дори и от ветерани, като уважаваният от мен пич - Данчо Караджо!

Е, най-после им лъсна задника на някои.... Дори ги беше срам от Мюзикаутор да пратят някой "ветеран авторитет", като например - Роси-задуха (не знам дали им е член) да ги защитава :hysterical:

P.S. Какво мислите по тази "случка", колеги? Та нали сме форум на българските музиканти! :thumbs_up:                  

:thx:

Edited by Лими

Това трудно мога да си го представя. С какво запълват сега? Класика и народно или стара естрада?

Дори и да "запълват" професионално, според мен БНР отговарят достойно и стойностно! Защото нито Моцарт, нито Сатчмо ще имат нещо против да им се кефим в 2017г. за разлика от Заки -авеню, които искат хонорар  или признание -  сега и веднага (добре де, авеню - давам два лева, ама не ви знам банковата сметка№)!

Edited by Лими

Не съм казал че е лошо. Просто питах какво пускат сега

С малки изключения, пускат основно класическа музика, понякога джаз и рагтайм. Излезе, че за слушателя има известен плюс от цялата работа.

Като новина от кухнята - някои музиканти са започнали да прехвърлят авторските си права, например Йордан Караджов.

• Like 1

"Българските автори на песни трябва да вземат страна в спора между медия която не ги излъчва и организация която не им плаща."

Boogie Barabata

• Like 9

^ Евала Буги!!!!

Ха,познах май,пак ганьовска простотия.Защо ли ми се струва,че трябва самия автор да си сключва договор с разпространителите на музика(в случая БНР,а и всички други радия,телевизии)защо трябва някоя си посредничи.

Ми чи то в момента, кой прави най-много кинти - ПОСРЕДНИЦИТЕ, СЪВЕТНИЦИТЕ и тем подобни.

Edited by Krasi63

По този повод ми идва наум една култова реплика от "Синьо лято"...

Вместо да накарат всички медии да плащат те вдигат вноската на единствената медия която плаща и то от държавния бюджет, тоест от нашите данъци.Това си е рекет срещу БНР и хората които плащат данъци(понеже има и доста които не плащат)

• Like 3

Според Музикаутор, БНР плаща в пъти по-малко от останалите играчи у нас, които ползват авторска музика за търговски цели. Не, че последните са се втурнали масово да плащат. Подозирам, че се завихря спор между БНР и Музикаутор по този повод тъкмо, защото първите, макар и редовни платци са на държавна издръжка. А Министерството на културата досега през годините почти нищо не прави да накара останалите и нередовни ползватели на музика у нас да си плащат. А това е масово явление.

Една бегла справка на Музикаутор за нивата на отчисление за ползвана музика в европейски страни показва цифри от 3 до 5 процента, срещу 1% на БНР.

С тази разлика, че БНР, ако плати исканата сума от Музикаутор, ще плаща повече, отколкото всички частници събрани накуп.

Аз, като стриктен данъкоплатец, не съм съгласен една непрозрачна, търтейска организация да събира такива суми. Още повече, от това което чета, разбирам, че парите не отиват при авторите в пропорционален размер, намален с разходи за издръжка и данъци. Приветствам позицията на БНР да пуска стара музика.

• Like 4

Не слушам радио, но ако това е начина да се отървем от бозавия БГей поп - да пуснем подписка БНР да НЕ плаща !
Предпочитам джаз и клазика пред Графа !

• Like 7

Завчера цял ден бях на вълните на Хоризонт (малко и по принуда, де, но се хваща и в Гърция), та те си се справят много добре. А и в петък много млади групи, които никое радио не излъчва и няма да излъчи, започнаха да им предоставят правата върху авторските си парчета... Става още по-готино. Страхотна маркетингова ниша за младите и неизвестните... А иначе доста хора си слушат БНР. Факт.

• Like 2