Jump to content
Българският форум за музиканти

И...записах новото си парче...


Recommended Posts

Пичове, това е новото парче към авторския ми проект M-Lane Project.

Композицията, аранжимента и изсвирването на почти всички инструменти и вокали са мои.

Николай Ганчев свири 6 струнните китари , а Анелия Тонева пее бек вокали на последните два припева.

Очаквам мнения, защото записвам, миксирам и  мастерирам сам, а имам желание да се развивам освен като музикант, и в студийната работа .

Приемам градивни критики и съвети. Бих се радвал ако сте активни.

Приятно слушане !

 

Редактирано от monynikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получило. Хубаво пеене! Гласът носи на още малко компресия и леко eq в ниските среди. Ударните не ми допадат и ми липсва бас. Като цяло има нужда от повече пулсиране и живот в барабаните. Басът казах ли, че липсва? Има нужда от мастеринг и най вече от компресия, която да даде малко повече пънч. Женския вокал ми стои леко извън микса. Всичко това е по мое мнение и е с цел да върна конструктивен фийдбек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получило. Хубаво пеене! Гласът носи на още малко компресия и леко eq в ниските среди. Ударните не ми допадат и ми липсва бас. Като цяло има нужда от повече пулсиране и живот в барабаните. Басът казах ли, че липсва? Има нужда от мастеринг и най вече от компресия, която да даде малко повече пънч. Женския вокал ми стои леко извън микса. Всичко това е по мое мнение и е с цел да върна конструктивен фийдбек. 

Благодаря за обратната връзка! Наистина, един различен поглед е това, което търся. Не те разбрах само по отношение на баса. Можеш ли да бъдеш по-конкретен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мони, като цяло ти липсват ниски.  Баса е доста срамежлив, пък уж си басист. Касата също е доста рахитична и пухкава - можеш да и дадеш или повечко пънч, да стане по- нахална (в контекста на тоя звук), или да и бутнеш повече ниски, така че дори и без нахална атака да пълни повече отдолу.  Това за ниските го казвам в контекста на популярното разбиране за радио-хитов комерсиален поп, иначе на мен и така ми харесва.  Но ако ще правиш радио-хитове, хубаво е да има по-изразен груув, пулсация, която ще ти дойде от ниските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, работя с 5 инчови монитори JBL.Добри са във всички отношения, но като чувам бас добре на тях на много аудио системи идва в повече. Явно просто "петичката" идва малко... И затова дърпам малко назад баса като цяло. Така пък на доста места се чува рехаво, както разбирам...Вече се чудя дали да не ъпгрейдвам на 8 инчови монитори, но пък стаята ми е малка за такива...Не знам какво да направя точно... :slap:

Редактирано от monynikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ти е в помещението. Ниските не са достатъчно. За басът имах предвид не само честотите, но като цяло добре дефиниран инструмент. +нещата, които каза Ицо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато "завършиш" микса, винаги го пускай на колкото можеш повече места, за да прецениш кое на каква система се губи или избива. Вземи си и едни читави слушалки, елиминират проблема с нетретираните помещения. С тях има други недостатъци, но слушаш на няколко места и усредняваш. Дейв Рат смесва звук за лайв на слушалки, така че... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.