Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара


me6

Recommended Posts

Здравейте , утре ми предстои да купя китара и избора ми е между YAMAHA GUITARS CX40 II и Kirkland озвучена в магазина до консерваторията. Дано получа мнения да се ориентирам правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път се чудя, когато някой иска помощ за китара, защо кибиците са първи. Вместо да се правите на китарни професори, ориентирайте момчето, или си затрайте.

И за сведение, на мен подобни теми са ми интересни, защото научавам нещо ново за даден модел. Отегчените, просто не се намесвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм начинаещ , просто отдавна не съм се интересувал какво излиза , като модели. Искам да е прилична и да става за запис. Защото имам озвучен Корт който е с тесен гриф и като акустика е под всякаква критика и не се получава хубав материал при записване с микрофон. А с озвучаването да не говорим. Ямахата и Кикрленда не са черни . Разликата е в това , че ямахата е с пасивна електроника а Киркленда с активна.

Редактирано от me6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,като не си начинаещ,пробвай на място да ти е удобен грифа и акустично да звучи,тук вярно е чудене как е за запис..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги за съветите , обиколих 3 магазина и няколко частни адреса и мнението ми е , че под 500лв. е невъзможно да вземеш нормална китара. На повечето до 200-300лв се оказа , че при сравнително верни октави имаше тонове които не са точни дори и от 2 ра позиция. При изсвирване на акорд последователно звучи фалшиво някои от тоновете. Сигурно прагчетата са слагани от обущари където им падне. Съветвам и друг ако иска добра китара да записва с нея да си събере парички и да си купи по-скъпа но да не прави компромиси. Едва ли откривам нещо но евтините китари са за обучение и евентуално за разпалки на печката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки завишената цена в България препоръчвам тази - Epiphone Les Paul Special II

new%20Les%20Paul%20Special%20II.jpg

 

Купувал съм 3 от тези за подаръци на деца. Задължително да се пробва заради евтината електрониката и хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига де, тука има поне двама нормални Яворовци, и поне на единия му писна името му да е псувнята на форума.

Дайте да му викаме поне Тъпото на въпросния индивид.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.