Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложете добра имитация на Гибсън?


petio1986

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

DaftFunk ти прочете ли ВТОРА РЪКА? Знам цените на новите.Сега ако не откриеш втора ръка а то не е като да няма, тогава може и скъп Епифон или някое копие от японските.

 

JIm-ph ами вкарай ги тука да ги разпродадеш като топъл хляб.Като гледам тея Японските копия с междузвездни цени още по-малко ги искат.

 

 

Малко повечко са кинтите ама е въпрос на пазарлък

http://bad_link/ad/gibson-les-paul-studio-fb-gn-ID64vpu.html#7457ca84a6

Тука са се изсилили с цената за втора ръка

http://bad_link/ad/gibson-les-paul-studio-ID60MWi.html#7457ca84a6

ето и китайски чибсън

http://bad_link/ad/prodavam-kitara-ID61KGe.html#3e9a65c604

Ето и хубав епифон

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9315067282/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%84%D0%BE%D0%BD

още един

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9312825778/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%84%D0%BE%D0%BD

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз не ги искам. Аз продавам звук, а не букви на глава. И цените на японски китари са напълно редовни, просто курса на лева е паднал на 30% за година.

p.s. Епифон за 1000лв никак си не е хубав. 

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата сериозно си заприлича на рекламна кампания.  
Досега и най орязания Gibson , който съм докосвал има някой специфики , които не се чуват  и в най изпипаните копия  , които съм чул. 
Не казвам кое е по-добре или зле, но копието е  само на визията и дотам. И съвсем нормално  , защото махагон и клен се добива от къде ли не , а махагона има поне 10ки разновидности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри копия на Гибсън няма. Има китари с хъмбъкери, махагонови тела и тн. Но цялата мания около звукът на Гибсън я няма при копията и ако щете го наречете илюзия, лично усещане и тн, но е факт.

Аз не мисля че има смисъл да се търси копие, копието е винаги опит да се достигне оригинала на по ниска цена, с цената на доста компромиси.

 

Моето бюджетно решение на въпроса беше един Ибанец от 80те години ( с трите Ибанеца май съм за клуба вече :) - тук 

има кратко демо

И да ,японските китари не са Гибсън и това за мен си има своите отрицателни и положителни страни.

Епифоните са бюджетни китари,  за мен лично втора ръка китара за тези пари предлага винаги предимство. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ibanez Artist е:

-нито копие

-в НИКОЙ случае не е бюджетна китара! Това е инструмент от много, много висок клас. 

 

И поздрави на Драган Милев!

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, нали баща ти е китарист, защо той не те е насочил или да ти даде някоя от неговите китари.

Както и да е, въпреки форумните многознаковци, Епифон са перфектни бюджетни Лес Пол-и.

Ibanez имат АРТ и ARX серии, които също са лес пол тип китари.

Като с това далеч не се изчерпват добрите решения за бюджетен Лес Пол.

 

Някой може ли да каже, защо като един ученик иска бюджетен Лес Пол трябва да се тика

към купуване на обезателно скъп Гибсън?!

От поста на питащият е очевидно, след като е фен на Гънс и Уайтснейк, че е наясно, че Слеш, Хоекстра и вече бившият снейк китарист Дъг Алдридж свирят с Гибсън Лес Поли. Според мен е по-ненормално и аморално, родителите да купуват

баш гибсъни на отрочетата си. Нека се понаучат, да си изкарат сами пари и тогава да си купуват, каквото решат.

 

ПламенМ си вкара автогол. Най-якият Лес Пол в колекцията на Слеш , която е от повече от 100 Гибсъни, е

имено Копие на Лес Пол. Slash is probably one of the most famous Les Paul players in rock. He has a huge collection of Les Pauls, but his best known and best loved is actually a 1959 replica built by Kris Derrig. The guitar was bought for Slash by his manager in late 1986 for recording of Appetite For Destruction. The guitar came with Seymour Duncan Alnico 2 pickups and quickly became Slash's main studio instrument.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Малко ми напомняш за едно заглавие оня ден в Труд: "Турските летци, свалили Руския СУ, са арестувани".

Ама не става много ясно дали са арестувани защото са свалили руския самолет или защото са били част от пуча :)

 

Дай сега първо да изясним че Слаш изобщо започва с реплики. Първия му Лес Пол, по-популярен като Hunterbirst е пак реплика.

А си купува реплики по единствената причина че към тогавашния момент не са имали

пари ни за цигари, ни за дрога (..I was really broke and I hocked all my decent guitars before we went into the studio to make Appetite for Destruction,”..) .

Случая с легендарния номер 9-0607 дело на Kris Derrig е същия, само че попада на много добър лютиер. Дай сега да не сравняваме заводската продукция на Гибсън с

китара ръчна изработка на човек, изучавал със седмици 59 Лес Пола на Джими Пейдж примерно, преди да му направи точно копие. 

Да си забелязъл че "реплика" направена от Max Baranet, създателя на Hunterbirst върви в момента между 35 и 45,000 долара?

Да забелязваш също че Гибсън не пречат репликите да се продават?

 

Тука говорим за една съвсем друга лига в китаростроенето.

Това не са "копия" в широкия смисъл на думата, каквито са масовките Greco, Tokai и прочие.

Сравнението ти е подвеждащо и неточно.

Редактирано от jabs
  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм, че ако се направи експеримент с няколко китари без да се обявява цените (от един клас)всеки ще хареса различна китара , по различни причини! Затова дискусията ми заприлича като футболна тема!

 

Тази тема е дъвкана много пъти, и всеки изтъква своите предпочитания, но това е лична позиция нищо повече!

Същото е като коя кола е по хубава мерцедес или BMW, мисля че ме разбрахте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за полезните съвети, ще ги имам на предвид!!!

TONY, Баща ми е бивш китарист, от 20 години не се занимава професионално и си няма понятие от хубави китари. Може само да ми изброи 3-4 добри марки и до там. Може да свири добре, но ако го попиташ за различните модификации при китарите или какво означава "нек" например, не може да ти отговори :) Имаше една акустична българска китара последно, но я махна. Тази ще я ползваме и двамата. Китарата задължително трябва да носи наслада на слуха и да бъде много удобна за свирене :) А бихте ли ми казали колко пари трябва да отделя за хубав усилвател?

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав усилвател е обширно понятие.Има транзисторни, лампови, хибридни с вградени ефекти.Различни мощности с 1,2,4 говорителя.Не е лесно да се каже хубав усилвател е толкова пари.Зависи за какво ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Хубав усилвател е офтопик, за това си пусни нова тема. Обаче първо разгледай другите 12387086453 такива и ако прецениш, че не можеш да ползваш нито една от тях - пусни си нова. ;)

 

Считам темата за приключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.