Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложете добра имитация на Гибсън?


petio1986

Recommended Posts

Здравейте,

Решил съм да взимам уроци по китара от баща ми. Харесвам групи като Whitesnake, Guns N' Roses и т.н. и си мисля, че Гибсън-а е най-добрия вариант. Вие какво мислите по въпроса, има ли нещо по-подходящо като имитация, може би Ibanez? Предложете ми също  добро усилвателче, както и всичко друго, което ще ми е необходимо. Ако може и линк към артикула или адрес на магазин, по възможност в обл. Стара Загора ще съм много благодарен!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Поне дай някакъв бюджет... щото и за 200лв стаг може да ти предложим, пък може и за много над 1000. Също нова ли или става и втора ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

проучвай, търси, пробвай, избирай:

 

<500лв:

Epiphone China, Vintage, Blitz, Stagg, Cort

 

~500-1000лв: 

Epiphone Korea, Burny Taiwan, Tokai China, Greco Korea, Grass Roots Korea, Fresher, Gaban, Gallan, Tomson

 

---тука по принцип се завършват "имитации" и започват истински, сериозни инструменти----

 

~1000-1500лв:

Epiphone Japan, Orville, Greco Japan, Aria Pro II, Tokai, Burny Japan, Fernandes Japan, Yamaha, Edwards by ESP, Bacchus Japan, Pearl, Vorg

 

~1500-3000лв:

Orville by Gibson, Greco EGC1000, Greco EGF, Tokai LS100-180, Gibson, Yamaha SG1000-3000

 

>3000лв:

Navigator by ESP, Gibson, нов Tokai Japan 

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, значи ще трябва да търся за около 1000лв. +-100лв. Ще търся нова или запазена употребявана. Дайте 2-3 варианта на такива :) Баща ми умее да свири, но не познава всичко на пазара в днешно време, свирил е само на няколко стари и неудобни и не искам да му поставям такава задача :)

 

 

Нещо, което

 

Поне дай някакъв бюджет... щото и за 200лв стаг може да ти предложим, пък може и за много над 1000. Също нова ли или става и втора ръка?

Не повече от 1000лв, макар че 1000 са ми малко множко(все пак и други неща ще се взимат) :) все пак, ако си струва ще ги прежаля :) Става и втора ръка, но ако е в добър вид :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не мога да ти изпратя ЛС, написано потребител не може да получава ЛС, да не исползвам темата за реклама. По принцип имам каквото искаш, и с каквото ще бъдеш напълно щастлив дълго време. Отговаря за моите инструменти напълно, ако не ти устройва нещо, взимам го обратно без въпроси.

Редактирано от Jim-ph
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да ти изпратя ЛС, написано потребител не може да получава ЛС, да не исползвам темата за реклама. По принцип имам каквото искаш, и с каквото ще бъдеш напълно щастлив дълго време. Отговаря за моите инструменти напълно, ако не ти устройва нещо, взимам го обратно без въпроси.

Не знаех, ще погледна.

 

Като си от Ст.ЗГ. се свързваш с Херберт,който е в Казанлък,той от пиле мляко ще изкара,от него си взех добър Гибсън.

Благодаря ти, намерих го във фейса и това май е най добрия вариант засега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е имитация като може да си намериш един Gibson Studio  за 1000 и малко отгоре втора ръка?

При Хърбърт наистина има готини неща.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малко ми е съмнително с Гибсъна за 1000 лв пък било то и втора ръка и да е Studio. Те и новите студиа от 2015 са ги пуснали на промоция щото никой не ги купува. С холограмното стикерче на помахващия Лес Пол и измислената Джи Форс система.  Само дето новите Студиа от 2016 не са на такава цена  вече. 

По-добре човекът да заложи на висок клас Epiphone за което няма да съжалява. Epophone Standard - около 700 ... Epiphone STandard Plus и Standard Plus Pro - ше отиде около 1000 лв само че там получаваш висок клас финиш на мепъл кап-а.

И нека има предвид, че Epiphone  е  марка на Гибсън и единствена е оторизирана да произвежда нещо на което да пише Les Paul

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студиото не е лоша опция, но по мое мнение MIJ Burny, Greco и Orville са най-добрите гибсънски копия и някои от тях са на ниво над съвременните Studio, Traditional и Standard. Страхотни инструменти, но трябва малко пручване за завода и годината преди да се закупят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гибсън имат по-евтини модели от Студио,така че за тези пари ще намериш.Мое мнение е ,че висок клас Епи може да бие евтин Гибсън само по лъскавина и блясък.Една позната купи по обява от "базара" Gibson Les Paul Special за 820 лв. Предполагам,че повечето съфорумници,които са притежавали и притежават поне един Гибсън трудно харесват Епи за собствена китара.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и който е притежавал Fender, трудно харесва Squier пък било то и най-високата серия, но това е друга тема.

Нямам впечатления от Greco и Orville  и даже не знам къде се продават в БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дирк, само предполагаш.

Гибсън , чувам от тук и оттам, че са понякога недобре сделкани за многото пари, които струват.

Бил съм собственик на Gibson SG standard, както и на melody maker.

Стандарта, звучеше страхотно добре, правил съм студиен запис с него, който получи одобрение.

Не става дума, за това, че звучеше страхотно добре, а че не ми бе удобна и имах леки забележки по изработката.

Учудващо,  бюджетният Мелъди мейкър бе супер удобен.

Не е добре, когато покупката на толкова скъпа китара е на късмет.

 

Имал съм доста епифони, някои от тях чисто нови, като Стандарт, кастъм, 1962 -ра на Джеф бек окс блъд-а, два на Зак, на Анаялейтър.

Изключително добро съотношение цена- качество. Кастъма ми е със сет Гибсън адаптери. Удобна е , звучи яко.

Свиръл съм и на Гибсъни, Лес Пол, готини.Не примирам да кеширам, примено 5-6 бона.

Отделно свиря и с Лес пол килъри на Майкъл Кили. И съм достатъчно удовлетворен.

Съобразно, позицията в която съм в момента, за мен е неоправдано покупка на прекалено скъп Гибсън.

Гледам колко много бг аматьори са се изхвърлили с Гибсъни.

Едно е Шенкър от Скорпиънс, дори Сашо Мариновски от Сигнал да свири с Гибсън,

друго Ташко от група Full Tashak да снобарее пред публика от приятели и роднини.

Ама всеки сам си решава, с какво да свири и как да харчи парите си.

Дори на някой да му се стори , че съм провокативен, това е моето мнение.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и който е притежавал Fender, трудно харесва Squier пък било то и най-високата серия, но това е друга тема.

Нямам впечатления от Greco и Orville  и даже не знам къде се продават в БГ

 

как така не знаеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.