Jump to content
Българският форум за музиканти

Щаинберг интерфейс впечатления


Ap_6

Recommended Posts

Пиша това, за чудещите се, дали да не си купят някой от интерфейсите на Щайнберг. По- специално *УР серията, UR44.

Аз ползвам две двойки активни монитори. Основните са ми на майн аут.
Другите- на лайн аут. Оказва се, че 1, 2, 3, 4 лайн аутс не реагират на волюм бутона. По дифолт, волюм бутона е за майн аут-а само, и това е. За другите монитори- няма волюм контрол.

Такова чудо не бях срещал...
Втората двойка монитори трябва да мине през монитор суич или през пулт, за да си регулирате силата на слушане. Ако си нямате- да си купите.
Добре е да се знае, че този интерфейс не обича да го пъхат в Usb 3.0 слот. Добре си му е в 2.0, а сигурно му е най- добре в 1.1.

От бързане така се купуват боклуци, па си псувай после късмета...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм чувал за интерфейс, от който с едно копче управляваш всички лайн аутове. Ако смяташ, че е защото е евтин боклук можеш да видиш Аполото ми- там също е така. Имай предвид, че тези линейни аутове не са само за монитори. Регулирай си ги през конзолата на картата или през DAW, която ползваш. Аз лично имам една малка карта на стайнберг, с която ходя на море- най-малката от серията. Нямам никакви проблеми с usb3, но не мога да твърдя, че е така и за твоята. Като цяло не смятам, че си направил грешка с покупката- трябва да видиш дали са ти реалистични очакванията. Със здраве!

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С благодарности за отговора.

Tascam FW-1884 е такъв интерфейс. Изгоря ми FW чипа, за съжаление.
Със здраве.

 

edit- да благодаря специално на известния във форума музикант Иван Динев, че ми подари Маckie Big Knob. Поклон, Иване!

Редактирано от Ap_6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз имах UR22 и нямах никакви проблеми с него. Работи стабилно, бързо и си има всичко.

Може да имаш проблем с твоята бройка. Пиши на Щайнберг ;)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.