Jump to content
Българският форум за музиканти

Anekdot - Servant of thy frenzy, Sofia metal fest live


Recommended Posts

Преди няколко години, на Нова Година слушах на живо ФСБ на новогодишния концерт на площад Батенберг - и звучаха страхотно. После чух по БНТ репортаж от концерта - звучаха отвратително ... та и аз не знам причината в ФСБ ли беше или в озвучители / тон режисьори на БНТ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е моя работа да ве подсещам,но 40 год.се занимавам с камери,досега микрофона на самата камера не е приличал на студиен,само за ориентир става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално като видях, че е снимано от бекстейджа и звука е доста кофти, мислех да затворя видеото... Но пък веднага ме грабна енергията и присъствието на цялата група, което се усеща дори от това кофти заснемане...

Определено си личи, че свирите стегнато, а дори и въпреки лошия звук, чух готини рифове и идеи...

Ако имате минаване към Търново, с интерес бих посетил ваша клубна изява...  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dan, за концерта на ФСБ е така, аз го гледах директно излъчване на тогавашната Нова година.

Канала са спецове по компресиране и смачкване на звука. (компресията е хубаво нещо в ръцете на

добрия тон инженер ( гледам доста обучителни клипчета, на хора, които я владеят)).

 

Илиев, Zoom предлагат HD камери за под 700 лв точно с цел запис на лайф участия.

Аз ще си купувам такава. Макар, че и от запис на смартфон пак да става ясно за какво иде реч.

 

На приятелският огън на MrDeath, чак за такива манипулации не ми стига акъла.

Скапаните домашни записа са ми запазана марка, но си свършиха своята цел.( гледам на тях като на скици)

Засега имаме един демо студиен запис, ако е интересно, мога да пусна в моя тема и запис от телефон на парчето

за сравнение с живото му изпъленение( от което не съм много доволен и затова не съм го и пускал).

Та така, може да си прав, че сме посредствени на живо. Но интресното, е че някои хора ни харесват

и ни се кефят.

Отделно, няма да флудвам със скапани домашни записи. Или поне не толкова скапани.

Имаме почти всичко необходимо за стартиране на записи като група . Не ни мисли много. Правим каквото можем.

 

Не знам дали има лоша реклама по принцип. Но най-малкото, ако не бях писал, едва ли щеше да има 1200 прегледа.

Обикновено след 150-200 спират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Вземи си този Zoom (или каквато друга камера искаш) и иди да запишеш някоя група от подписа ти, пусни тук видеото и да обсъдим звука им. Да не стане че и те не могат да свирят на живо ;)

Ако искаш, пусни буутлег от тубата, сниман от който и да е.

Аз лично мога да ти пусна доста клипове и цели концерти на Металика (примерно), където разликата между студиен запис и буутлег е огромна и това е съвсем нормално. Но са на второ място в списъка ти с главни букви ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежите от Anekdot са едни от най-здраво работещите млади групи в Русе. Доказвали са се нееднократно и не мисля, че нивото им трябва да бъде подлагано на съмнение. 

Мога само да им препоръчам да поработят по китарното озвучаване. Един читав амп и нещата ще си дойдат на мястото. Генералната грешка на повечето младежи е, че си купуват хубави китари и посредствена апаратура. Вземат китари по 2 бона и апаратура за 500лв. Според мен би трябвало да е обратното или поне  равностойна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напротив, по-добре хубава китара и кофти апаратура, от колкото обратното. Но това е един интересен спор за друга тема ;)

Няма да го продължаваме тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони моите уважения към теб и творчеството ти ! :godbless: Но за камери недей ме светка, 700 лв- камера ми звучи много махленски, казах ,професионалните нямат читав микрофон, само за ориентир ! Нормалният ми обектив надвишава такава сума извинявай за ценоразписа,увлекох се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към днешна дата си мисля, че част от смартфоните наистина не стават за запис.

Някой стават горе долу. HD камерите дават прилични резултати за непрофесионални банди,

идеята да се придобие сравнително добра представа, мисля че за това стават.

Заради обявената дата , вчера гледах концерт на Найуиш от миналата година -

не говорим за такова качество, които искат такова - яко бацален, ако си мислят, че музиката им си заслужава.

На мен ми се струва, че Зума ще ми върши работа.

24 bit/ 96 kHz stereo sound, up to 140 dB SPL. 2.3 k video.

Не ги разбирам камерите на професионално ниво.И не мога да светкам хора занимаващи се професионално.

 Просто ми се струва че ще върши работа, за моите цели ( както и на други хоби музиканти)

( някакъв прилечен запис, да се гледаме какви маймунки сме, какви грешки правим и отвреме на време, като нещо ни се получи, да си кажем,че не сме супер зле)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да се свири по участия,а картинката е за документ.... от участието.Затова се правят студийни записи и клипове!

Иначе идва един авер снима те на участие и се логваш в музикалния бизнес......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.