Jump to content
Българският форум за музиканти

Evtim Djerekarov

Повишаването на цената на билетчето

Recommended Posts

И между другото, що се отнася до градския транспорт, навсякъде освен в София е така и всичко си е наред!

• Like 1

Между впрочем, ако човек има малко мозък в главата си ,ще прецени, че цялата дискусия води да генералният извод-

грАдският транспорт в София е открита, преднамерена форма на расова дискриминация.

Това докато съществува, няма оправяне.

И пак да изтриете коментара, Факта че има расова дискриминация, няма да го промените.

Трябва да се премахне дискриминацията.

Постояни контроли, както е в другите градове, умишлено не се слагат

и няма да се сложат, защото основната електорална единица трябва да гласува правилно,

за правилната партия.

• Like 3

Не че много следя изборните резИлтати но обикновено платените гласове са предимно по селата и малките градове. И до колкото съм гледал гласовете си продават всички необразовани хора, които не могат да пресметнат, че тези 50 лв. които им дават за да гласуват после ги открадват десетократно вместо да ги дадат за пенсии/заплати/помощи. Демек глупави хора. А глупоста не е расов принцип.

• Like 1

Вероятно не е тук мястото да обсъждаме тези неща, но не трябва да забравяме, че за много хора в нашата държава (а и не само), 50 лева тук и сега са повече от по високи заплати и пенсии някога, в светлото бъдеще. Бедните хора рядко са особено принципни, а и понякога, при тях е въпрос на оцеляване не на  на избор. 

• Like 2

Някои от вас изказват мнение, че гратисчийството не е толкова голям проблем. Напротив - не може аз да се качвам и да си плащам, а друг не. Като наложим отгоре и споменатия "расизъм" нещата стават особено дразнещи. Да се возиш без пари е обида към останалите особено ако на мен ще ми качват цената на билета, а някой пак ще се вози на аванта. В 98 масово мангали се возят без пари - не са ми чак толкова мили та да им плащам по 1.60 за да се возят. 

• Like 1

Аз съм съгласен и с Евтим, и с Евгени. В крайна сметка трябва да се почне от някъде, но малко се съмнявам тези 60 стотинки по-скъпо билетче да вдигнат качеството на градския транспорт до нивото на този в западна Европа, където трябва да отбележим също има задръствания и мизерия. По-скоро бих разсъждавал, че това е някакъв неизбежен налог, нещо като винетката, тъй като в клетата държава пари няма, а те трябва да се съберат от някъде. Не може само с евро фондове и свежи пари от българите работещи зад граница.

Колкото до БДЖ - качете се на влак в Париж, Лондон или Рим да речем, вечерта в сряда, или дори петък и  ще забележите , че сте почти сами във влака. В цял свят железниците се дотират от държавата, а дали трябва да бъдат приватизирани или не е тама на друг разговор, също толкова сложен, колкото и да приватизират ли пощите или не? Почти в целия свят са държавни, но пук при нас приватизацията на моменти изглежда като единственото решение

• Like 2

Днес от Транспорта са се изпуснали, и в прякият и пресният смисъл.

Някой е имал глупоста да признае, че стойността на горивото е само 7% от цената на билета.

Някой да помни колко пъти бе увеличаван билета с аргумента, че бензина поскъпва!!!????

Сега бензина рязко поевтинява, билета рязко се увличава.

Стригането на Овците продължава.

Шишко Шегобишко нарежда на Даскалица Данче да напълни хазната,

отделно едната част от електората е задължена да плати по едно билетче и за другата привилигирована част 0.80 +0.80 = 1.60 лева.

Така сметка излиза.

• Like 1

Според мен не е изобщо трудно да се елиминират гратисчиите. Слагаш по един перманентен контрольор е рейса и готово. Ама от къде ще му платим заплата - от това, че гратисчиите ще си купуват билет.

По същия начин се решава и проблемът с пътните нарушения. Слагаш по една камера/полицай във всяка посока на всяко голямо кръстовище и имаш изкарани минимум 5000 лв. на ден на полицай. Така хем повече хора ще работят, хем по-малко нарушения ще има.

Те не взимат заплати, а процент от продадените билети. Затова и много, ама много рядко изпускат "клиент". Пак говоря за Варна.

• Like 2

^ Още по-добре

• Like 1

Днес специално се загледах в метрото, постоях няколко минути и броих. 11 души си купиха билетчета, а с карти влязоха 2 (в този случай, 18% от пътуващите). Това допълнително ми говори, че стъкмистиката, която изнесоха миналата седмица, че едва ли не 90% от хората пътуват с карти, и всички били съгласни да купуват карта, е фалшива и цели пак замазване на очите, докато същинската цел е след повишаването на билетчето, да се увеличат и цените на картите в близко бъдеще.

Edited by Evtim Djerekarov
  • Like 1

Мисля, че това е ситуация валидна основно за метрото. В автобусите/трамваите/тролеите ми е правило впечатление, че положението е точно обратното. А дори и за метрото е съвсем различно дали събираш статистиката в 8-9 часа и съответно 17-18, когато пътуват работещите хора или в останалото време, когато се ползва инцидентно от разни хора, даже айлякчии ;)

Голямото картоползване, по мои наблюдения, е сред пенсионерите и държавните служители(картата често е отличителна) в трамваите и тролеите, а гратиса се шири най-много в автобусите, особено околовръстните и към покрайнините.

За времето си прав - към 10:30 беше "проверката" -  не обичам да пътувам когато е суматохата, но когато го правя, пак забелязвам, че много хора купуват билети.

Edited by Evtim Djerekarov

В "селските" автобуси има постоянна контрола. Например в 1 и 5. Може би и други. Но защо не е така по всички линии, не знам.

:secret:   Току-що съобщиха по едно радио, че цената на билетчето пада до 1EU. :yahoo::greenball::happy:

ама само за днес ;)