Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте идея как да получа SRV саунд


acoustico

Recommended Posts

Опитвам се да докарам звучене близко до SRV саунд, но все нещо не ми се получава. Китарата е с Texas special set, кубето е "Marshall 8080 valvestate", но по скоро е монитор на процесора "Line6 Floor pod", все нещо липсва и не се получава, ако може някой да даде идея ! ! ! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.guitar.com/rigs/stevie-ray-vaughan-1985-rig-and-gear-setup

Разгледай това.Ако имаш емулация на посочените модели усилватели във твоя процесор може да постигнеш подобен саунд.Но винаги ще има някаква минимална разлика.Което не е повод за притеснение.Поекспериментирай със настройките на процесора.И не само.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тва май е няква тролска тема, ама ако не е, разгледай това:
srv.jpg

това са ръцете на СРВ, купи си едни такива и ги сложи  на мястото на твоите и саунда ще дойде сам - гаранция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с емулацията на Steel String Singer ще бъде много трудно - много специфичен усилвател и звук. В днешно време има нелоши копия, но със сигурност от бюджетна гледна точка, ще са по-тегави.

Но добър Фендър Blackface вид усилвател, стартирайки от Deluxe е удачна инвестиция в посока този звук. Втора ръка Super Reverb/Vibroverb та дори и Bandmaster.

Ръцете са важни, но и оборудването не е като да няма значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

acoustico.

Ако се представиш, кой си , от къде на колко години и тн, за да съм сигурен , че не си Явката класика, който от шредър е решил да става блусар, ще ти напиша как с наличната ти техника да докараш приличен СРВ тон.

Като естествено най-важни са кунките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ампът е ясен кой е... ;) Ето една статия относно него и SRV:

SRV-Soldano.jpg

И още една подсказка - един от най-разпространените слухове е, че на V1 позиция SRV е използвал 5751.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Солдано и Дамбъл са екзотики, кото Стиви е ползвал.

Да кажем, че един фендер в едни добри ръце, тс и федер лампов амп са достатъчни за целта.

Дори с наличния гиър на питащия има начин да се получи някакъв не много близък, но все пак

приличен или миниващ блус тон.

,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един съвет - тонът на SRV си е тонът на SRV  и много ме съмнява че някой с възможностите, които имаме в България ( не изключвам да има изключения)  би се доближил до съответния звук. Да почнем с това че аз лично не познавам човек слушал Стиви на живо ( а дано пак да бъркам).

Приличен блус звук имат поне 5-6 китариста в България - Цвъри, Жоро Мархолев, Миро,Краси Табаков и тн. Което естествено няма как ,а и няма смисъл да се доближава до това което изкарва  SRV.

 

Ta , упражнението " Аз искам изкарам звука на китариста" Хикс освен че е непостижимо, е и безсмислено. Дори и да си купите Солдано-то или Дъмбъла, това е само един компонент от системата...а другите често са малко митове и легенди...

Мое лично мнение е че далеч по смислено упражнение е да видим аджеба не може да си откраднем нещо от техниката на въпросната китарна легенда , така че да стане част от нашия арсенал. Щото те и големите са чопнали оттук оттам и те не са измислили всичко..

В този ред на мисли, тук СРВ https://www.youtube.com/watch?v=FQ_DdgxRSak свирейки на 12 струнна китара си звучи 100% SRV. На питащия бих посъветвал да забележи уникалната дясна ръка на Стиви, която независимо дали свири соло или акорди не променя ритъм и динамика, което създава страхотно ритмично усещане като блус локомотив.

Това е много трудно и аз се опитвам от една година да стигна донякъде с тази техника и съм далеч от това което искам. 

Усвои дори само този елемент от неговата техника ( а има още много) и никой няма да те пита с какъв усилвател и китара свириш ( сега ще ме налазят хората които разбират от китари и усилватели ( аз лично не разбирам)).

Моите пет цента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Приличен блус звук имат поне 5-6 китариста в България - Цвъри, Жоро Мархолев, Миро,Краси Табаков и тн

Тук бъркаш много, не че изброените са лоши, но не са изключение. ;)

 

Извинете за :spam:

 

Изобщо защо трябва да се търси звук като еди кой си?

Слушайте ги, учете се от тях, попивайте врътки и техники, но винаги се опитвайте да ги вкарате в своя свят и мироглед,

Техниката, както вече не веднъж е писано, е само част от уравнението.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) За бъркане , не мисля. Въпрос все пак на гледна точка. А от гледна точка на Son House и Blind Willie Johnson, и Стиви Рей Вон е далеч от блус звука.

 

Но да, съгласен съм с теб - и това се опитах да кажа, полезното упражнение е "попиване на врътки и техники ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се обърне  особено внимание на звукоизвличането и фразирането+наистина стари и качествени инструменти.Старият и жесток звук не може да се достигне  дори и с най добрият процесор.Иначе  всичко е в главата на човек :blink: .Поздрави...... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.