Jump to content
Българският форум за музиканти

Колебая се за студийни монитори


slavitoto

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Двоумя се дали има смисъл да си купя студийни монитори за ползване в домашни условия. Като бюджета ми е 200-250 лв.

M-audio Studiophile-av-42

 

M-audio studiophile-av40

 

Numark-nwave360

 

Mackie-cr3

 

А в най-добрия случай:

 

Alesis-elevate-5

 

Numark-nwave580

 

Esi-audio-unik-04

 

В момента използвам стерео уредба Panasonic sa-ak18

 

 

Мислите ли че ми е нужен този ъпгейт и ще има ли съществена разлика в звука? какви са недостатаците на уредбата защото ми се струва добър звука? И ако може мнение за студийните монитори които съм избрал и ако имате предложения за различни от изброените ще се радвам да споделите.

Цел на озвучението: миксиране на хаус музика и черно.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, препоръчваш ги защото вече няколко месеца не можеш да продадеш един чифт в базара на форума или има и друга причина? Не ми отговаряй, въпросът е реторичен. 
 

slavitoto, нямам наблюдения над моделите, които си изредил, но този ценови клас е твърде нисък и се съмнявам, че ще можеш да получиш някакво приемливо качество, но пък всеки започва отнякъде. С оглед на стиловете, които те интересуват е добре честотната лента на възпроизвеждане да е достатъчно добра в ниските честоти, за да получаваш информация какво се случва в този регистър. Както може би си чувал мониторите сами по себе си не гарантират  вярно и линейно възпроизвеждане на музиката. Ще трябва да третираш по подходящ начин и помещението - поне доколкото имаш възможност, ако трябва на етапи, но това е пътя. 
Ето една тема, която може да ти даде някакви идеи за размисъл:
http://forum.muzikant.org/topic/167646-%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0/

 

Има и други теми с подобно съдържание, потърси - вероятно няма да дадат директен отговор на въпроса ти, но ще ти помогнат да имаш по-компетентно собствено мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да събереш поне едно 600-700 лева и ако нямаш добро помещение като акустика, по-добре вземи едни добри слушалки. Ако добавиш още някой лев, тези например са златни:

 

http://www.musicworld.bg/en/c_2034/i_48902/Audio_Technica_mics_headphones_ATH_M50X.html

 

За монитори си заслужава човек да дава пари, когато понатрупа малко опит и се ориентира в ситуацията. Ако все пак си се решил твърдо, аз по-долу от тези не бих слязъл, особено за изброените стилове музика:

 

http://www.musicworld.bg/en/c_1068/i_27698/BEHRINGER_B1031A_Pair.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С монитори е добре да имаш и що-годе прилично помещение. Аз съм с квадратна стая и голи стени и затова си карам на слушалки. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Макито и М Аудио са боклуци, имам Макита 8" чисто нови , махам ги , аз не ти ги препоръчвам, освен ако не записваш рап или нещо такова. Бих ти препоръчал Дженелек нооо цената е ужасна, погледни за Ямаха за парите си не са лоши...около 300 лв е броя.

Ооо и задължително да бъдат активни !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Сега виждам , че RCF имат много добри цени , обаче някой работил ли е с тях, имате ли впечатления. За PA марката е добра , но не знам как са им мониторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.