Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте струни за акустична


angrod

Recommended Posts

Привет на всички маняци,
Можете ли да препоръчате някакви много хубави струни за акустична? Трябват ми за подарък.
Ето и малко насоки:
- човкеът е рокаджия,
- залагам на метални (въпреки че не съм 100% сигурен какви ползва в момента)
- за дебелината, също не знам той самия какво предпочита, но предвид рокенрола, предпополагам по добре по-тънки, ама доколкото съм в час пък - тънките струни са меки и са супер за рокаджийски врътки, ама пък звучат почти винаги като тенекия. Та ако знаете някой комплект дето добре се справя хем да са меки, хем да звучат..
- бюджет към 50 лв, може и повече ако пък нещо супер си струва
Благодаря за отзивите,
Радко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А и в момента има промоция в Икономов - 3 комплекта на цената на 2. От около две седмици съм с такива и съм страшно доволен. Може да погледнеш и Ernie Ball Slinky. От тях също останах също толкова доволен. Те са около 16 лева комплекта. 11ки или 12ки взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://radoslavmusic.com/p/alice-a-206-sl-acoustic-guitar-strings-super-light

 

Не се заблуждавай от цената и това че са Китайски. Пробвал съм ги и звука е уникален ... ако струваха 15 лева пак платил тази цена. Покритието не пада... първите две струни не потъмняват и звучат 10 пъти по добре от Ърни бол и Дадарио (мое мнение). Покритието на останалите също не се е променило, но го ползвам от един месец. На дадарио и ърни бол покритието на първите струни го свалям за половин час... Тия не са мръднали.

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От достъпните в България марки Еликсир са струните които най -дълго запазват звука си. Друг е въпросът дали ти харесва звукът, за мен вкарват доста брилянтни високи, но на мен това ми харесва. Иначе ако избереш която и да е от известните марки, няма как да сбъркаш. На акустична струни под 0.11 няма смисъл да слагаш, освен ако не свириш сола с бендове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ok: От дългогодишен опит също съм съгласен, че Еликсир са доста добри струни и според честотната характеристика на самата китара могат да се подберат два вида -

1. Ако китарата е с преобладаващи брилянтни високи, препоръчвам фосфор бронз, защото те са с по-мека звучност.

2, Ако китарата е с по-глух тембър, препоръчвам 80/20 бронз, защото те са с по-висока звънливост.

Разбира се, че е по-добре да са с диаметър най-малко 11", но ако човека  е свикнал с по-тънките ел. струни на ел китара е по-добре да му купиш 10"

А щом бюджета е до 50лв препоръчвам някои от следните марки в комбинация.

Ernie Ball 27лв + Ernie Ball 13лв = 40лв

Ernie Ball 26лв + Ernie Ball 13лв = 39лв

Ernie Ball 39лв + Ernie Ball 13лв = 52лв

Трябва да се подберат или фосфор или само бронз според горепосочените критерии.

Напоследък много съм доволен от Ernie Ball, та затова горещо ги препоръчвам. :yes::thumbs_up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си бях взел ernie ball everlast phosphor bronze - 10 - ки. Бяха добри за една две седмици и тона се промени драстично към зле... бронза стана на петна, а струваха 39 лева.Тия за 5 лв. нямат такъв проблем и звучат перфектно. Определено Американците има какво да научат от производителите на струни в Китай :butcher:  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:slap:  Абе, що пък аз нямам такива проблеми с Ernie Ball? Вече две години свиря с някои от техните ел. и ак. модели от скъпите и от евтините и то по няколко месеца по 15-20 часа седмично. В момента ползвам вече 4 месеца комплект  http://www.audio-factor.eu/products_pics/big/2045.jpg като съм свирил с тях и вътре и вън по паркове и купони, а след първият месец дори ми писна да ги почиствам след всяко свирене. И който иска да му ги покажа нямат нито едно петънце, а първа и втора са лъскави като нови. Даже и дразнещо фалшивеене все още нямат. Вярно е, че звукът им се влоши малко след десетина дена, но това се случва с почти всички акустични струни при интензивна употреба. Хващам се на бас, че тези употребявани за 4 месеца струни наистина са в много добро състояние. :thumbs_up:

Все пак Еликсир имат и специфично предимство, което е най-подходящо за мен. Те са приятно хлъзгави, така че не ми "ядат" перцата и ноктите при пръстово свирене.  :yes:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нямаш този проблем понеже не ти се потят ръцете. Това означава че ако с Ernie Ball караш по една година с тия китайските ще караш пет :huh:  Купувайте каквото ви е кеф...  :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия китайските ме заинтригуваха, дали ще има в Бургас, в някой магазин че доставката ще ми излезе по -скъпо от струните. То, като се замисля от братята чайници доставката е безплатна... Само да намеря ТОЧНО същите в сайтовете им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички отзовали се!
След попиване на мненията се спрях на тези - еликсир, фософр-бронз, 11ки:
http://camerton99.com/product.php?ProductID=2408
сравнително по-тънки, но не прекалено,
с фосфор-а с по меката звучност (еликсир бронз май съм ги чувал и наистина в първия момент има стряскащ ефект от високите, не че е лошо де)
А китайските и Ernie Ball-а може да ги пробвам за мене, че стана интересно :)
Така че благодаря на всички! :):virtuoz:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.