Jump to content
Българският форум за музиканти

Trioscapes


emosms

Recommended Posts

Не очаквах такова нещо, че съществува....  :D.
Прогресив нещо си??

 

 

Умопомрачително

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може да изненада мнозина във форума, но има и други видове музика освен метъл. Много видове. На един от тях му казват Джаз - тук чуваме него. (Името и логото на издателската къща заблуждават, не ги гледайте).

 

Джазът, също като метъла, самият се дели на много видове. Бих нарекъл това Фюжън

 

Триото е много добро, сериозни играчи. Не ги бях чувал (май съм занемадрил и слушането, не само свиренето - виж темата за хобитата). Благодаря за споделянето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солирането, сакса си е сто процента джаз (някакъв), доста агресивен.

 

Като структура на парчета - фюжън от много неща, прогресив метъл направо.
Доста различни части има в едно парче.
Има и препратки към по стандартни джаз неща, разни рефрени и т.н.

 

Ритъм секцията - не знам, барабаниста просто мачка, като саунд е брутален.
Все едно метъл без ритъм китари - кърти мивки.

 

Басиста е със сравнително монотонни линии, алтернатив твърдо звучене което напомня много неща.
Извадено от целия контекст е по-скоро .. алтернатив, прогресив, 70-тарски фюжън, не знам...

 

Абе... Поздрави !!

Много брутално и насечено за слушане, с облекчение приемам по-спокойните пасажи в парчетата :D.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басистът е най- метъл от тримата, ако питаш мене (но не ме питай, не разбирам от метъл : )

Барабанистът е як и типичен за една нова генерация джаз барабанисти (нова, нова - някои гонят 40-те). Идват от рока и естествено носят много от там, но са надрастнали 'чистия' рок и вече са се пробвали в по-напреднали форми, я прогресив, я фюжън... Нямат багажа на традиционния джаз (но за него си има други хора). Дори в утвърдените училища като Бъркли, много учители са от същото поколение и прескачат историческите стилове, а ги учат на ей такива неща...

 

Някои от техните кръгове сега преоткриват изначалния фюжън на моето поколение (Mahavishnu, Return To Forever, Weather Report), но го свирят с неистова енергия и още повече технически майсторлък.

 

Тези са добър пример за тенденцията, ще ги търся [emoji106]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басистът на Between the buried and me. Записват за Metal Blade.

Друга отправна гледна точка по темата са T.R.A.M.

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.