Jump to content
Българският форум за музиканти

Слагане на по-дебели струни?


merkurial

Recommended Posts

Здравейте! С електрическа китара съм, която по принцип е с 10-ки струни, но сега ми се ще да опитам с 11-ки. Китарата е set neck и ме е страх, че ако сложа по-дебели струни ще създават по-голямо дърпане и може да се изкриви или напука грифа.
Безопасно ли е да сложа по-дебели или да си остана на 10-ки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безопасно е. В най добрия случай би било добре лютиер да настрои truss road-а , но така промяна от 0.10 на 0.11 е минимална

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скот Гроув има доста радикални изказвания(което не значи,че доста от тях не са истина),обаче с твърдението,че neck-trough влошава състейна ме изненада.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За акустичните трептения си има физика и мненията на тоя и оня не я променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е създадена да може да понесе всички видове струни на пазара, т.е. от 8 до 13 (или 14?). Просто трябва да се оправя интонацията и да се променя височината на магарето и ъгъла на грифа.

За малка промяна от рода на 1 размер нагоре по принцип може би трябва малко да вдигнеш магаренцето и си готов, но може и да трябва да се отпусне малко грифа. 

Ако искаш по тежки струни на ниските ноти, има и хибрини варианти на Ernie Ball, които покриват и този вариант:

http://mobile.ernieball.com/products/electric-guitar-strings/1693/skinny-top-heavy-bottom-nickel-wound

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малка промяна от рода на 1 размер нагоре по принцип може би трябва малко да вдигнеш магаренцето и си готов, но може и да трябва да се отпусне малко грифа.

 

Колега, това е абсолютно погрешно!

По-дебелите струни вдигат екшъна при един и същи строй и се налага корекция на бридж към смъкване на височина, също и натягане, а не отпускане на тръсрода.

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и си прав и не си......

 

екшъна се вдига, защото се изкривява грифа ..... (и си прав че трябва да се натегне, а не отпусне тръстрод-а), а екшъна може да се посвали малко, просто защото струните са по- натегнати и не се "движат" толкова много при еднаква сила на дърпане на струните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не, аз мислех, че тялото се огъва :D
Та, в какво не съм прав, викаш?

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

------ и се налага корекция на бридж към смъкване на височина...

 

я се наложи смъкване... я дигане.....

 

по- вероятно е да си пили нът-а(отваряне на каналите), отколкото да сваля струни ---- това  поне според мойто скромно мнение... напълно вероятно и да не съм прав(за екшъна)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, напълно сте прави, малко пообърках нещата. По принцип за увеличаване на 1 степен не мисля че трябва да се пипа тръсрода, поне в повечето случаи.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.